Katere AAA in AA baterije?

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.933
34
48
Kako različne? Da na enih piše Belgium, na drugih China?
Sem pa nabavil en pok Hoferjevih baterij, da vidimo, kako se bo zadeva obnesla. Cena je primerna
wink-1.gif
in se človeku potem tudi z akumulatorskimi ni treba več zajebavati...
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
KSZ: sam sem pred kakšnim letom zmetal vse AAA in AA baterije stran in na nemškem ebayu kupil nekaj setov sanyo eneloop AA in AAA NiMH akumulatorčkov + polnilec. Vzdržljivost je odlična, izplača se pa že zelo hitro in res ne vidim več razloga da bi še kdaj kupil baterijo ki se ne polni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Naročil sem po paket litijevih 1.5 V AA in AAA baterij. Baje trajajo nekajkrat dlje od alkalnih in so uporabne do -40 stopinj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.452
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Naročil sem po paket litijevih 1.5 V AA in AAA baterij. Baje trajajo nekajkrat dlje od alkalnih in so uporabne do -40 stopinj.
Odvisno od toka praznenja. Pri porabnikih, ki nucajo par mA je oboje približno enako. Pri močnih porabnikih pa alkalne gladko popušijo-recimo pri 1A toku imajo litijeve 3-4x večjo kapaciteto
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Duracell so za en drek. Uničile so mi že dve vremenske postaje in eno svetilko. Sedaj uporabljam Lidlove in zaenkrat so OK.

LP Sandi
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Naročil sem po paket litijevih 1.5 V AA in AAA baterij. Baje trajajo nekajkrat dlje od alkalnih in so uporabne do -40 stopinj.
Odvisno od toka praznenja. Pri porabnikih, ki nucajo par mA je oboje približno enako. Pri močnih porabnikih pa alkalne gladko popušijo-recimo pri 1A toku imajo litijeve 3-4x večjo kapaciteto

Ali kaj pridobim, če dam litijevo v zunanjo enoto vremenske postaje? Reklama pravi, da tudi s fotoaparatom lahko posnameš kakih 8x toliko fotografij. Ali je to res?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.452
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Naročil sem po paket litijevih 1.5 V AA in AAA baterij. Baje trajajo nekajkrat dlje od alkalnih in so uporabne do -40 stopinj.
Odvisno od toka praznenja. Pri porabnikih, ki nucajo par mA je oboje približno enako. Pri močnih porabnikih pa alkalne gladko popušijo-recimo pri 1A toku imajo litijeve 3-4x večjo kapaciteto

Ali kaj pridobim, če dam litijevo v zunanjo enoto vremenske postaje? Reklama pravi, da tudi s fotoaparatom lahko posnameš kakih 8x toliko fotografij. Ali je to res?
V vremenski ne bo velike razlike, razen pri res nizkih temperaturah.
Pri foto, še posebno ob redni uporabi bliskavice je razlika očitna. 8X več je pa vseeno kar veliko pretiravanje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

ljlj30

Zelenc'
17. nov 2012
5
0
1
Ljubljana
www.zigolo.si
jst sm kupu AA in AAA v ikei cca 2 let nazaj in so še vedno ok, sicer ne morem oceniti njihove kvalitete, ker sem jih uporabljal čisto tako, otroške igrače, ure, ... meni so se zdele vredne svojega denarja.

Hvalitjo tudi Šparove...
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
Zanima me, če kdo ve koliko so pa kaj cene baterij Eneloop v Grazu v trgovinah Mediamarkt, Saturn? Itak bom moral iti v Graz - Shoppingcity Seiersberg pred Božičem, pa sem razmišljal, da bi jih nakupil kar gori. Potreboval jih bom kar precej, pa še za ostale bližnje.
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Bil sem gor 30.10., a so imeli le une ta bele AA (2000 mAh), 4pack je bil 19,99, nisem jih vzel zato ker sem hotel novejše, te so 2500 mAh.
Tako sem jih vzel potem pri Beseničarju, rabil sem 12 celic, so pa tele KLIK
Aja, sem še opazil da so v slo cenejše (ta prejšnji model) kot v avstriji KLIK

Upam, da kaj pomaga...,lp.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
To je vsaj 2. generacija, kupil sem jih lani jeseni. Takrat sem dobil 2. generacijo. Tako da je možnost celo, da je že 3. generacija.

Tole so mi odgovorili 20. 09. 11:

AAA ima oznako HR-4UTGA ter AA HR-3UTGA.



Lep pozdrav,



Matej

Cool PC


Tudi gledam na baterijah in je res oznaka HR-3UTGA (oznaka 2. generacije). So pa zagotovo original, preveril sem vse oznake, izmeril kapaciteto, ki je popolnoma enaka v vseh 4ih celicah. Kratkostični tok je brutalen v primerjavi z drugimi novimi. Cifer se več ne spomnim, ampak razlika je res velika. Baterije so res odlične
 
Nazadnje urejeno: