Katero smučišče

PREFIX

Pripravnik
12. jan 2008
73
0
6
v Sloveniji si zasluži vaš glas za najboljše glede na celotno ponudbo? (urejenost smučišč,infrastruktura,gostinskaponudba,dostopnost,itd...)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
- urejenost smučišč: kak Cerkno ali pa Starti vrh. Se pač morajo truditi za ime, da koga pridobijo napram "starim kozlom"
- infrastruktura: Cerkno. Tukaj pa sploh ni dileme. Pri tem lahko rečem sramota za Krvavec in Mariborsko Pohorje.
rolleyes-1.gif

- gostinska ponudba: bolj ali manj poden, če primerjamo proti Avstriji. Cerkno ima sicer novo veliko moderno restavracijo na vrhu z zelo solidnimi cenami. Spet bi tukaj okrcal naša največja in najstarejša smučišča.
- dostopnost: Pohorje, Krvavec, Kranjska Gora, Rogla, tukaj ni kaj. Ostalo je precej bolj bogo. Žal je tukaj bolj problem lokalnih in državnih oblasti, ne pa smučišč.

Ampak žal ko primerjaš cene smučarskih vozovnic, se vse skupaj skrije pred Avstrijo in Italijo (v primeru, če hodiš smučat na smučišča)
Kranjska Gora 29 evrov, Nassfeld 35, halooo?
bonk.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
neurejena smučišča, zanič infrastruktura, gostinska ponudba nikakršna?
ne-ne-1.gif

Samo blizu LJ je, to je pa vse.
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
vogel.. malo morjo kako vlečnco/sedežnico zamenjat, pa bo.. na smučišče ne hodim v gostilno, tak da me to ne zanima.. zmagajo pa zato, kr majo sam naravni sneg in kul smučišča..
morm še it kdaj na kanin pogledat..

rogla, mariborsko in krvavec sux..
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
neurejena smučišča, zanič infrastruktura, gostinska ponudba nikakršna?
ne-ne-1.gif

Samo blizu LJ je, to je pa vse.

Men je najbolj pomembno, da je na voljo veliko prog in solidno urejena smučina. Normalno da če prideš na popoldansko bo že vse razrito.
Infrastruktura je stara ampak za mene dovolj dobra. Sam da me čimhitrej potegne ne vrh.
Gostinska ponudba je pa za mene zadovoljiva. Več koč v katerih dobiš enolončnice in čaj. Več ne rabm.

Za mene je pa Kanin podn. Bil lansko sezono prvič in zadnjič. Samo dve (tri) proge. Smučina popolnoma razrita. Takšnih kuclov se nism vidu in to po celi progi. Stalno piha čez greben. Ni za mene.

Je pa res treba priznat. da je pa krasen razgled in si res spočiješ oči.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, saj od letos imajo dve nove štirisedežnice na Voglu. Tako da ga bo treba vsekakor iti preveriti.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pri nas res manjka finančni vložek. V Italiji je denar najmanjši problem, ker vedo kako se stvarem streže. V tistih dolinicah je na tisoče vasi in vse polno zasedene. Pri nas bi komot povezali kakšna smučišča z gondolami a se vsem jebe. Tista mala smučišča, ki so ponavadi brez snega bi enostavno morali zapreti, pobrati od infrastrukture kar je še uporabno in znosit na 2-3 smučišči, ki bi bile vredne svojega imena. Škoda mi je Cerknega, ki ima z leti vse manj snega, pač leži nižje.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Jaz sem šel danes na Višarje prvič v življenju pa morm rečt da je blo perfektno. Cel dan šajba, proge kvalitetno speglane ( ne tko kot na krvavcu recimo) 5ur dilcanja za 26€, ( celodnevna 29€ ), folka sem pričakoval mnogo več glede na to da je sobota pa ni blo sile ( na krvavcu pa mravljišče ) pa pol slovenije je šlo v nassfeld zato, ker je bla akcija na skipassu za 20€
stupid-1.gif
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
@Dik: no na enemu izmed tistih busov sem bil jaz
smile-1.gif
sem pričakovall večjo gužvo v nasfeldu, nikjer nismo čakali dlje kot 5-10 min na sedežnico/gondolo. Edino pri prvi gondoli smo čakali cca 30 min, ker se je usulo folka iz 20+ busov.

Rajši grem v tujino, nekaj več €, smučišča so neprimerno boljša od naših. Pohvalil bi Cerkno, ker vlagajo v infrastrukturo, in je edino Slovensko smučišče kamor bi šel smučat. Na Krvavcu me verjetno ne vidijo več, tam mora biti saj 1m snega da ni kamnov infrastruktura je pa zelo švoh.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja Višarje + Trbiž tvorijo skupaj že kar pošteno smučišče, prvič sem bil pred tremi leti in zdaj sem tam vsako leto parkrat, poleg tega bi pa omenil se Arnoldstein oz. tromeja, 15 min vožnje od Kr Gore, æez Kornsko sedlo, imajo lepo dolgo FIS progo, pa nikoli ni gužve.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
5-10 min čakanja na žičnici??? To se men zdi že ornk gužva. Kolk je blo pa za čakat na vrhu da si se bp dol spustu ne da bi kakšnga podru vmes? Drugače pa tisti dan na Višarjah nisem čakal na sedežnico več kot 1-2min. Se je pa pomoje splačalo čist isto kot nasfeld čeprav je bla karta 20€ pa moreš še benz zraven računat smo pa na istem kot če bi se v trbiž pelov. 29€ karta + skorej nič za benz + 2x sok = ne vem če 35€ skupej. Je pa Nasfeld veliko večje smučišče to je pa res.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Dej mal več povej me zanima, ker sva misnla s fotrom jutri na Višarje še 1x pa če je pa na tromeji dobr tko kot praviš bi znal kar tja zavit. A majo kej na netu? Pa kej snega? Dej povej dej povej
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Malo prepozno sem opazill, ker bolj poredko zavijem v ta forum, če ti še koristi evo link do uradne strani.
Sem bil v petek gor in je bilo krasno.