Kavni avtomat na kapsule Illy

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Doma že par let uporabljamo Krups Dolce Gusto kavni aparat na kapsule. Uporabljamo 4 različne tipe kapsul. Dobra kava ko si najdeš ustrezno!
Bil sem pa v trgovini Espresso v BTC v LJ v Kristalni palači, kjer sem imel možnost sprobat novejši Illyjev aparat na kapsule Francis Francis X 7.1. Kava Illy!!! Zdi se mi odlična zadeva in imam resne namene zamenjat aparat. Malo sem se že pozanimal na par koncih glede nakupa in me zanima, če ima kdo kako varianto za dobit aparat čimceneje.

 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Sam sem bil pred leti na Viču v poslovalnici Illy, ker sem se zanimal za nakup točno tega aparata. Kava je res odlična, vendar se kasneje nisem odločil za nakup, ker nas je v družini dejansko premalo, ki bi pilo tole kavo. Zato se nakup ni izplačal. Je pa aparat super za kakšno manjšo firmo, ali malce večjo družino. Vsekakor pa ta kava ni tako poceni kot ostale...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Kaj dosti pod 190 € težko, da boš našel. Itak rabiš še kapsule, pa se mogoče da zmeniti za kakšne gratis kapsule pri Espressu - kot pravi Fadil, ta kava je dražja od ostalih - itak bodo dobili novo stranko.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Zaenkrat je nove ni pod 178. Res pa da če dobiš zraven nekaj kapsul katere ti usttrezajo, je hitro ugodneje. Kava je dobra!
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Accord pravi:
Kaj dosti pod 190 € težko, da boš našel. Itak rabiš še kapsule, pa se mogoče da zmeniti za kakšne gratis kapsule pri Espressu - kot pravi Fadil, ta kava je dražja od ostalih - itak bodo dobili novo stranko.

EBay : tukaj se ga dobi za dobrih sto flik. Z vključeno poštnino.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Avtomat za kavo (npr. Jora) pa daš danes not Illy, jutri Santano, v ponedeljek Barcaffe...pač, katera ti trenutno paše. Ne pa, da za vsako kapsulo kupuješ nov aparat
17758-icon_confused.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Citat:
Uporabnik man007 pravi:
Citat:
Uporabnik Accord pravi:
Kaj dosti pod 190 € težko, da boš našel. Itak rabiš še kapsule, pa se mogoče da zmeniti za kakšne gratis kapsule pri Espressu - kot pravi Fadil, ta kava je dražja od ostalih - itak bodo dobili novo stranko.

EBay : tukaj se ga dobi za dobrih sto flik. Z vključeno poštnino.

Dobi ja, rabljenega
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Jure pod 600€ ne dobiš nikjer! Dejstvo pa je, da moraš pri klasičnem avtomatskem kavnem aparatu skuhat vsaj 8 kav na dan, ker je sicer preveč dela in stroškov s čiščenjem. Je pa kava v takem primeru lahko vrhunska.
Illyjev Francis pa ima za razliko od večine kapsulnih aparatov paro za gret/spenit običajno mleko. Ne rabiš mleka posebej gret na štedilniku ali mikrovalovki.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Povsem jasno, vendar moraš mleko vseeno vliti v aparat in če ni dovolj uporabnikov se mleko poleti gladko skisa in to precej hitro. Vsekakor je mašina bomba in kava prva liga. Je pa pogoj, da je dovolj uporabnikov in recimo, da te taka kava stane cca. 50 centov. To je pa že skoraj toliko kot v kakšnem kafiču v Prekmurju.
smile-1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
V aparat gre edino voda, ven pa pride para, ki speni mleko v skodelici/posodici. To si pa menda vedel?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Nisem!
V prejšnji službi smo imeli mašino JURA in tam je bilo potrebno mleko vliti v mašino in vem, da se je poleti velikokrat skisalo. Zato sem predvideval da je tukaj podbno.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Kupili smo Illy aparat Francis Francis X 7.1 na kapsule!
Kava je odlična in sem zadovoljen z nakupom. Priporočam.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
KSZ...
Kateri kavni avtomat, ki sam melje kavo priporočate? Povprečno bo naredil okoli 7 kav dnevno.
Všeč mi je sicer Saeco Philips Xsmall, ampak berem, da so kar problematični. Pa tudi cene so pri nas dokaj visoke, okoli 350€. V tujini je enak 200€.

Katerega priporočate vi? Zasledil sem še Bosch in Juro, to je pa tudi več ali manj vse. Odštel bi nekje do največ 600€.
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
KSZ...
Kateri kavni avtomat, ki sam melje kavo priporočate? Povprečno bo naredil okoli 7 kav dnevno.
Všeč mi je sicer Saeco Philips Xsmall, ampak berem, da so kar problematični. Pa tudi cene so pri nas dokaj visoke, okoli 350€. V tujini je enak 200€.

Katerega priporočate vi? Zasledil sem še Bosch in Juro, to je pa tudi več ali manj vse. Odštel bi nekje do največ 600€.

Jst mam doma KRUPS Nescaffe Dolce Gusto aparat že eno leto in sem super zadovoljen z njim, kava mi je fantastična Capuccino, Latte MAchiato, Lungo, Ledena kava, kakav, ....

Sam aparat se dobi od 70€ naprej, so pa 4 različni modeli pomoje
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Citat:
Uporabnik mayk pravi:
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
KSZ...
Kateri kavni avtomat, ki sam melje kavo priporočate? Povprečno bo naredil okoli 7 kav dnevno.
Všeč mi je sicer Saeco Philips Xsmall, ampak berem, da so kar problematični. Pa tudi cene so pri nas dokaj visoke, okoli 350€. V tujini je enak 200€.

Katerega priporočate vi? Zasledil sem še Bosch in Juro, to je pa tudi več ali manj vse. Odštel bi nekje do največ 600€.

Jst mam doma KRUPS Nescaffe Dolce Gusto aparat že eno leto in sem super zadovoljen z njim, kava mi je fantastična Capuccino, Latte MAchiato, Lungo, Ledena kava, kakav, ....

Sam aparat se dobi od 70€ naprej, so pa 4 različni modeli pomoje

oprosti ...šele zdaj opazil, da iščeš takega, ki sam melje kavo
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
V MediaMarktu v Avstriji imajo trenutno Krups Dolce Gusto Piccolo že za 40€, KRUPS Dolce Gusto KP 2101 pa za 30 € če koga zanima.