kateri router?

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Ta ruter katerega imam je na okenski polici in mi prov dobro deluje in pokriva v bajti vse prostore kjer pač wifi potrebujem....čim ga bom prestavljal bom pač nekje izgubil signal. V delavnici ni signala je pa spet signal na okenu od delavnice in ni vmes nič napoto..in če bi tam postavil še en ruter bi bil potem signal po celi delavnici in bi bilo zelo fajn to zaradi raznoraznih sporočil saj moram sedaj letat k temu oknu da se prikolopim na wifi oziroma it ven iz delavnice da vidim če je kakšno novo sporočilo....

Sam kako bi ta dva ruterja zvezal mi ni jasno brezžično....če je sploh možno.

prilagam lokacijo...

http://www.instantstreetview.com/2klh7qz3owqv3z1wtzpnz6q

Zgornji balkon in okno..tam je obstoješ router

ta drug router pa bi bil tam kjer je dimnik od delavnice (desna stran kurilnice je okno vendar se na sliki ne vidi)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Nekateri routerji podpirajo WDS, sicer pa jaz sem na svojega flashal gargoyle fw, ter ga nastavil na repeater mode, in deli naprej brezžično povezavo iz siol modema.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Bi bilo pa zaželeno če malo po "kmečk " napišete da vas bom razumel..

ta router mi pa vleče do glavne ceste...v delavnici ga pa ni...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kupiš router, ki podpira nastavitev ''wireless access point'' ali WDS. Nato v nastavitvah nastaviš naj ne deluje kot router ampak kot dostopna točka. V router pa potem vpišeš na katero omrežje se ti naj poveže oz. da ga deli naprej.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Tega imaš v hiši? Potem rabiš nekaj takega kot je prej omenjeni tp link, je najbolj preprosto za nastavit.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Ta je v bajti ja....potem tega nabavim kot si ti dal link (pa še fajn pocen je) ? Pa za nastavit bo teba samo ta novega ali bo treba tud tega obstoječeha kj spreminjat?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
ga bo nabavil eden k ima računalniško trgovino.....še za par evrov ceneje kot si dal link titov....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
drugi router bi moral dati v način WDS, ampak za ta primer potrebuješ tomato ali DD-WRT firmware na obeh routerjih.

Druga možnost je router, ki deluje v načinu Wireless Client, na katerega preko žice povežeš računalnik. Če bi rad v tem primeru tudi wireless, potem na kabel drugega routerja priklopiš še tretji router.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Ne vem to kako in kaj...mu moram čez par dni ko ga dobi ta obstoječ domač ruter nest da bo tanovega nastavil in zadeva naj bi špilala potem...

Bomo vidl če bo res tako...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ne rabiš komplicirati.
tongue-1.gif
Tisti Tp link se poveže na glavni ruter (nastavitve tam niso pomembne, ok kake obskurne varnostne nastavitve mogoče ne delujejo) preko wifi, vneseš geslo in potem deli wifi povezavo naprej. Kanal sam zazna.

Vem, ker sem ga že nastavljal, edino ne vem kakšen range ima, upam da ti bo dovolj vlekel.
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja, 99%.
smile-1.gif
teoretično bi lahko imel na glavnem kakšne varnostne nastavitve, ki jih tplink ne podpira. Mogoče veš kaj imaš?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
navsezadnje pa hvala za nasvete...jebeštrga...glede tega pač nimam pojma....

hvala še enkrat
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Prva opcija, ki jo podpira večina je WDS, za njim so Repeaterji, tretja možnost pa je npr TP-Link 741 ND z DDWRT firmware in na Wifi delu nastavljen na Client, zraven pa še Virtualni SSID kot dostopna točka. Omrežji sta v tem primeru sicer ločeni, internet pa deluje, pa tudi ta Tp-Link se da neverjetno poceni dobiti.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Bi bilo pa zaželeno če malo po "kmečk " napišete da vas bom razumel..

ta router mi pa vleče do glavne ceste...v delavnici ga pa ni...

Imam router http://www.mimovrste.com/artikel/2470030723/brezzicni-router-tp-link-tl-wr741nd, ter siolov modem. Z opcijo WDS mi ni uspelo naprej deliti brezžične povezave, ker tega očitno moj modem ne podpira. Če podpira tvoj router, samo nastaviš ime obstoječega wifija, pa geslo (če ga imaš) in že sheraš naprej.
Sicer pa greš na: http://www.gargoyle-router.com/, flashaš gor fw za ta nov router in ga nastaviš kot repeater v nastavitvah, ter enako vpišeš ime obstoječega wifija ter geslo (če ga imaš). Na starem routerju pa ti ni potrebno nič nastavljati.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Mam tud jest tega TP link 1043. Odlična zadeva. Takoj po nakupu je kakšna 2 meseca ven metal, kot je nekdo napisal, sedaj pa kake pol leta dela brez problema. ne vem kaj ga je pičlo. Sem v 6. nadstropju, zadnjič je sin normalno brskal z s3 mini kake 150 metrov od bloka. Signal ima kr dober. Ima pa v nastavitvah možnost prestavljati moč oddajanja (low, normal, high)