Kateri mini 4 kolesnik

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Za božič bi rad nečaku kupil 4 kolesnik, nekaj osnovnega, a trpežnega, star bo 5 let, vozil se bo pa

kombinirano makedam/travnik/asvalt. Nebi rad nekaj kaj bo se polomilo po enem tednu. Sicer je dedek

avtomehanik z kompletno delavnico ampak vseeno nebi rad kupil nekega sranja, sploh pa ko so cene

50€ gor dol... Torej če ima kdo kaj trpežnega doma, al pa ve za kako solidno robo, z nasveti kaj naj

kupim na plan...





Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ima 2. Rad bi mu kupil eno tako malo zverinico, pa mu omejim hitrost tam na 15kmh, nabijemo mu čelado od pecikla,
pa se naj vozi, ker ma doma ful velik hof, pe še deda je upokojeni avtomehanik, tako da za šraufanje nebo težav,
pa še to nebo treba ob tej vožnji...

Na avtonetu jih je en kup, samo kaj od tega... Nebi mu rad kakega kitajca za 100€, raje dam 200 pa da je roba...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Za pravo robo boš dal dvatisoč in več, ne pa dvesto.
Na razpolago imaš:
Access Motor Streak 50
Motor 2-taktni, enojni valj,
Prostornina motorja 49,3 cm3
Hlajenje Vodno hlajenje
Moč motorja 3,4 KM/7000 Rpm.
Zagon Električni / Nožni
Pogon Veriga
Menjalnik Automatic c.v.t. variator + vzvratna prestava
Zavore spredaj 2 x boben
Zavore zadaj 1 x disk
Največja hitrost 45 km/h
Rezervoar za gorivo 5 Ltr
Pnevmatika prednja 19x7-8
Pnevmatika zadnja 18x9.50-8.
Dimenzije 1620x990x970 mm - Dolga šasija
Višina sedeža 720 mm
Teža 136 kg
Dobavljive barve črna

access_atv_quad_streak_50.jpg


in

Adly 50RS Sport
Motor 2-taktni, enojni valj,
Podmazovanje Ločena oljna črpalka
Prostornina motorja 49,3 cm3
Hlajenje Zračno hlajenje
Olje v menjalniku 1 Liter
Moč motorja 3,8 KM/7250 Rpm.
Zagon Električni / Nožni
Pogon Veriga
Menjalnik Automatic c.v.t. (low-high gear) + vzratna
Zavore spredaj 2 x disk
Zavore zadaj 1 x disk
Največja hitrost
Rezervoar za gorivo 8,2 Ltr
Pnevmatika prednja 21x7-10
Pnevmatika zadnja 21x7-10
Dimenzije 1765x1055x1050 mm
Višina sedeža 895 mm
Teža 155 kg
Dobavljive barve črna, modra, rdeča in rumena


adly_atv_quad_50rs_sporty_02.jpg


Za 200 ojrov pa ti preostanejo samo še kitajci, ker se bojim, da bo tole malce prehudo za petletnika.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
O.k. vsak ma svoje merila ipd...

Samo mulcu ki še dobro neve zakaj se gre jaz takih stvari še nebi nabavljal, čez dve leti mu boš pa za rojstni dan že striptizeto naročil?

Pol se ti bo pa "mulc" fural po sosedovem travniku boš pa še na televiziji pristal, obstaja kar nekaj posnetkov na netu k taki mulci vozjo te ATVje in se vidi da so daleč od suverene vožnje, sej ko boš zraven se mu verjetno nebo nil zgodilo, ampak kaj pa potem ko te ni?

Mulc se ustraši, namesto na bremzo pritisne na gas pa gremo pod kolesa, nevem no, naj najprej oblada dobro bicikel ti pa svoje otroške neizpolnjene želje pozabi...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Tam za 400 EUR se dobi kitajčke - če hočeš boljše, je tako kot je rekel Drago, so 2kEUR in več.

Če boš vzel kitajčka, vzemi vsaj 4 taktno mašino. 2 taktni so brez veze in samo ušesa bolijo od prdenja.

Izbiro maš veliko. Večina že ima daljinca za vžig in ugasnitev. Večina že ima v originalu luft v končnikih in opletajoča kolesa .... vendar to pri teh brzinah ni toliko pomembo.

Pred nakupom si oglej nekaj modelov, ker so različne velikosti. Pa pazi, da imajo CE certifikate, ker drugače ti ga lahko pridejo cariniki iskat ...

