KitchenAid Artisan

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
210
43
Najdražja si želi še ene mašinerije....
Baje je zadeva dobra in ja OK... za ljubi mir. Zdaj pa kje, pri nas 600eur, v ita sem na idealo našel za 365eur. Problem je ker ne pošiljajo v SLO, pisal sem jim mail ampak zgleda da jim moji evri ne dišijo... Obstaja kakšen servis za prepošiljanje kot v UK ali De?
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
210
43
Hvala za link, ni slabo. Sicer je roba s kakšno optično napako, bom prosil za slike.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V cem je fora, da so tile KitchenAid multipraktiki "le" 250 ali 300W... Vecina ostalih (Bosch, Kenwood,...) pa so tam okoli 1000W ali celo vec... Je to bolj kot ne marketinski trik... Ali so tile KitchenAid res bolj svoh... Sicer v to malo dvomim, glede na to, da imajo samo mesalno posodo med vecjimi...

Mercator ima ravno en model v akciji in je cena 360€ .... >> https://goo.gl/NYHM9p
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
V cem je fora, da so tile KitchenAid multipraktiki "le" 250 ali 300W... Vecina ostalih (Bosch, Kenwood,...) pa so tam okoli 1000W ali celo vec... Je to bolj kot ne marketinski trik... Ali so tile KitchenAid res bolj svoh... Sicer v to malo dvomim, glede na to, da imajo samo mesalno posodo med vecjimi...

Mercator ima ravno en model v akciji in je cena 360€ .... >> https://goo.gl/NYHM9p

E, to pa tudi mene zanima, ravno zaradi teh 300W kolebam z nakupom.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj ta v Mercatorju je celo "samo" 275W

skitched-20151201-071226.jpg
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Razlika je baje v samem prenosu. Fora teh miskerjev je, da jih večina kupuje za testo, recimo kruh in ostale podobne stvari. Miksanje mora biti počasno in za to rabiš moč, ker je testo gosto. Kitchenaid ima zelo močne prenose in je tako narejen, da ne potrebuje ogromno za mešanje. Doma do sedaj še nismo imeli primera, ki ga Kitchenaid ne bi mogel zmešat, res pa je, da nismo težki uporabniki v smislu količine.
Za moje pojme naj bo odločilen faktor vse kaj drugega, kot moč motorja, ker pri teh mašinah za normalnega uporabnika nima dosti veze.
Ženske v večini padejo skupaj samo ob pogledu na KitchenAid, tako, da je potem ostalo itak bz
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Testo iz cca 10 kg moke je 30 let nazaj z "lahkoto" zamesila vsaka gospodinja. Tako da se strinjam, da je W dovolj. Cena pa verjetno odraža robustnost notranjosti. BSH (bosch) multipraktik ima notri plastične zobnike. Vseeno vzdrži kar nekaj časa (na primer 15 let, če cca dvakrat na teden mesi kg moke), občasno zmelje kaj mesa, orehov, itd... Verjamem, da to je verjetno bolj robustno in za človeške pojme večno.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
210
43
He he Sumica ja itak na pultu bo moral bit. Sem pa tudi sam videl zadevo v akciji, brez skrbi moči je dovolj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sedaj je doma en Bosch (nevem oznake)... ampak pocasi spusca duso... pomoje so ravno notri kaksni zobniki ze malo znucani
smile-1.gif
... ker vcasih kar malo zbezlja ... Star pe je nevem ... ene 10 let mogoce ... Je pa cist "plastic fantastik" ... Ponavadi je tako, da se ne splaca niti na servis nosit... Sem pred kaksnim letom za en Boschev palicni mesalnik rabil spodnji del, ker je zacelo "ružit" ... Palični mesalnik je bil nov okoli 80€ ... samo tisti spodnji del pa dobrih 40€ ...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Za Kitchen Aid Artisan (barvni modeli. Vem, da obstaja še Classic, ki je malo šibkejši in nima barv) pravijo, da ima v notranjosti vse zobnike kovinske razen enega, ki ga menjaš na X let. Fora enega iz plastike je v tem, da v primeru hude preobremenitve ali napake ne zmelje vsega v notranjosti, ampak odleti le 1 plastičen zobnik in to je to.

