Katero banko namesto Abanke?

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
In potem sledi tožba. Tako se to dela v normalnih država. Tam kjer živijo ovce, pa je tako kot reče banka. Ampak to seveda že poznamo. Pri nas ni pravih regulatorjev oz. so vsi zlobirani, in pač drugače ni možno. Je pa zanimivo v Sloveniji, da je lahko en pogoj poslovanja nad zakonom. Pa saj to ni edina naša posebnost v EU, jih imamo še kar nekaj na drugih področjih. Na banki pa še samo čakam, da bom moral potegniti kartico, da sploh pridem notri, seveda ne zastonj.
Potem pa kar veselo v tožbo, pa ne pozabi čez 5 let poročati kaj ti je uspelo urediti. :p
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
V Sloveniji imamo problem, ki se mu reče egoisti. Če bi nas bilo več enakega mišljenja, bi marsikaj spremenili, ker pa gledamo samo na svojo rit, je pač tako kot je. Eden takih primerov kaj se da naredit z slogo, je recimo tožba "frank".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
pirova zmaga... bodo pa vsi TRRji po 10€, sp ali pa ne. oziroma bodo preračunali pa navzgor zaokrožili, kot se to naredi pri takih "spremembah na bolje"
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Zakaj, pa bi sploh komu razlagal zakaj odpiraš račun? Odpreš navaden račun in to je to. Na FURS-u poveš številko tega računa in je stvar rešena. V primeru teženja banke, pa bi bil že čas, da jih nekdo končno toži in tej bandi poreže krila.
To je bilo možno do leta 2018, nato pa je stopila v veljavo naslednja sprememba:

S 1.7. torej prične veljati 11. poglavje (191. člen in naprej) Zakona o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih (ZPlaSSIED), v katerem je določeno, da mora fizična oseba, ki svoj transakcijski račun uporablja tudi za poslovno dejavnost, to sporočiti svoji banki, ta pa ustrezno opremi transakcijski račun in ga poroča v register transakcijskih računov. S tem postanejo podatki o računu tega uporabnika javno dostopni.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Včeraj 6.11.2020 sem uspešno odprl n26 business račun ter ga uspešno prijavil v edavkih ter obkljukal, da bo račun tudi za poslovne namene...

Sedaj pa piše tam, kjer je razpredelnica povsod NE, tudi kjer je DDV, tudi v Ajpesu še ni viden račun...

So kaj zašuštrali?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
In potem sledi tožba. Tako se to dela v normalnih država. Tam kjer živijo ovce, pa je tako kot reče banka. Ampak to seveda že poznamo. Pri nas ni pravih regulatorjev oz. so vsi zlobirani, in pač drugače ni možno. Je pa zanimivo v Sloveniji, da je lahko en pogoj poslovanja nad zakonom. Pa saj to ni edina naša posebnost v EU, jih imamo še kar nekaj na drugih področjih. Na banki pa še samo čakam, da bom moral potegniti kartico, da sploh pridem notri, seveda ne zastonj.
Zanimivo, da ima potem popolnoma enak pogoj tudi nemška N26. Če N26 osebni račun uporabljša za business transakcije, ti ga (lahko) zaprejo. Je pa res, da je pri njih tudi Business varianta brezplačna in ima celo dodatne ugodnosti (cashback za plačila s kartico).
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Evo racun je viden v ajpesu...

Bral sem glede lezarine pri n26 nad 50k€ pa me zanima, ce to velja tudi za n26 business?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Evo sem vprasal support in sem se ocitno lepo nafookal...

Tudi pri business accountu racunajo lezarino 0.5%, ce imas vec kot 50k€ na racunu.

So ocitno potem v tem primeru slo banke se kar ugodne vseeno.

Sedaj pa spet vse jovo na novo, kenslati business racun pri n26, odpreti nazaj navadni osebni ter izbrati se eno banko pri nas za poslovne namene, kolikor sem gledal bo prisla v postev NLB z osnovnim osebnim paketom, ker dovoljujejo poslovanje z osebnim racunom..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Imaš tudi revolut biznis. Pa tudi navadnega. Pa Vivid navadnega... Nikjer se ni lezarine.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Sedaj pa spet vse jovo na novo, kenslati business racun pri n26, odpreti nazaj navadni osebni ter izbrati se eno banko pri nas za poslovne namene, kolikor sem gledal bo prisla v postev NLB z osnovnim osebnim paketom, ker dovoljujejo poslovanje z osebnim racunom..
Tako je. Full, full grda, fuj, bljak NLB je še najboljša izbira za S.P. pri nas.
Pa sploh ne rabiš paketa, ampak samo osnovni račun+klik
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Imaš tudi revolut biznis. Pa tudi navadnega. Pa Vivid navadnega... Nikjer se ni lezarine.

