Kje kupit nalepko za Umwelt-zone v Munchnu?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

kje dobit nalepko za Umwelt zone v Munchnu?
A se da na bencinski nekje ob poti ali kako to gre?

Na AMZS me da na nek link, kjer lahko naročim po pošti, samo to mi je prepozno, ker grem v petek...

Hvala in LP,
Matjaž
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Nasproti AMZS-ja v sklopu bajte Autocommerca ima Dekra pisarno. Tam sem jo jaz takoj dobil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Dobra fora. Mi bi tudi lahko Slovenijo razglasili za eno veliko vas in pobirali eno ekološko takso preko nalepk. Nekaj bi že kanilo v blagajno, mogoče bi vsaj za Grke nabrali skupaj.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sploh fino pa je, ko se mimo pripelje nek Hummer z zeleno nalepko, medtem ko je kolega za Golfa 4 TDI ni mogel dobit (ker nima filtra trdih delcev, dobi samo rumeno, s katero pa itak ne moreš v noben center).

Sicer sva pa bila čez vikend v Berlinu brez nalepke in ni noben kompliciral. Tudi kazen je povsem znosna (40 evrov). Samo dobrih 10 evrov več kot če bi naročil nalepko po pošti.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Pojma nimam, 23, 25 al pa 28 EUR!
smile-1.gif


SIcer pa nimas kej falit. http://maps.google.com/maps/pl...Zq5Eu7y2PcPhRtQ

Dekra ima pisarno prakticno tocno na piki.
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Kolikor sem jaz preletel link na AMZS strani in tistega nemškega naprej, so pač Nemci pogruntali fin način, kako dobiti nekaj denarja v blagajno in za 1% zmanjšati gužvo v mestu. Bencinar tako ali tako vsak dobi zeleno nalepko. Letos je še mali delež mest,kjer rabiš res zeleno nalepko (ali pa sem jaz prehitro bral...). Nemci nimajo nič krajšega obdobja od dolžine registracije za tujce.
Lahko bi jih kopirali. Od Ptuja do Gruškovja je zaščiteno ekološko območje, obvezna nalepka itd... Za tiste, ki nalepke ne bi radi kupili, imamo obvoz po avtocesti preko Ljubljane.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
čak da se to še jankoviæ v ljubljani spomne pa uvede
smile-1.gif
A se ni že spomnil? Ni nekdo pisal, da bodo neke "vinjete" za parkiranje v centru? Samo da po ceni ne bodo primerljive z nemškimi...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Srečno!


Kot že napisano... če se ne boš dosti vozil po mestu in bo avto samo parkiran nekje... sem skoraj prepričan, da ne boš imel težav.


Imaš pa isti problem kot sem ga imel jaz... v petek štartaš in preden boš v Nemčiji, bo že vse zaprto.
 

Dorjan

Pripravnik
22. avg 2009
33
0
6
Koper
Pred prvim majem sem bil jaz v Munchnu za tri dni .Vozil sem se v centru , pa me ni nobeden vprašal za nalepko. Jaz sem se ravnotako sekiral,ko sem šel gor ,kaj če me dobijo.Avto sem parkiral v garažnih hišah ,tudi v tisti na schnefelder strasse ,južno od železniške.

Pozdravljen in SREČNO!!!!!!