Če je res vreden svoje cene, pa ne vem, samo saj so vsi v podobnem rangu. Za pogledat je pa res dober, čeprav je praktično isti že dolga leta
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

mislim, da bomo potrebovali nov eu zakon in energijske nalepke, kjer se bo merla moč na koncu na metlici in ne v motorju
evil.gif

ker isto sem opazil v sosednji temi z mesoreznicami.
o sesalcih smo pa tudi že veliko rekli.

Tako pa zgleda mikser od znotraj
http://artisanbreadbaking.com/ka_greasing/
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:Sedaj je doma en Bosch (nevem oznake)... ampak pocasi spusca duso... pomoje so ravno notri kaksni zobniki ze malo znucani
smile-1.gif
... ker vcasih kar malo zbezlja ... Star pe je nevem ... ene 10 let mogoce ... Je pa cist "plastic fantastik" ... Ponavadi je tako, da se ne splaca niti na servis nosit... Sem pred kaksnim letom za en Boschev palicni mesalnik rabil spodnji del, ker je zacelo "ružit" ... Palični mesalnik je bil nov okoli 80€ ... samo tisti spodnji del pa dobrih 40€ ...
Servisiranje je problem. Oziroma problem je nabava rezervnega dela, ker notri ni nič takega, kar ne bi znalo polovico ljudi samih zamenjati. Malo podaljšan rotor motorja in en večji plastični zobnik, če se prav spomnim. Pred leti sem imel našega prejšnjega narazen. Zlomilo je zobce, ko je nekdo za potrebe javne ustanove mlel star papir, da so potem otroci delali nov papir
smile-1.gif
. Znal bi sam menjati, vendar mi na servisu zobnika ni hotel prodati, ker je kao "mnogo različnih modelov" in sem ga moral dati na servis. Ko je spet začel štrajkati, smo kupili novega, ki je praktično enak tistemu iz leta 1990. Ker sem imel novega doma, sem si upal spet starega razdreti in tokrat sem samo očistil kontakte, malo namazal zobnik in spet dela parkirna funkcija in vse hitrosti. Dal sem ga mami, ki pa ga malo rabi. Dela pa enako kot nov.
Ali se kje dajo dobiti ti rezervni deli in dodatna oprema "neposredno"? Mogoče v Nazarjih (BSH)? Trgovci so mi rekli, da prodaja poteka samo preko servisov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Hja moja ima nek ročni mikser od KitchenAid in menda so jo podučili ali kjerkoli oz. kdorkoli ji je to že rekel da je menda to roba za celo življenje
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:Sedaj je doma en Bosch (nevem oznake)... ampak pocasi spusca duso... pomoje so ravno notri kaksni zobniki ze malo znucani
smile-1.gif
... ker vcasih kar malo zbezlja ... Star pe je nevem ... ene 10 let mogoce ... Je pa cist "plastic fantastik" ... Ponavadi je tako, da se ne splaca niti na servis nosit... Sem pred kaksnim letom za en Boschev palicni mesalnik rabil spodnji del, ker je zacelo "ružit" ... Palični mesalnik je bil nov okoli 80€ ... samo tisti spodnji del pa dobrih 40€ ...
Servisiranje je problem. Oziroma problem je nabava rezervnega dela, ker notri ni nič takega, kar ne bi znalo polovico ljudi samih zamenjati. Malo podaljšan rotor motorja in en večji plastični zobnik, če se prav spomnim. Pred leti sem imel našega prejšnjega narazen. Zlomilo je zobce, ko je nekdo za potrebe javne ustanove mlel star papir, da so potem otroci delali nov papir
smile-1.gif
. Znal bi sam menjati, vendar mi na servisu zobnika ni hotel prodati, ker je kao "mnogo različnih modelov" in sem ga moral dati na servis. Ko je spet začel štrajkati, smo kupili novega, ki je praktično enak tistemu iz leta 1990. Ker sem imel novega doma, sem si upal spet starega razdreti in tokrat sem samo očistil kontakte, malo namazal zobnik in spet dela parkirna funkcija in vse hitrosti. Dal sem ga mami, ki pa ga malo rabi. Dela pa enako kot nov.
Ali se kje dajo dobiti ti rezervni deli in dodatna oprema "neposredno"? Mogoče v Nazarjih (BSH)? Trgovci so mi rekli, da prodaja poteka samo preko servisov.

