Kateri disk?

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
441
5
18
Pozdravljeni!

V svojega elitebook bi vgradil ssd disk, tam kjer je pa dvd enota pa prestavil star disk. Na ssd-u bi tekel sistem, programi + največkrat uporabljene datoteke, da na starem disku pa ostane muzika, filmi.... Se bo stari disk ugašal ko nebo v uporabi? Verjetno se pridobi tudi kaj na avtonomiji baterije?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.593
1.461
113
Običajno imajo dvdji v laptopih en čisto svoj konektor, in nanj ne bosta pasala obična sata data in power konektorja... Adapter najti je pa misija nemogoče (sem pa našel enega na alibabi... in ne, nisem naročil...)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sam imam točno takšno kombinacijo na Lenovu T400s. Works like a charm.

Ugašanje diskov nastaviš v nastavitvah operacijskega sistema. Normalno se bo ugašal. Na bateriji boš vsekakor nekaj pridobil, sploh če bo stari disk namenjen bolj kot storage in ne bo veliko v uporabi.

Preveri, če obstaja adapter za elitebook (skoraj sigurno obstaja... za HP in Lenovo ni problema... pri kakih no-name pa se zadeve kar hitro zakomplicirajo). Jaz sem dal za svojega 20 EUR.

Lenovo-40Y8725-Thinkpad-Serial-ATA-Hard-Drive-Bay-Adapter_21K-l9vxZ%2BL._310_317.jpg
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Odvisno od dimenzij.

Jaz imam 1,8'' SSD in 2,5'' HDD. Je pa slim model, tako da močno dvomim, da bi Elitebooki imeli kaj drugega, kot klasičen 2,5'' trdi disk, kamor pa lahko vtakneš katerikoli (enako velik) SSD.