Kazen za drugo dimenzijo gume?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Nekaj časa nazaj (sem žal pozabil kje, da bi linkal) je nekdo jasno napisal, da mu zavarovalnica ni povrnila škode ravno zaradi nehomologiranih gum. Šlo se je za uveljavljanje kaska, očitno pa ni imel Alter vseznanja in denarja, da bi zadevo peljal na sodišče. Toliko o praksi.

Kakšnega kaska? Je torej želel na kasko dobiti povračilo škode za poškodovane gume na svojem avtu, ki so bile nehomologiranih dimenzij? To verjamem, da je bil problem
smile-1.gif
Ne, ni šlo samo za gume. Tip je razbil avto in potem ni dobil nobene odškodnine (za nič, ne le za pnevmatike), ker je cenilec ugotovil, da gume niso ustrezne. Naveden razlog: tehnično neustrezno vozilo zaradi nehomologiranih pnevmatik, kaj to pomeni, je pa lastnik vozila šel preverjat tudi v pogoje zavarovalne premije.
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Brez zamere, ampak na prvo žogo ne kupim
tongue-1.gif
Avto je tehnično brezhiben, če ima veljaven tehnični pregled. Nategnili so ga, nesrečnika.

(Podobna scena: na avto daš PR tablice, in je avto že s tem pravno smatran za tehnično brezhibnega - pa je v praksi lahko na sto metrov očitno, da ga pol manjka.
smile-1.gif
)
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
če ima vozilo nameščene nehomologirane dele in naprave potem ni tehnično brezhibno, pa če imaš ti 100 potrdil da si naredil tehničnega. Če bi bila tvoja teorija resnična bi si lahko jaz na avto po opravljenem tehničnem pregledu namontiral kolesa od vlaka pa bi bil avto še kar brezhiben. lol
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
če ima vozilo nameščene nehomologirane dele in naprave potem ni tehnično brezhibno, pa če imaš ti 100 potrdil da si naredil tehničnega. Če bi bila tvoja teorija resnična bi si lahko jaz na avto po opravljenem tehničnem pregledu namontiral kolesa od vlaka pa bi bil avto še kar brezhiben. lol

Važno je tisto, kar piše v zavarovalnih pogojih in ne tisto, kar si ti predstavljaš...
smile-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne vem v kateri drzavi si, ampak zapisnik o ogledu kraja PN je standardiziran obrazec v uporabi slovenske policije. In ta te rubrike ne vsebuje. Za birokrate ki delujejo v javni upravi pa je obicajno, da vsak teden dobijo novo nesmiselno idejo. Povsem mozno je, da je nek pomocnik komandirja na postaji, ki je obravnavala PN, od policistov zahteval da popisujejo take podatke. Ampak jih nikamor niso vnesli oz so jih samoiniciativno dodali v porocilo za zavarovalnico.

Sicer sta se pa verjetno policista na zacetku menila kdo bo popisal zadevo in kdo narisal skico nesrece. jaz sem vcasih uspel zbarantati, da sem samo popisal na kraju, ostalo je pa naredil sodelavec. v zameno sem jaz popisal naslednje kaznivo dejanje namesto njega. Sam to nima veze z gumami.

@telex saj sem v tej temi napisal: strogo po crki zakona, lahko policist tako vozilo izloci iz prometa in mu odvzame tablice dokler na vozilu niso namescene homologirane pnevmatike.
Samo vprašam, lahko da se motim:
a ni običajna praksa da se na avto montira gume, s papirju (TUV) greš pa na tehnični pregled zadevo homologirat. A je možno homologirat nekaj , česar na avtu še ni? Meni niso... Tudi kljuko sem vedno homologiral nakdnadno po vgradnji in ne pred.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
KSZ.
Sedaj imam nerešljivo vprašanje za Alter strokovnjake
evil.gif

