Kateri nov SUV je vam najljubši in zakaj? Iščem ideje..

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pomoje vsak dan.. na youtubu... :D

Za offroad kupiš dusterja kot tretji avto, pa še ta je srednja žalost ker je novega škoda in je predrag. Za 50k+ eur avto (kar nov SUV 4.5m+ pač je realna cena danes) pa ne bo videl offroada pa če je še tako zmogljiv. Z 100k+ EUR defenderjem ali pa landrcruserko pa samo arabski šejki offroadajo, pa še to samo po puščavi kjer ni problema če se obrneš, pa vej ni po poti. Sem bil enkrat na organiziranem offroadu in je bilo trasiranje neke poljske poti ki si jo prevozil v 10 min 2 dni (dela) prej, 5-10 ljudi z motorkami in kosami. Sam s svojim par tisočakov vrednim SUVom prevozim tako pot dnevno brez priprav in trasiranja. Tako da offroad je relativen pojem, manj ti je škoda avta boljše se obnese ...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Dusterja za "offroad" kupiš, če nimaš še za eno igračo poleg dailya pa je treba sprejet kompromis.. Nima veze, vsak po svojih sposobnostih.. Nevem kje si ti doma ampak pri nas se 4x4 vozila dejansko uporabljajo za to čemur so namenjeni. Presenečen bi bil kaj vse gre pri nas v blato ;)

dejstvo je, da če te motijo praske in kakšn zvit pleh ta hobi oz šport pač ni zate. Vse to se porihta, štejejo samo spomini. In verjemi mi, lepše se je vozit z wranglerjem kakor z dusterjem ;)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Dusterja za "offroad" kupiš, če nimaš še za eno igračo poleg dailya pa je treba sprejet kompromis.. Nima veze, vsak po svojih sposobnostih.. Nevem kje si ti doma ampak pri nas se 4x4 vozila dejansko uporabljajo za to čemur so namenjeni. Presenečen bi bil kaj vse gre pri nas v blato ;)

dejstvo je, da če te motijo praske in kakšn zvit pleh ta hobi oz šport pač ni zate. Vse to se porihta, štejejo samo spomini. In verjemi mi, lepše se je vozit z wranglerjem kakor z dusterjem ;)

Ti si doma precej na ravnini in na odpretem glede na mojo pozicijo! ;)

Sicer pa konkretno če poznaš offroad (goriška) brda, svoj čas dokaj priljubljen offroad dogodek, dokler niso začeli naravovarstveniki in lastniki zemljišč srat ...

Pa da bomo ontopic. Sam iščem nov (max. 2-3 leta star) SUV (do 50k EUR) dolžine max. 4.5m min. oddaljenost od tal vsaj 18cm, dimenzija gum ki omogoca neke solidne AT gume (balonarce). Vleka prikolice 750 ndm brez zavor in vsaj 1600kg z zavorami (bonus je opcija brez kode 96 oz. E kategorije). Obvezno bencinar, obvezno vsaj pod 12 sec do 100km/h, super če avtomatik ...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Glede na prvo izjavo si me postavil nekam u prekmurje kjer hribov še poznajo ne ;) probej še enkrat, ti še namignem, na dvorišču sem zadnjič imel medveda :)

Poznam dogodek, se še vedno odvija ampak pač v manjši zasedbi. Zato pa so srečanja v sloveniji zamrla, pa tud tiste 3 tekme za državni pokal ne pridejo do izraza, če je šport zatiran na vsakem koraku. Rajši naložim kanto na prikolico in na jug, plačam tistih par eurov kolikor stane dogodek in se cel vikend zabavam..

Na vsak avto lahko daš večje gume, sam pripravit ga je treba na to. Kaj ima 18cm oddaljenosti od tal serijsko? Velik jih je, skorej vsakega dobiš z avtomatom, bolj ali manj imajo vsi 4kolesniki 750 za polprikopnik in 2T za zaviran priklopnik, ampak si hitro pretežak za kodo96, je polna E že skorej musthave.

Za 50 jurjev dobiš solidnega wranglerja z 3.6 pentastar motorjem in avtomatom :) Nimaš kej zajebat :)

Tud dobr naloženga granda odpelješ anyday za tak dnar.

