Kateri pancarji?

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.054
1.461
113
39
Torej lani sm presedlal na speedwave 12 in temu je potrebno prilagodit tudi obutev. Stara nordica gre v koš in kaj sedaj nabavit? Nekak sem se zagledal v salomon pancarje, trdota je zame verjetno 80 ali 90 (imam 189 cm in 85 kg)...nekako v rangu 250 eur se najdejo zadeve...

Kaki nasveti, izkušnje, predlogi kje je kaj ceneje...hervis ima zdaj "inventuro"...


hvala...
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
če ti je bla nordica kul potem vzami spet nordico.. ker veš kaj lahko pričakuješ..
jaz imam čisto navadno alpino.. mi še najbol ustreza zaradi širine v gležnih..
tirolija baje tut ni slaba.. s salomoni pa sem imel bol slabe izkušnje.. lange naj bi bil bol ženski ker je ozek v gležnih..
jah.. kaj ti pa pol še ostane..
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.054
1.461
113
39
Nordica me je spredaj na vrhu po določenem času na smučišču tiščala v kost...

Je falcon serija pri salomonu res vredna nakupa?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz imam Alpinine že 3.-4. leto in nisem zadovoljen. Ker imam veliko nogo, 46, smo jih enkrat kupli v Hervisu za borih 15.000 SIT. V bistvu je bil pancer tako velik da je zgledalo da imam nogo 50. Lani sem za foro proval ene za 200 € in pancer je zgledal zelo majhen proti Alpininem, pa še bolj komot sem biu not. Da ne govorim kako sem imel vsako zimo premočene noge, voda je pršla v pancer. Smešno je še bilo, ki je pisalo na pancerju "designed by Jure Miklavc". Jebeš tak dizajn, ki ima spredaj vlite toliko plastike, da sem moral dati na Big Foot smučeh vezi na skrajni konec, takrat mi je še monter rekel da naj pazim da nebo vrglo vezi iz smučke....Toliko o poceni Alpini.



Kupi take kjer se boš počutil najboljše, glej da so lepo zaprti in raje daj kak € več, sploh če ti ne raste več noga si jih privošči, ker jih boš imel mnogo let. Tudi jaz moram it pogledat za kake, ker v teh ne mislim več smučat.



P.S. Povej kako kaj te speedway, pa kakšna je razlika med vsemi ciframi, 10,12,14. Kolikšna je cena letos?
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.054
1.461
113
39
Speedwave...sem se z njimi dejansko bolj malo vozu lani ko je blo bolj slabo z snegom...
Uporabnik Kričač je na mobisuxu znal veliko napisat o njih, osebno sem jih lani primerjal z nekimi (ne vem več oznake) elan race dilcami in je bla grozna razlika...kak naj povem, ko nisem ravno ekspert- smuča je mehka, ni tak agresivna noge ful malo trpijo, a v zavoju prime ko nora...drugačna od vseh, taka užitkarska
cool-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Pa kupi še Alpinin pancer za 200€, jao!
bonk.gif


Bravo, primerjaš kvaliteti pancerjev med 65€ in 200€
bonk.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sem gledal. Za velike noge ne najdeš pametnega pancerja. Preveč odvečne plastike je spredaj in zadaj. Primerjal sem z drugimi firmami in razlika je očitna...
Pa ne pišem tako ker je pač slovensko.