Saj sem ga odprl... ampak kot kaze je nekaj crknilo na elektroniki... mehansko izgleda vse tip top
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:Sedaj je doma en Bosch (nevem oznake)... ampak pocasi spusca duso... pomoje so ravno notri kaksni zobniki ze malo znucani
smile-1.gif
... ker vcasih kar malo zbezlja ... Star pe je nevem ... ene 10 let mogoce ... Je pa cist "plastic fantastik" ... Ponavadi je tako, da se ne splaca niti na servis nosit... Sem pred kaksnim letom za en Boschev palicni mesalnik rabil spodnji del, ker je zacelo "ružit" ... Palični mesalnik je bil nov okoli 80€ ... samo tisti spodnji del pa dobrih 40€ ...
Servisiranje je problem. Oziroma problem je nabava rezervnega dela, ker notri ni nič takega, kar ne bi znalo polovico ljudi samih zamenjati. Malo podaljšan rotor motorja in en večji plastični zobnik, če se prav spomnim. Pred leti sem imel našega prejšnjega narazen. Zlomilo je zobce, ko je nekdo za potrebe javne ustanove mlel star papir, da so potem otroci delali nov papir
smile-1.gif
. Znal bi sam menjati, vendar mi na servisu zobnika ni hotel prodati, ker je kao "mnogo različnih modelov" in sem ga moral dati na servis. Ko je spet začel štrajkati, smo kupili novega, ki je praktično enak tistemu iz leta 1990. Ker sem imel novega doma, sem si upal spet starega razdreti in tokrat sem samo očistil kontakte, malo namazal zobnik in spet dela parkirna funkcija in vse hitrosti. Dal sem ga mami, ki pa ga malo rabi. Dela pa enako kot nov.
Ali se kje dajo dobiti ti rezervni deli in dodatna oprema "neposredno"? Mogoče v Nazarjih (BSH)? Trgovci so mi rekli, da prodaja poteka samo preko servisov.

Boscha sem dal popravit in je bilo popravilo 26€ ... Nesel sem ga pa v Elektro servis Cebasek v Repnje pri Vodicah... Tako da je sedaj ta Bosch za rezervo (sploh ker imamo zanj se cel kup razlicnih prikljuckov... Za primarno rabo pa je ze nekaj casa doma KitchenAid Artisan ...
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Da malo obnovim temo, ja tudi moja si želi ta Kitchen Aid, na Mimovrste je še pa še modelov, gledam tega: https://www.mimovrste.com/kuhinjski...injski-robot-artisan-5ksm175pseca-candy-apple , ker slabši pa clasic imajo posode čudne niti krom ni.

Ker že imam aparat za sladoled in sok, to ne bomo nadgrajevali, ta ima 4,8 l posodo, onih z 6 in več ne rabimo, vendar mi nikakor ni ratalo ugotoviti, kaj naj bi bil tale tako boljši: https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/kitchenaid-mesalec-candy-apple-rdec-ka5ksm185pseca ki je precej dražji ali celo tale : https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/kitchenaid-mesalec-chrome-krom-ka5ksm185psecr pa tale ni zaradi kroma dražji , ker dobiš barvne pa je enaka cena.

Torej od obstoječih uporabnikov rabim nasvet kaj paziti, kaj kupiti, kateri nastavki so še dodatni morda za kupiti, ja primarna uporaba bo za pečenje piškoti in ni, da ni, kar moja rada dela...... Za vsak odgovor bom hvaležen.