Kar se mulcev tiče, ni to neki bavbav, sploh pa ne za 5 letne.

Se hitro naučijo vozit. Jim omejiš gas in to je to. Vedno pa pod nadzorom staršev!

Obvezno dodaj še primerno zaščitno opremo. Vsaj čelado.



Naš mulo je bil star manj kot dve leti, pa je že vedu, kako se gas da:

https://www.youtube.com/watch?v=d9qPWQqNYuM
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pa ne to!! Pa saj ga nočem ubit!!



Kaj takega sem imel v mislih; http://www.avto.net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1749280#



Ali pa http://www.avto.net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1745914







Pa še tukaj bi mu odvzel malo gasa. Zdaj ima ta 4 kolesnik na akumulator, in ga je vidno prerasel v pol leta, pa

še zmeraj se vozi z njim kot pri norcih.



Itak se bo pa vozil 100% pod nadzorom (tako do zdaj) (5 letnik nemore vžgat motorja "na poteg")



Samo te čungalunge so mi sumljive, dam malo več pa bi kaj solidnega, še vedno pa tega mini.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:



Naš mulo je bil star manj kot dve leti, pa je že vedu, kako se gas da:

https://www.youtube.com/watch?v=d9qPWQqNYuM




Pa to iščem! Pa ista scena pr nas, polja kolko hočeš, avta niti ne najdeš.

Zadnjič sma si sposodla sosedovega Tomo Vinkoviča, samo je bil pretrdi volan
evil.gif




Ima pa popolno opremo, super čelado sem mu kupil za RD, komolčnike, kolenčnike,

je pa dobil od fotra. Peljal je tut od sosedovega tamalega krosarja, ta minimoto, pa mu ni blo všeč,

on bi mel 4 kolesa tako ata pa stric.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Tele linke ko si dal so vsi 2 taktarji - prdule .... poslušaj me in glej po 4 taktnem. So boljše izdelave, lepše so vzmeteni, električni vžig, ....
Da ga ne more vžgat na poteg si ti lahko samo misliš ... mulci so sposobni vse. To boš moral malce drugače zavarovati.
So tudi izklopna stikala (potezna) gor na nekaterih - mu tisto dol vzameš pa je mir.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Jaz ga imam za malega, je bil star dobre dve leti, ko se je prvič peljal, sedaj je že ''star maček'' na štirikolesniku. Je pa 90ccm model, na daljinca ga lahko ugasnem ali prižgem, hkrati pa ima še alarm. Sem ga pa moral malo predelati, zapreti plin in spremeniti ročico za plin, hkrati pa podložiti noge, ker ni dosegel do stopalk...
Še slika, kjer že bejbo prevaža okoli...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Jaz ga imam za malega, je bil star dobre dve leti, ko se je prvič peljal, sedaj je že ''star maček'' na štirikolesniku. Je pa 90ccm model, na daljinca ga lahko ugasnem ali prižgem, hkrati pa ima še alarm. Sem ga pa moral malo predelati, zapreti plin in spremeniti ročico za plin, hkrati pa podložiti noge, ker ni dosegel do stopalk...
Še slika, kjer že bejbo prevaža okoli...

Enega takega podobnega ima nečak od punce, ki hodi v prvi razred devetletke (no dobil ga je lani). Pa je kar fajn stvarca, k bo rabu še mal cajta prej kot ga preraste. Z daljincem mu ga pa lahko ugasneš, če vidiš da gre nekam kamor nebi smel. Z blokatorjem plina mu ga pa zablokiraš da ti ne lih 50km/h okrog *****, pa je.

Super stvarca celo zame, k mašinca ma ene 150 kg nosilnosti. In aja k sm tega mulota vidu driftat na pišti kamor grejo s tastarimi vsaketolk sm sam
13.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Še slika, kjer že bejbo prevaža okoli...
off. mali je pa hmal začel... po očetu??
evil.gif


on: lani sem imel nekaj takega doma. sem več šravfal kot pa da bi se furala tamala, Je pa zadeva kr močna za 50ccm. Res da sem se jaz nekajkrat v hosto zapelov tk daj je blo čudno da je sploh še skupi držal pa da sm tok šravfov.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Od tamalega kitajček se slabše drži, kot pa moja Yamaha. Se vedno kaj odvije, pa skrivi, pa... slabi materiali v glavnem. Samo za to ceno (mislim, da sem dal 350 ali 400€) je kar v redu.

Citat:
off. mali je pa hmal začel... po očetu??
Kje, a pri motorjih a pri babah...?
evil.gif