Kitajski avtoradio

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moja ima v octaviji kitajca (bil je že v avtu ob nakupu), ki je narejen "po meri" za VW, Škodo, VW. Vse sicer špila in je na oko super, ampak:

1. BT je katastrofa (eho)
2. Vzratna kamera crknila po 2 letih (pred kratkim je še delovala, nato je začela utripat, zdaj dokončno crknila)
3. FM postaje lovi zelo slabo (rak rana vseh kitajcev po mojih izkušnjah)
4. Zvok slabši, če primerjam z originalnim radijem
5. Prizadel jo je WNRO (zgooglajte tisti ki ne veste kaj pomeni), se pravi ura in datum napačna, patcha za ta model ne najdem, supporta ni.

Pozitivna plat sistema je, da je priklopljen na Can-Bus, se pravi delajo volanske funkcije, ter prikazuje vse avtomobilske funkcije na dispayu.
Če povzamem izkušnje, ne samo lastne - velikokrat namreč delam razne instalacije navigacij v teh sistemih, bi rekel, da je kvaliteta skladna s ceno. Sam osebno nikoli nebi dal kaj takega v nek sodobnejši avto, ki ima že fabriško zadovoljiv infotainment. Govorim seveda za kitajce ki so cenovno pod ~400 USD.

Mene tudi zanima nek kitajc za v Pro'ceeda mk1 2 din. Gledam tole na BG za smešen denar. Kamere načeloma ne rabim, če pa dobro dela jo bom pa tudi dal. Ima kdo konkretne izkušnje s kakšnim modelom? Je zvok veliko slabši, kako lovi FM?


tale pa zmaga (beri v opisu tega radia)
1.Please do not stop car's engine before the product's power was turned off, otherwise the product will reset to factory setting.

:valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Janch - kateri radio pa ima?
Sam imam od lani RCD 330.
Načeloma mu nič ne manjka od zgoraj naštetega. Me pa moti:
- da nima RDSja (nisem mislil, da me bo tako motilo :p),
- sem ter tja kakšno čudno delovanje Android Auto (slutim celo, da to bolj povezano s telefonom, ki ima po nadgradnji na Android 10 nekaj čudnih prebliskov)
- občasno napačno prikazovanje imena podkasta/glasbe in neomogočanje premika po časovni premici na radiu.

Ostalo (zaslon, mikrofon, sprejem, hitrost ...) deluje čisto v redu - sploh glede na ceno.
Razmišljam pa, da bi zadevo vseeno zamenjal za kakšen Android radio, da se mi ne bi bilo treba stalno spajati s kablom in da je zadeva bolj neodvisna od telefona.
Kakšni predlogi? Za VW seveda in za cenovni rang 300 - 450 evrov.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Tale je:

In ja, pozabil sem še na en minus, katerega si tudi sam navedel - nima RDS-a.

Moj kitajski ima RDS :)

Glede FM radia oz antene je tako, da original antena ima napajanje (DAB in FM) in tako močnejši signal. Kitajska pa ne oziroma je v tistih žicah še en kabl za anteno in se lahko dodatno ojača in je mir.

BT kaj dosti nisem testiral (telefonija npr.) tako da ne vem

Vzvratne kamere nisem kupil in montiral :)

Zvok je pa precej boljši od originala, veliko nastavitev.

WNRO, ni težav, imam tudi zadnji FW iz marca 2020.

Cena je bila 268 EUR :)

----------------------------------

V zraku je, kako dolgo bo zadeva delovala....
 

B81

22. jul 2007
34.268
8.816
113
Povej malo o anteni. Na svojem avtu antene niti nimam nikjer, oz. je ne najdem, vleče pa odlično vse, pa imam nek osnovni mp3 radio noter (Concert).
Zdaj pa menjaš za kitajca, pa ti ne dela rds, pa bo zvok slab, pa ne bo dobro lovilo....to bolj qrac potem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če imaš to novejši VAG potem boš moral kupit "aktivni" adapter za VAG anteno. Kitajci imajo ponavadi klasični vhod za coax. Sicer pa za večino kitajcev kupiš ali dobiš DAB+ USB adapter ki ima svojo anteno, tisto fiksiraš nekam na maso vozila in zunanji del antene nalepiš na eno šipo pa imaš digitalen radio (če si na območju kje to lovi). Meni moj android FM lovi boljš kot prej nek osnovni pioner, podpira pa jasno RDS, TA in ostalo čisto normalno (razen TAja sploh ne poslušam radia, tako da mi je dejansko vseeno tudi če ne bi nič delalo).

Glede kvalitete zvoka, sam imam PX5 avtoradijo z 8 kanalnim DSPjem. Torej avtoradio ima zvočni čip ki 8 kanalno digitalno nadzira zvok z vsemi možnimi nastavitvami (imašp aplikacijo za štelat "kretnice" po kanalih, zamike zvoka za posamezen kanal ipd.). Tega niti hi-end ozvoženja v višjem rangu vozil nimajo. Seveda rabiš tudi konkretno ozvočenje da lahko to koristiš. Sam imam prikjučeno na 6 kanalov serijsko ozvočenje ki je itak bolj bogo, ampak zvok je spet boljši kot pri pionerju. Spet moj namen ni bil nakup radia z DSPjem, sploh ne 8 kanalnim samo sem zaradi drugih potreb to dobil v kompletu.

Pod črto, kitajci ponujajo od A do Z in tudi kvaliteta je od A do Z. Če si avdiofil potem se splača pogledat za DSP radii, ker ti take zadeve omogočajo dejansko več nastavitev in tuninga kot pa bilokatera serijska rešitev. Za FM radio si preberite reviewe, včasih imajo noter radijske čipe res zanič in je posledično zvok radi zanič.

Glede BTja, sam spet tega ne uporabljam ampak integriran mikrofon je krneki kar je logično. Potegnit moraš zunanji (kvaliteten) mikrofon v A stebriček oz. na senčnik in potem je kvaliteta zvoka ok (nima ravno izničevanja hrupa vozila kot kakšne hi end rešitve, tako da slišalo se bo da kličeš iz avta ampak zvok je čisto ok razločen in ni kot da bi klical iz soda).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če si namestil, potem moraš imeti sedaj med nameščenimi programi ikono Nextgen in navigacijo zaženeš preko te ikone. Verjetno pa ti javlja da nimaš navigacije, ko klikneš na fizični GPS knof, kar pa je pri kitajcih itak normalno, dokler v nastavitvah ne povežeš z aplikacijo s tem gumbom. V nekaterih primerih povežeš tako, da zadržiš GPS gumb nato te sistem vpraša s katero aplikacijo ga želiš povezat. Takrat mu pokažeš iGO. Drugače pa se posluži navodil...Težko je na pamet, saj je na trgu milijon kitajcev z ravno toliko različnimi nastavitvami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth

ReBo

Pripravnik
15. jul 2014
65
0
8
Zadevo sem naložil in ima črn ekran. Sedaj pa mislim ,da je problem z resolucijo?
Prilagam sys. datoteko
Hvala
 

Priponke

  • sys.txt
    3 KB · Ogledi: 232

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ojej... Kje si pobral ta fosil. Primo že dolgo ne deluje na nekaterih novih verzijah Androidov (verzija 8 ali višja). Pojdi na partis in snemi iGO Nextgen (katero koli verzijo) in rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth