Kje kak poceni servis za Clia 3?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem prej imel dvojko, ko sem šel na trojko je bila razlika ogromna, popolnoma drug občutek pri vožnjji, mnogo boljši, precej višje sedenje...
Sem pa zdaj peljal testnega Capturja in razlika v občutku pri vožnji ni bog ve kaj boljša, le lepši in prostornejši je.
Bi ga imel, če bi za tega dobil pet jurjev tako bom pa pač ostal pri tem in avto menjal čez ene šest let, ko bodo upam na voljo že samovozeči
cheer.gif


Motorji so pa pri trojki res bolj švoh-vsaj turbo bi morali biti, ker pospešek je res obupen.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
pa kaj mate vi to zaene mehanike za take cene. pred enim mesecem za megana 1.6 plačal nekaj čez 300 za velik servis in to z računom. Menjano olje, filter, zračni filter, kabinski filter, jermen, napenjalec, vodna pumpa, nov antifriz, klinasti jermen. Niso bile menjane svečke, ker so bile lani, bencin filtra pa megane II nima. Zraven mi je še zalepil manšeto na ročici menjalnika, ker je spodaj ko pride v plastiko počila in je opletala okoli. delo je bilo 80 EUR, ostalo material.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Glej nov je bil z vso opremo 13.990, zdaj bo star sedem let in razen tega servisa mu ne manjka nič, zgleda kot nov.

Če bi dobil pet jurjev bi ga še zamenjal, tako ga bom pa pač še naprej imel.
V naslednjih petih, šestih letih torej s tem avtom zgubim še pet jurjev, če kupim novega bo pa taka izguba v dveh letih, tako, da je še najpametneje, da ga obdržim in naredim ta servis.

Moj je bil nov 16600, isto bo star 7 let, pa ga za 5 jurjev ne povoha noben. Pa je mal večji k clio :p
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18


[/QUOTE]

Malo že. Ampak oboje se pelje kot se za jajca spodobi
evil.gif


[/QUOTE]
Zanimivo da vse ki ni vw grupa so jajca....tocno?!
hysterical-1.gif
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Sorry - Izkoriščam temo ... kje kak poceni servis za Nissana Micro?

@map - kje je ta tvoj mehanik če ni skrivnost?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
OMG, nissan micra je v primerjavi s cliom kaj... bager vs. space shuttle? Drag servis bo drag za vse, poceni servis pa... Bolj kot cena je pomembna kakovost opravljenega dela, mene bi bolj to zanimalo.
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik map pravi:
pa kaj mate vi to zaene mehanike za take cene. pred enim mesecem za megana 1.6 plačal nekaj čez 300 za velik servis in to z računom. Menjano olje, filter, zračni filter, kabinski filter, jermen, napenjalec, vodna pumpa, nov antifriz, klinasti jermen. Niso bile menjane svečke, ker so bile lani, bencin filtra pa megane II nima. Zraven mi je še zalepil manšeto na ročici menjalnika, ker je spodaj ko pride v plastiko počila in je opletala okoli. delo je bilo 80 EUR, ostalo material.

Pa kater servis dela tako ugodno?

Meni za Cliota hočejo 320 evrov samo za menjavo jermenov in vodne črpalke-brez menjave olja in filtrov ter antifriza.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
>Hoče samo povedat da je renault clio jajc na 3 kubuke.

Če bi bil tak jajc mi ne bi brez vsakega problema šel sedem let-dvakrat sem menjal olje in enkrat akumulator pa nekaj deset žarnic, drugega pa čisto nič.

Zdaj je pa jermen začel malo cvilit in bo pač treba zamenjat jermene in spotoma še vodno črpalko.

Ne vem pa ali naj zamenjam še hladilno in zavorno tekočino ali ne?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Glej nov je bil z vso opremo 13.990, zdaj bo star sedem let in razen tega servisa mu ne manjka nič, zgleda kot nov.

Če bi dobil pet jurjev bi ga še zamenjal, tako ga bom pa pač še naprej imel.
V naslednjih petih, šestih letih torej s tem avtom zgubim še pet jurjev, če kupim novega bo pa taka izguba v dveh letih, tako, da je še najpametneje, da ga obdržim in naredim ta servis.

Moj je bil nov 16600, isto bo star 7 let, pa ga za 5 jurjev ne povoha noben. Pa je mal večji k clio :p

Žal vidim, da rabljeni avtomobili nimajo prav nobene cene in ni druge kot, da ga voziš dokler gre.
Pri nakupu novega je treba računat na to, da bo potem avto slabih 20 let pri hiši, ker se ga prej menjat ne splača.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.578
113
Vrata se odpirajo normalno ali "na odlom"?
Ventilator v kabini je še prvi?
Osvetlitev števcev dela redno ali po vremenu?

Mam ista jajca, isti letnik, z isto prevoženimi, pa je cel praznik če vse špila. Še največ veselja je z jutranjim obračanjem "serva" prvih 10 metrov.

Največja ironija je da pri 6 let mlajšem capturju niso napredovali niti za milimeter. Če odštejem zatikajoči multimedijski čungalunga sredi armaturke.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Saj pri prodaji/nakupih moraš vedeti, da je zmeraj isto. Lastni avto je vsakomur super, tuji so zanič in vredni največ 2000€. Poleg tega je ljudstvo v krizi začelo šparati na polno tako da kupijo samo če dobijo napol zastonj, pa ni važno ali so to avti, stanovanje, smučarska oprema, računalniki itd. Potem pa ti dan zagrenijo še razni sumljivi preprodajalni osebki, ki so se razpasli v krizi kot plevel.