Klasika: Katere filme ste gledali? III

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.173
113
Beekeeper - zabaven akcijone; sicer v drugih dveh tretjinah se izgubi žar in vsebinsko zaluta, a vseeno lahkotno.
Vleče na john wick sceno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Cocaine Bear

Tisto, ko zmanjkuje idej pa tekmujejo kako sproducirat čimbolj butast film. Na trenutke sicer butasto smešno.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Šterkijada

Zgodba o jadralcu Juretu Šerku. Zgodba o iskanju svobode, sebičnem očetu in ljubezni. Pričakoval sem več od filma, več jadranja, več zgodbe zakaj je bil oče tak kot je bil. Moram pohvalit igro vse treh ključnih igralcev.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Cocaine Bear

Tisto, ko zmanjkuje idej pa tekmujejo kako sproducirat čimbolj butast film. Na trenutke sicer butasto smešno.

Ampak pazi to :D
"Inspired by the 1985 true story of a drug runner's plane crash, missing cocaine, and the black bear that ate it..."

On September 11, 1985, former Lexington police department narcotics officer turned drug smuggler Andrew C. Thornton II was trafficking cocaine into the United States. After dropping off a shipment in Blairsville, Georgia, Thornton and an accomplice, Bill Leonard,[6] departed in a self-piloted Cessna 404 Titan. En route, the duo dropped a load of 40 plastic containers of cocaine into the wilderness before abandoning the plane above Knoxville, Tennessee. Allegedly, Thornton was killed when his parachute failed to open. According to the FBI, Thornton dumped his cargo because the load of two men, in addition to the cocaine, was too heavy for the plane to carry.
On December 23, the Georgia Bureau of Investigation reported finding a dead black bear that had eaten a large amount of the cocaine from the jettisoned containers and suffered the black bear equivalent of a drug overdose.[7][8] The containers had held about 75 pounds (34 kilograms) of cocaine, valued at $20 million (equivalent to $54.4 million in 2022), and by the time the scene was studied by government authorities, all of the containers had been ripped open, with their contents scattered.[2][9][10] The chief medical examiner from the Georgia State Crime Lab, Dr. Kenneth Alonso, stated that her stomach was "literally packed to the brim with cocaine",[11] although he estimated she had absorbed only 3 to 4 grams into her bloodstream at the time of her death.[12][13]
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c in hermann

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
No ja, res bolj ni kot je, sicer zgodba zanimiva (konec je totalno mimo), marsikaj bi lahko naredili drugače.

Me je potegnil not na začetku in sem pogledal do konca....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Velika požrtija

Cinemax 1, sreda 0.31 h.
Francoski, 1973.

4 tipi se odločijo da se bojo nažrli hrane do smrti, da si popestrijo dogajanje si zraven naročijo prostitutke in povabijo eno učiteljico.

Odbita groteskna komedija..tolk odbita, da enostavno gledaš.

(Vegetarjanci, vegani boljse da ne gledate, ob vsem mesu, ki ga pripravljajo v enormnih količinah :D ).
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.173
113
maneken je mutn, zakaj teče, kako ve kje se je zlomilo, kdo mu je povedal in podobno.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Sej to, mutav je in je šele kasneje dojel, da se hoče čistilka znebiti njegove punce, ko se ji je ponudila da gre z njo. Ker s tem bi ga čistilka imela le zase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
La passion de Dodin Bouffant - 7/10
Dober. Slasten pravzaprav. Kljub temu, da imam rad dobro ali vrhunsko kulinariko podprto z neko logiko, zgodbo, znanostjo, sem v tem filmu zelo jasno videl je*eno hipokrizijo in dekadenco premožnih. Film seveda nima tega namena.
Krasna je kulisa, kjer se odvija večina "akcije", kuhinja v dvorcu, bogat vrt, narava, zvoki ptic,...Všeč mi je bil lik, ki ga je igrala Juliette Binoche. Nenadomestljiv element, čudežna ženska, ki je živela ljubezen,...Simpatične so tudi asociacije hruška > ženski akt in še nekaj podobnih. Priporočam.

p.s.: gledal sem v Kosovelovi dvorani CD, kamor so očitno prišli ljubitelji Master Chefa in podobnih resničnostnih oddaj, ker so nekateri vsako sestavino in postopek na glas komentirali...sem spet moral delati red.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
"Prosim, če prenehate naštevati sestavine in postopke, ker je moteče!"
Bil sem kratek, ker nisem želel dodatno motiti projekcije...po filmu sem vešči v roke potisnil listek z napisom: "Na postaji, pod uro. Čez 60min".
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Varuhi formule - 6/10
Meh...Pri oceni so nedvomno igrala vlogo tudi osebna pričakovanja. Film obravnava najmanj eno, zgodovinsko izredno zanimivo témo oz. dogodek. In mislim, da je bilo to preveč, da bi režiser lahko ustvaril boljši film. Škoda, ker namen prikazati pomen človeških odnosov je za moje pojme plemenit.