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Komentiral sem tvoj cool faktor.
Pol Afrike je na zgaranih in na Zahodu že odpisanih Toyotah, ki imajo tam drugo življenje in so cool. Tako da ne sanjaj o cool faktorju. Tebi tukaj Toyota ni cool, dol je pa top shit. Pa ne za vaše offroadanje parkat na leto (btw. dol mi visi za to, ker me ne zanima, grem raje s krosko), ampak za dnevno uporabo in to velikokrat občutno prenaložen.
Da ne govorimo o vzdržljivosti, kjer ni primerjave.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zakaj je v afriki toliko toyot? Ker imajo najboljšo servisno mrežo. Dele za toyoto dobiš v vsaki vasi. Za ostala plebejska offroad vozila je treba malo počakat.

Toyota je dol kul tudi zato ker so pickupi popularni in vsestransko uporabni, jeep do lani al predlani ni imel pickupa..

p.s. sem jeep fan ampak po afriki bi šel pa tudi jaz z toyoto.

1682659461952.png
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ni nobenih težav, da si Jeep fan. Čestitam.
Ampak bluzenje o cool faktorju pa enostavno ne prenesem. Pa Jeep ga ima v ZDA in tudi deloma v Evropi, čeprav se tukaj večinoma proda preoblečenih Fiatov, ki so cool ravno toliko kot Corolla.
In isto imajo določeni Toyotinu modeli kultni sloves, ljubitelje in cool faktor.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pomoje tega cool faktorja pri Jeepu ne razumeš dokler se poleti voziš brez strehe in vrat.. plus to, da se za wranglerjem vsakič obrneš medtem ko se toyota samo pelje mimo ;) ne me razumet narobe, sestavil in predelal sem ogromno jeepov in tudi kar nekaj toyot.. oba sta top ampak ampak gre za 2 različna avtomobila iz dveh različnih koncev sveta, težko je primerjat sidebyside..
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Fajn bi blo tud se poment o kateri tojoti sploh govorimo? Pravi LC? Hilux? 4runner?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A si jo že videl kje drugje kot na youtubu?
Ja, v Italiji.
Pomoje tega cool faktorja pri Jeepu ne razumeš dokler se poleti voziš brez strehe in vrat.. plus to, da se za wranglerjem vsakič obrneš medtem ko se toyota samo pelje mimo ;) ne me razumet narobe, sestavil in predelal sem ogromno jeepov in tudi kar nekaj toyot.. oba sta top ampak ampak gre za 2 različna avtomobila iz dveh različnih koncev sveta, težko je primerjat sidebyside..
:) Recimo, da vem o čem se pogovarjamo. Pa ne mi z Jeepom srat, ampak verjetno misliš na Wranglerja. Ker recimo Renegade-a lahko odpreš samo tako da ga oviješ okrog drevesa ;).
 
Pomoje tega cool faktorja pri Jeepu ne razumeš dokler se poleti voziš brez strehe in vrat.. plus to, da se za wranglerjem vsakič obrneš medtem ko se toyota samo pelje mimo ;) ne me razumet narobe, sestavil in predelal sem ogromno jeepov in tudi kar nekaj toyot.. oba sta top ampak ampak gre za 2 različna avtomobila iz dveh različnih koncev sveta, težko je primerjat sidebyside..

govori zase....ko se pelje mimo yota se še mal več kt obrenš, če se pelje lexus ne morš spat tisto noč.......vsaj pri meni je tako
 
  • Haha
Reactions: RoMeX

disc

Majstr
4. feb 2011
2.347
457
83
Ti si doma precej na ravnini in na odpretem glede na mojo pozicijo! ;)

Sicer pa konkretno če poznaš offroad (goriška) brda, svoj čas dokaj priljubljen offroad dogodek, dokler niso začeli naravovarstveniki in lastniki zemljišč srat ...

Pa da bomo ontopic. Sam iščem nov (max. 2-3 leta star) SUV (do 50k EUR) dolžine max. 4.5m min. oddaljenost od tal vsaj 18cm, dimenzija gum ki omogoca neke solidne AT gume (balonarce). Vleka prikolice 750 ndm brez zavor in vsaj 1600kg z zavorami (bonus je opcija brez kode 96 oz. E kategorije). Obvezno bencinar, obvezno vsaj pod 12 sec do 100km/h, super če avtomatik ...

Jaz bi v tvojem primeru pogledal malce za Subarujem outback. Avto mi je v živo res HUD :cool: Cena novega je od 45k€ dalje.

Če malce pogledaš teste, ga zelo pohvalijo. Pa kot zanimivost se mi zdi, da ima več navora, kot RAV4 hybrid :zmaga: Men je to to :D Sam finančno je to čist izven mojega budgeta (žal ne pašem pod povprečnega uporabnika tega foruma).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77