Kateri Smart TV - Philips ali Samsung?

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ne
smile-1.gif


Podnapise posnami kot UTF8.

sicer pa za brezveze polemiziramo, idi v kak bb, pa se postavi pred enega pa drugega pa ti bo jasno, ni vedno vse v številkah v specifikaciji
grin1.gif

Jebemo, meni pa danes dostavijo LG 65UJ634V.. Kje si prej bil?

govora je blo o oledih
smile-1.gif

Kje je fora, da mi pri filmih iz partisa iz Usb-ja ne prikazuje črke č pri podnapisih ? Pokaže pač neki znak. Prikaže pa š in ž. Ve kdo rešitev?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Citat:
Uporabnik zino pravi:
jaz pa sem pri nas kupil OLED SONY KD65A1B za 300€ manj kot je zdaj v Mediamarkt, tak da sma kompenzirala ti +400 jaz -300
OLEDi res niso posebej ugodni. In tudi sicer imajo malo cudno politiko promocijskih cen:
Recimo pri seriji xe90 dobis za 49" 200eur popusta, za 55" pa samo 100
rolleyes-1.gif

Ampak prej navedena dva sta pa pomojem best buy trenutno, pa tudi 49xe9005 za 899eur.
Do polnoci je se cas za narocilo, ce le nisi prevec oddaljen od A. Narocis prevzem v njihovi trgovini (jih imajo precej) in gres dvignit.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ne
smile-1.gif


sicer pa za brezveze polemiziramo, idi v kak bb, pa se postavi pred enega pa drugega pa ti bo jasno, ni vedno vse v številkah v specifikaciji
grin1.gif

Jebemo, meni pa danes dostavijo LG 65UJ634V.. Kje si prej bil?

govora je blo o oledih
smile-1.gif

Kje je fora, da mi pri filmih iz partisa iz Usb-ja ne prikazuje črke č pri podnapisih ? Pokaže pač neki znak. Prikaže pa š in ž. Ve kdo rešitev?

Tudi meni je Samsung namesto č napisl e z kljukico. Poglej če ima nastavitve za kodno tabelo, spremeni jo v vzhodnje evropsko, ali kero podobno. Po tem je meni začelo delat BP.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lepo ja, da sem ga v soboto kupil za 400 € več

3 dni jeze napovem.

kaj je bilo?
evil.gif

kaj je bilo. nič ni bilo. kupil na koncu v BBju. v MMu pa 400 ceneje. To je bilo. še 2 dni jeze.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ne
smile-1.gif


sicer pa za brezveze polemiziramo, idi v kak bb, pa se postavi pred enega pa drugega pa ti bo jasno, ni vedno vse v številkah v specifikaciji
grin1.gif

Jebemo, meni pa danes dostavijo LG 65UJ634V.. Kje si prej bil?

govora je blo o oledih
smile-1.gif

Kje je fora, da mi pri filmih iz partisa iz Usb-ja ne prikazuje črke č pri podnapisih ? Pokaže pač neki znak. Prikaže pa š in ž. Ve kdo rešitev?

Tudi meni je Samsung namesto č napisl e z kljukico. Poglej če ima nastavitve za kodno tabelo, spremeni jo v vzhodnje evropsko, ali kero podobno. Po tem je meni začelo delat BP.

Nima, oz. ne najdem. Vem pa da je moj prejšnji samsung to imel. Ve kdo rešitev za LG?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Sicer lahko podobno narediš v text editorju, samo komu se pol da vsak podnapis editirat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Itak
evil.gif
... V trogovini sem stal side by side ... levo LG OLED, desno Samsung QLED. Lep čas se nisem mogel odločit, ker je roko na srce, slika na OLEDu res nekoliko lepša, da iz kota sploh ne omenjam... pa je vseeno padla odločitev na QLED. Potem jo prinesem domov, berem vaše slavospeve, pa si mislim, "pišuka, zakaj nisem stegnil še 200 eur in vzel OLED".
No in potem malo gledam te longterm teste in se mi odvali kamen iz ... ledvice
smile-1.gif
))

No še vedno si pa mislim, da sem premalo pozornosti posvetil Sonyju. Nisem si vzel časa, kot pri omenjenih znamkah, da bi tudi njega preštudiral pro&contra...

Sicer pa kot rečeno, sem zadovoljen z nakupom.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
OLED pač ni primeren za still slike. Kar tv itak ne uporabljaš za internet in kot pc monitor. Tako da ta hiba nima potem prave osnove. Ja. Oled je še vedno top.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da se še jaz malo pridružim tej temi. Nov TV je že nekaj časa v planu, sicer sem sedaj z 42" Panasonic plazmo zelo zadovoljen, ampak bi nekaj večjega. Velikost nekje 55-75". Gledalo se bo relativno blizu (manj kot 4 metre, verjetno bolj 3, nisem pa meril), tako da zna bit 75" overkill.

Sem pa pri kolegu gledal na novem Philipsu s 3x ambilight in vgrajenim Chromecast in prav to dvoje me je najbolj fasciniralo, sploh chromecast ker je stream iz japke delal bp in to tudi ko sem telefon ugasnil.... Sem sicer videl na začetku teme, da nekaj šimfate Philips...

Recimo tale je zanimiv, se pa nisem nič v detajle še spuščal:
https://www.amazon.de/Samsung-...s=75+zoll+4k+tv

Ampak 75" mi gre glih za glih not tja kjer bo tv stal, morda 3cm levo desno (govorim za tv na linku, ko sem pogledal zunanje mere).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
če iščeš max velikost za denar pol to vzameš, če hočeš dober tv pa bo treba za 75 dat malo več
smile-1.gif
sam bi za 2k sicer vzel 55 OLED
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
za 3 do 4 m je 65, 75 je prevelik ker moraš pri taki bližini glavo premikat oziorma iščeš z očmi vsebino po zaslonu.. sem malo s testiral in je dejansko 2 do 2,5x diagonale idealna dolžina da si stran od TVja. pomeni 65 je 165 cm, je to 330 cm. 75" je pa 4 metre naprej.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Meni je na 3 do 4 m 55" polna kapa. Sicer je FHD pogoj, da je program gledljiv, kak SD ne pride nikakor v poštev. Tako da si niti ne predtavljam kak zmazek je to pri 75". Tudi FHD na taki razdalji več ne more biti biser.

Pa ni vse v resoluciji. Potrebno je upoštevat še količino svetlobe ki zna taka TV potem svetit v tvoj obraz. Jaz zelo težko gledam z vgasnjeno lučjo, pa imam nastavljen svetlobni senzor, da avtomatsko dima svetlobo, ampak vseeno imam rad da je v prostoru še kak vir svetlobe, da oči ne pečejo. Mogoče pretiravam in sem še vedno preveč navajen prejšnje 37", ampak taki so moji občutki.

No potem so tukaj še premikajoči kadri. Pri taki razdalji slika 60hz interlaced pač ni gladka, zato je potreben TV z zelo dobrim motion procesiranjem. To je za mene tudi faktor ki je še kako pomemben, tj gladko gibanje slike.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
sej točno v tem pa pride potem do izraza boljši in dražji TVji,ki znajo različne sliek dobro upscaleta in dimat sliko ko je to potrebno. Zadnjič sem v temi igral igre v "igre" picture načinu in mi je oke skoraj skurlo :D