Katero glasbilo za učenje igranja?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Imam narejeno nižjo glasbeno šolo (6 let) klavirja, vendar to je bilo dolgo časa in nazaj in žal mi je več ali manj vse ušlo iz glave.

Sedaj po mnogih letih bi se zopet rad začel učiti igranja na eno glasbilo, vendar oklevam, saj se mi zdi začetek na kataremkoli precej težak. Želim pa se učit nek inštrument, s katerim lahko dobro spremljam kolege na raznih žurih in, da se ga ni zelo težko naučiti,v saj osnove, potem pa po komadih naprej. Nikakor pa ne želim nazaj na klaviature.

Od nekdaj sem si recimo želel igrati na ustne orglice, vendar bolj kot razmišljam, se mi zdijo neuporabne za spremljavo komurkoli in kot sem že gledal so hudičevo težke za igrati, sploh, če želiš dobiti ven malo več. Se motim, lahko kdo iz izkušenj pove kako je s tem in kakšen rang orglic se recimo splača vzeti začetniku? Pritegnejo me predvsem, ker jih imaš lahko povsod s sabo.

Drug inštrument je seveda klasika...kitara? Akustična seveda, vendar zopet je to precej velika zadeva, ki jo nimaš vedno s sabo.

Kdo predlaga kaj tretjega?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Harmonika, kitara. Da bos lahko mel vedno s sabo je pa rdino kaka apliakcija na iphone k pihas v mikrofon in neki pritiskas.
smile-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Zakaj pa ne bi nadaljeval s klavirjem, če že imaš neko podlago? Ni ga lepšega, kot če človek obvlada klavir. Za začetek malo preigraj stare note, potem si nabavi nekaj za tehniko, kakšno klasiko in igraj vse, kar ti je všeč. Na klavirju se da lepo napredovati z nekaj urami igranja dnevno. Potem se pa nadrkaš, da si pravi virtuoz in uživaš, kako ljudje uživajo, ko te poslušajo.

 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jap, prav klavir je menda najboljša osnova za vse druge instrumente se naučiti kasneje.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Klavir je najbolj celosten, najbolj osnoven inštrument, zato se ga pa tudi učijo na vseh šolah, ki imajo kaj veze z glasbo. Če ga obvladaš, bo učenje drugih instrumentov dosti lažje. Veliko ljudi zna zaigrati kakšno skladbo, lestvico, prijeti kak akord, ampak dejansko obvlada ga pa zelo malo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Hvala vsem, sem se odločil, da poslušam "srce" in si bom kupil ustno harmoniko - orglice po domače. Že dolga leta me vleče, da bi poiskusil in ker cenovno niso nek hud strošek, bom šel v to. malo sem raziskoval in se odločil za Hohner Special 20 v C duru. Če ima kdo kakšno priporočilo ali nasvet, se priporočam.
Je vseeno kje se to kupi v Sloveniji? Kot sem gledal, ima večina v ponudbo Country uglasitev, jaz bi raje Standardne, od spletnih trgovin ima najceneje še Mimovrste, še raje pa bi šel kam osebno in kupil "direkt" v Ljubljani ali Kranju z okolico, če kdo pozna.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Aja, zdaj vidim, da bi rad spremljal kolege na žurih. Nauči se kitaro, je zakon, verjemi. Naučiš se vse durove in molove akorde, nekaj malega teorije verjetno veš, tako da ne bi bil problem, kater akordi spadajo v katero tonaliteto, naučiš se spremljave in to je to. Kitara je v tem pogledu lahek inštrument, ki prinese veliko pozitivnega. Sam sem danes igral družini in so bili čisto solzni. Tudi na feštah, srečanjih ... ljudje uživajo, če pojejo ob kitari. Ponavadi se vsi raznežijo, sploh punce.
grin1.gif