Kateri večji enoprostorec s 7 sedeži?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
ksz...

V Scenicu se ne sedi kot na štrbunku pač pa kot na kemičnem WC-ju (kot so v avtodomih). Enim to paše, meni pač ne.

Jaz bi sicer vzel Sharana ali še raje Alhambro. Za 30 jurjev se dobi dosti avta, kak služben bi znal biti pa še cenejši.

Če se gleda kaj cenejšega pa Picassoja, verzijo z sedmimi sedeži. Dober avto.
 

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Sem v enaki dilemi, šest se nas vozi v avtu vsaj štiri dni tedensko.

Zame so trenutno aktualni veliko prostorci (Espace, S-Max/Galaxy, Sharan/Alhambra) po prostornosti manjši kot prejšnja generacija - recimo Eurovan2 (C8, Phedra, Ulysee, P807).

Slednji so imeli enake sedeže v tretji in drugi vrsti, prost prehod med prvo in drugo vrsto, drsna vrata.
Če želim zdaj kaj podobnega, moram pogledat v potniške izpeljanke dostavnih vozil, Multivan ali MB V razred. Obstajajo primerljivi in še večjih enoprostorci od ameriških in japonski proizvajalcev, pa jih sploh ni za dobit na evropskem trgu (od japonskih recimo Honday Odyseey, Toyota Sienna/Alphard, Nissan ElGrand)

Tudi jaz sem pred podobno zagato. Enostavno trenutno ni takega avtomobila za ne prevelik denar.
Pride pa v kratkim tole ven:
Citroen spacetourer
Peugeot traveller
Toyota Proace Verso

Bomo vidli kdaj pridejo ter kakšne bodo cene
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.845
6.169
113
pri taščici
Ze pred desetletjem so imeli v stebricku prtljaznih vrat airbage (skupaj jih je 12). Sedezi so v drugi in tretji vrsti enaki. Je pa res da jih ne mores skriti v poden. Ostane pa za tretjo vrsto se toliko prtljaznika kot v kaksnem cliu/polo/corsi.
Kako pa se pocutijo potniki v tretji vrsti v stojeci koloni pred predorom golovec ko se v njih zaleti 40ton romunskega zeleza s hitrostjo 90kmh pa ne bom razmišljal.
Najbrz priblizno tako kot tisti v drugi in prvi vrsti.
 
Nazadnje urejeno:

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Zakaj bi bil žalosten?
smile-1.gif

Ne, če maš avto za prevoz od točke A do točke B in imaš 4 do 5 potnikov, je pomoje to čisto OK.
Za tistega ki potrebuje kaj več, so na voljo drugačne klase
smile-1.gif

Vse je odvisno od percepcije vožnje.
Še vedno pa si za lušt zase lahko kupiš enega malega pocen kupeja, za vožnjo pač
smile-1.gif


Sej, realno gledano novega avta si tud čez leto jaz osebno ne bom zmogel privoščit, tako da bomo takrat gledal za P 807 ali C8. Zaenrat tko kaže ...
sprasujem se.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.881
3.746
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Galaxy verjamem da ima, ampak pogovarjamo se o manjsih enoprostorcih. Megane scenic jih nima

Malo serješ na veliko. Avta s sedeži brez pasov ne delajo. Še 7 sedežna dacia lodgy ki je pomoje najcenejši 7 sedežnik jih ima.

Velja pa da pri postavljenih vseh sedežih prtljažnika ni več. V nobenem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.456
6.166
113
hotel sem ti samo povedat, da to pač niso enoprostorci z vsemi prednostmi, ki jih imajo ti pred kombiji (prednost, kakor vzameš).

in podobnih kombijev imaš že daneš na trgu kar nekaj
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
3 vrsta ni za premo, na previsu ampak kar nad premo.
Ge in path jo imata direkt nad kolesi.
Ge je imel odstranljive, path ima zlozljive.
V path je pas vedno na boku, v ge si ga odnesel ven. Oba inata po umiku, zlaganju ravno dno. Smax, galaxy ne. Kle zmaga sharan.
Vsi z zlizljivi pa imajo problem dostopa, vedno in samo dkozi drugo vrsto. V ge gre tut med sedezi skozi prtljaznik.
Imas 4 otroke, najmanj 3 v sedezih. In si v ritu.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.377
160
63
Softi, spet bluziš.

Galaxy ima po zlaganju zicov ravno dno. In če zložiš še drugo vrsto je ravno dno do prve vrste. Pika.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.377
160
63
Ne, to kar si nalimal ni ravno, pa tudi normalno ne.

Takole zgleda, ko imaš podrti obe vrsti zicov:
2425405-galaxy.jpg
 

Priponke

  • 2425405-galaxy.jpg
    2425405-galaxy.jpg
    112,8 KB · Ogledi: 466
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
874
13
18
Slovenia
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Drži, za materijal vozit je galaxy slab izbor. Za to je bil vw vedno dobr izbor.

Ah joj, kdo pa kupi družinski avto za cement in opeko vozit?

Kakšen velik gospodinjski aparat ali pohištvo pa kamot pripelješ, ne rabiš hudo nosilnega dna.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
vse ki sem ji gledal so imeli neravno dno. ta tvoja slika je ok. problem je, ko pakiraš kozarce, steklenice, kake drobne zadeve.

drugače pa je 3 vrsta v galaxy svetlobna leta za shranom, ampak to je druga tema.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
No, zaenkrat se tehtnica nagiba k C4 grand Picassoju 1,6 dizel.
Ampak bo za prevert al ma prenovljen model ali obstoječ line assist, AEB ipd.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.214
304
83
Za taprav denar ima... ga imam, brez assista. Pa 2.0 motor, ki je precej poskočnejši.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Trenutno ima svak mazdo 6, tudi 120 km, pa mislim, da je malo težji avto. In ni problema glede pospeškov in normalne vožnje.
Sej gre v petek na testno, da vidi, kako je s temi 120 konji v picassoju.
Trenutno je v izboru službeni avto, star pol leta, intensive oprema, za slabih 20k. Res pa je, da nima lane assista, kar bi si skoraj želel. Ampak potem čakaš, pa ni akcijskih popustov...Verjetno bo kar brez njega na koncu.