Kennedy Space Center - Florida

damo

Majstr
4. sep 2007
1.017
151
63
Ogledat si grem omenjeno zadevo. Ima kdo kak koristen nasvet? Za ogled lahko porabim predvidoma 1, v izrednem slučaju 2 dneva.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
112
43
Jaz ti lahko dam nasvet za "cigane".

Karta je kar draga, velja pa dva dni. Pojdi popoldan tja in jo za male pare kupi od tistih, ki jo koristijo le en dan in jo naslednji dan lahko koristiš ti. Če nimaš dolge brade in kravate, ti jo bo kot ubogemu študentu še kdo šenkal.
Sicer pa je fina zadeva tista centrifuga, ki jo lahko sprobaš. Je pa v "dislocirani" enoti na celini, če se prav spomnim.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Če boš tam bolj zgodaj dopoldan, je dovolj en dan.
Drugače pa te ob vstopu malo prečekirajo in pregledajo fotoaparat ter kamero če delata.
Zadeva pa je zelo zanimiva in se splača obiskati.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Drugače pa te ob vstopu malo prečekirajo in pregledajo fotoaparat ter kamero če delata.
A ne smeš slikat?
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Drugače pa te ob vstopu malo prečekirajo in pregledajo fotoaparat ter kamero če delata.
A ne smeš slikat?
Lahko slikaš in filmaš po mili volji. Itak te vodijo samo tam, kjer ni skrivnosti.
Od delujočih zadev lahko vidiš skozi panoramsko steklo v proizvodno halo, kjer sestavljajo module za mednarodno vesoljsko postajo. Ko sem bil jaz tam, so ravno sestavljali modul Columbus, ki so ga potem čez pol leta priklopili na MVP.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.059
3.807
113
Gremo skupaj? Jaz grem verjetno naslednji konec tedna.

Koliko se rabi za disney world? Nimam namena gledat vsega, ker se bo otrok najbrž hitro naveličal. Sicer bom tukaj še najmanj 14 dni, tako da cajta imam čez glavo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.059
3.807
113
Sem bil včeraj (sobota) tam. Štiri ure sem porabil za lagan ogled tistega kar omogoča osnovna vstopnina. Trenutno je vse pripravljeno za izstrelitev, ki bi morala biti že prejšnji teden vendar jo vedno znova prestavljajo. To ni nič izrednega, da trofiš izstrelitev je treba imet kar srečo ali pa bit tukaj kakšen teden. Drugače pa, z osnovno vstopnico te bus pripelje nekako 1.5 milje daleč do rampe, ena varianta za ca. 20 usd več te sicer pripelje bližje. Zanimiv mi je bil tudi launch simulator.

Od disneya sem bil samo v magic kingdomu, ki pa je skoraj popolnoma enak kot v parizu, samo da je večja gužva, je pa en dan več kot dovolj.