Kje kupujete dobro in ne drago vino?

kajpace

Guru
6. nov 2018
6.082
4.286
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Res me zanima...
Ne bom našteval vinarjev, kjer kupujem, ker nočem reklamirat nobenega... Tam kupim 90%...

Kar se pa trgovin/supermarketov v Slo tiče, pa, če je potreba, kakih 10%, nekak tak:
- Belo vino: Malvazija, VinaKoper, 1l
- Rose: Bardolino, 0.75l
- Rdeče: Cabernet sauvignon, Vipava, 1l
- Peneče: Peneča Rebula, Brda

Ja, včasih tudi kaj dražjega, al pa cenejšega...

Okusi se razlikujejo...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
6.073
2.767
113
Penece vse tapoceni od Puklavca (Glam je top, tudi Lidl varianta, prezivis pa tudi Brut in Sec). Crno Vranac proCorde Plantaze (Leklerk vecino leta okoli 7e), Pagos de Ariaiz Crianza (Leclerc). V low class pa magnumke črne v eurospin (Nero d avola, Montepulćano) - nikjer več solidnega vina za pod 4e/1.5 L
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace