Kateri receiver?

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Pozdravljeni!
Imam željo zamenjati svoj 10 let stari Sony-jev receiver z novejšim. Recimo gledam po: STR-DG710 ali STR-DG910. Zanima me cenovni razred nekje do 500€. Pred leti so po forumih, že bile podobne debate in takrat je bilo kar nekaj članov, ki so odsvetovali nakup Sony-a. Zanima me, kako je sedaj, kaj se kupuje danes? Morda Yamaha, Onkyo, Denon, HK,...? Aja, spr. zvočniki so Jamo 98 (120W, 6 ohm).
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Meni približno 10 let star Sony STR-DA50ES še dobro služi, ali imaš s tvojim kaj problemov, da bi menjal, ali gre le za posodobitev? Mislim pa, da danes ne zgrešiš z nobenim od navedenih.
 

JEREMIJA79

Pripravnik
11. dec 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik enageM pravi:
Pozdravljeni!
Imam željo zamenjati svoj 10 let stari Sony-jev receiver z novejšim. Recimo gledam po: STR-DG710 ali STR-DG910. Zanima me cenovni razred nekje do 500€. Pred leti so po forumih, že bile podobne debate in takrat je bilo kar nekaj članov, ki so odsvetovali nakup Sony-a. Zanima me, kako je sedaj, kaj se kupuje danes? Morda Yamaha, Onkyo, Denon, HK,...? Aja, spr. zvočniki so Jamo 98 (120W, 6 ohm).

Yamaha.Zakaj?Ker karkoli sem poslušal se mi je zdelo da ima procesor u piko natančen in definiran.Je pa to stvar okusa,pojdi poslušaj in se odloči na podlagi svojih ušes...
17758-icon_confused.gif
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik sasosa pravi:
...ali imaš s tvojim kaj problemov, da bi menjal, ali gre le za posodobitev?
Ne, nobenih problemov ni z njim. Gre res samo za posodobitev. Rad bi "digitalni" zvok, predvsem pri gledanju TV. Sedanji STR-DE415 omogoča samo Dolby surround pro-logic.
LP
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
No pred kratkim sem kupil HK 245. Sicer ga imam priklopljenega na majhne zvočnike in aktivni sub. In moram rečt da sistem pošteno seka. Navdušil me je dolbi prologic 2, ki tudi pri poslušanju glasbe ustvari zvok, ki mi je veliko bolj všeč kot navaden stereo. Back vokali ti dajo prostorsko sliko čez vse zvočnike, glavni vokal prihaja iz centra... Meni je v glvnem zelo všeč.
PS. pa naj te mjhne moči pri HK ne zavedejo. Njihovih 7x50w je sinusnih, kar pomeni da je to 7x90w maksimalnih.