V homoju piše "barva vozila: S3M". To je po hondinem "Milan rdeča".
Prebarvam ga v zeleno, tako da bo Z2B.
Je vozilo tehnično brezhibno..khm..za zavarovalnega agenta
grims-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
KSZ
Čist tako mimogrede... Jaz sem že imel nekaj karambolov v življenju, nikoli jaz kriv, nikoli se ne spomnim, da bi policaji meni ali pa povzročitelju preverjali dimenzije pnevmatik ali kakšnih drugih morebitnih ne homologiranih zadev. Na zavarovalnici tudi nikoli niso preverjali, če je bilo kaj nehomologiranega na mojem ali drugem avtu. Ima kdo izkušnjo, da so mu po nesreči preverjali dimenzijo pnevmatik?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.671
6.227
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
KSZ.
Sedaj imam nerešljivo vprašanje za Alter strokovnjake
evil.gif

V homoju piše "barva vozila: S3M". To je po hondinem "Milan rdeča".
Prebarvam ga v zeleno, tako da bo Z2B.
Je vozilo tehnično brezhibno..khm..za zavarovalnega agenta
grims-1.gif
Evo iz prve roke: stojiva 20m od pumpe in opaziva starejsega belega mercedesa s par mladci ki zavije na pumpo. Rutinsko po zvezi preveriva tablico...lastnik xy, mercedes 300d, viiolicne barve... ok a lahko se enkrat barvo? Vijolicna. Se enkrat registrska, dezurni ze malo tecen - vijolicna.

Ok...lihkar so zavili na pumpo, gor majo tablice drugega avta...a bodo kradli gorivo, a bodo oropali pumpo... speljejo, midva za njimi...hopala, dokumente (prva cudna stvar - lastnik in voznik se enako piseta - oce in sin)...hm...aha! Moj bistri um predvidi kaj se dogaja (konc koncev sem le poln znanja z alterja)... doma majo dva mercedesa, registriran pa samo eden...odpret haubo.... no pol se pa zaplete. Cifre v prometni, racunalniku in sasiji se ujemajo.

Prask prask po glavi... a ste kdaj strihali avto? Seveda. Prej je bil vijolcen. Ha! Tablice dol, to bo kazen... pa zakaj? Ja niste vpisali v homologacijo da je prestrihan. Smo.

10 min kasneje, na kraju ata s celim fasciklom papirjev in na enem lepo pise da so na lpp v LJ homologirali spremembo barve.

No potem sva jih spustila, oni so sli pa na tehnicnega (kjer so pozabili vpisat spremembo) zarobantit. Ampak ce bi bil vecji kraj in na kraj ne bi dobila papirjev bi gladko sle tablice in kazen 500 eur... tko da verjetnost da bo problem zarad barve je majhna...ampak takrat ni blo nic jasno ne nama ne unim mulcem v mercedesu...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
In bi v potem v pritozbi jima skenslal kazen al ne.
Al so tisti na lpp samo za kasirat dobri ker imajo full . odgovorno delo, ko pa nekaj na pol naredijo (ob polnem plačilu predvidevam), naj pa spet plačnik kazen plačuje?
Ne bi se čudil , če bi jim prodali hišo na dražbi zaradi neplačane kazni.
Smo le v Sloveniji.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Apollo8@ vsaka čast da tako preverjate, Kako bi ukrepala zavarovalnica zaradi nehomologirane barve. Bi odklonila izplačilo odškodnine zaradi tehnično neizpravnega vozila.
sprasujem se.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Odvisno od šefa potrditve izplačila, če je dobil zvečer ali ne.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Cist tko mimogrede, je bilo nekje napisano, da smo imeli izkusnje s preverjanjem pnevmatik po nesreci. Kaj od zimska/letna, profil, dimenzija, jo je zanimalo, pa ne vem.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Moja izkušnja na Generaliju v škodnem centru. Prispel, poslikali škodo ter pnevmatike. Uveljavil škodo, ki mi jo je povzročil nekdo drug.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Sem že omenil, da sem v življenju doživel že kar nekaj nesreč, v zadnjih petih letih eno. Res je na srečo vedno bil poškodovan le pleh, če slučajno to kaj vpliva na preverjanje gum s strani policajev in zavarovalnic.