Jutri se bom odpravil na NLB, ker se mi ne da več, sem ugotovil, da ni vredno sedaj za nekaj € se zaj....

Lahko tale n26 business kar odbržim, tudi če ne bom imel prihodkov, oz. samo kar si bom sam prenakazal ali si moram zapreti in odpreti na novo osebni račun?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Drugače pa point n26 biznis, ki sva ga hotela z amacarjem povedati je bil, da je to lahko račun, ki je komot lahko napisan na računih, ki jih izdajaš. imaš za sprotne stroške. Ne pa kot TRR, kjer bi hranil denar. za to je šparkase. če bo več kot 150k€ (prvih 50k€ je komot lahko na n26) na računu, pa še sberbank, kjer tudi brez stroškov hraniš denar. do tu ne plačuješ nobeni banki nič vsak mesec. ne za vodenje TRR, ne za hrambo denarja, ne za transakcije, ne za dvige na bankomatih.


Če bo več kot 250k€ na bančnih računih, pol si pa izven naše lige. :rolleyes:
 
  • Haha
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Drugače pa point n26 biznis, ki sva ga hotela z amacarjem povedati je bil, da je to lahko račun, ki je komot lahko napisan na računih, ki jih izdajaš. imaš za sprotne stroške. Ne pa kot TRR, kjer bi hranil denar. za to je šparkase. če bo več kot 150k€ (prvih 50k€ je komot lahko na n26) na računu, pa še sberbank, kjer tudi brez stroškov hraniš denar. do tu ne plačuješ nobeni banki nič vsak mesec. ne za vodenje TRR, ne za hrambo denarja, ne za transakcije, ne za dvige na bankomatih.


Če bo več kot 250k€ na bančnih računih, pol si pa izven naše lige. :rolleyes:

Toliko ne bo, ker imam zaenkrat se normiran sp do 100k€...

Samo kako je potem tole za socialno (vrtec, otroski dodatek), ce si prevec nakazem potem iz poslovnega na osebni racun, oz. kako to oni sploh gledajo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
SP je sp. Ves denar je njegov. Ga sem pa tja pošilja kakor hoče. Kot iz enega osebnega na drugega...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ne. Svoj cajt niso gledali zgolj izrecno poslovnih računov v Sloveniji, kar pa najbrž nek poslovnoosebni na NLB ni. Kako je danes ne vem.

40k€ ti pa v nobenem primeru ne bo pretirano vplivalo na socialo. Če nisi res za par evrov (dobesedno) okoli meje, je škoda cajta za mahinacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Glede na to, da plačuješ računovodjo, bi ti to lahko pojasnil, ker drugače mečeš denar stran, če ti samo pripravijo tiste 4 xml datoteke za uvoz.
Drugače pa ne, ne bo vplivalo, ti moreš itak za določen dan dati izpisek stanja na računu (vsaj za tuje banke sami ne morejo kar tako pridobiti). In je vseeno če imaš denar na s.p. računu ali na osebnem, tistih 40k se bo štelo enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Fiktivni dohodek za 40000€ je 160€ letno. To deli z 12 meseci in nato še s številom družinskih članov. Če ste npr 3 (najslabši primer) to pomeni enako kot da je plača enega od staršev za 4,5€ na mesec višja.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Glede na to, da plačuješ računovodjo, bi ti to lahko pojasnil, ker drugače mečeš denar stran, če ti samo pripravijo tiste 4 xml datoteke za uvoz.
Drugače pa ne, ne bo vplivalo, ti moreš itak za določen dan dati izpisek stanja na računu (vsaj za tuje banke sami ne morejo kar tako pridobiti). In je vseeno če imaš denar na s.p. računu ali na osebnem, tistih 40k se bo štelo enako.

Zahtevajo na socialni, da se jim poslje stanje na tujem racunu na zahtevan dan, ker racun vidijo, v stanje pa nimajo vpogleda.