Katera električna zobna ščetka?

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zdravo,

razmišljam, da bi si nabavil električno zobno ščetko.

Zanima me, kako ste kaj uporabniki zadovoljni s svojimi el. zobnimi ščetkami in katero mi priporočate?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Zdravo,

razmišljam, da bi si nabavil električno zobno ščetko.

Zanima me, kako ste kaj uporabniki zadovoljni s svojimi el. zobnimi ščetkami in katero mi priporočate?

Oral-B, ker ima manjšo-okroglo ščetko, s katero lažje prideš v vse kote + ščetke so ene 2krat cenejše, kot philipsove.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Še en glas za sonicare.... ni pa poceni...

Jest sem jih kupu za froce, sicer otoško izvedbo. Je bla pa ščetka okol 72 eur..
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Brez veze, raje si kupite zobno ščetko iz naravnih ščetin in zobno pasto Weleda iz naravnih sestavin z dodatkom morske soli.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Problem pr otrocih je ta ne znajo pravilno umivat zobe oz jih napou spucajo.
pr nas so prej uporabljali curaprox cs 5460 in 1006, sem šu zvečer še enkrat čez. K so začel uporabljat električno, popravljanje ni bilo več potrebno...

Se pa strinjam, se poleniš, ko imaš električno krtačo. Tud zobna prho priporočam, ker nitke mi grejo na k....

still to je moje mnenje...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
sam sem se pred kratkim odločil za Braun profesionalcare 3000(v SLo se prodaja pod neko drugo oznako), so jo ravno imeli v akciji v BB.Če bi kupoval še 1x bi kupil model 1000, ki ima nekaj manj funkcij ampak je čist OK-verjetno se jo dobi za enih 70€.

Braun ima 2 seriji : Profesional(majhna, okrogla glava) in TRI ZONE (klasična glava), ta je podobna Philipsu(SONICARE).
Kar sem gledal jeBraun dosti cenejši od Philipsa.
Pred leti sem že imel od Brauna in mi je bila OK.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
alfa in omega med zobnimi ščetkami....sam imam prejšni model in ga ni denarja, da jo zamenjam za katerega drugega proizvajalca
cheer.gif


http://www.ebay.co.uk/itm/Oral...=item19d12d9b46
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
oral-B! Nastavke pa preko ebaya, ker so vsaj 50% cenejši od naših. Imaš pa tudi kitajske fejke za drobiž. Sam teh še nisem probal, nekak ne upam te kitajske platiske v usta tlačit:)

En namig kako do pocen krtačke:
pojdi v fizično trgovino in poglej spodaj na krtačko kakšno kodo ima.
pejt na servis ježek in kupi tam krtačko (poveš uno kodo) in polnilec. Za krtačko sem dal tako 35€, polnilc pa se ne spomnem točno, cca 15€ mogoče. Torej imaš za 50€ top el. krtačko;)
Če hočeš še uro pa plastično škatlco za na dopust, pol pa moreš komplet za 100+€ nabavit.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Pomoje je že sam princip delovanje Sonicare ali pa Braunova različen. A se motim?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sonicare se trese, oralb pa oscilira levo desno.
testi so pokazal, da je oralB boljša:)
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sonicare se trese, oralb pa oscilira levo desno.
testi so pokazal, da je oralB boljša:)

lahko prilepiš prosim kakšen link?

Doma imamo obe in jih izmenično uporabljamo. Sonicer ima za moje pojme in glede na razlago treh različnih zobozdravnikov h katerim hodimo prednost v tem, da čisti tudi ultrazvočno (milejša verzija tega kar ti delajo pri higijeniku) zato je manj nalaganja zobnega kamna in manj obarvanosti. Pri uporabi oralB se nam vsem 3, začela umikat zobna sklenina, zato jo sedaj uporabljamo le občasno. Najbolje da vprašaš še svojega zobozdravnika. Glede cene pa poglej po spletu; boš 100% našel cenje kot v Muellerju ali v lekarnah.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Citat:
Uporabnik cerko pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sonicare se trese, oralb pa oscilira levo desno.
testi so pokazal, da je oralB boljša:)

lahko prilepiš prosim kakšen link?

Doma imamo obe in jih izmenično uporabljamo. Sonicer ima za moje pojme in glede na razlago treh različnih zobozdravnikov h katerim hodimo prednost v tem, da čisti tudi ultrazvočno (milejša verzija tega kar ti delajo pri higijeniku) zato je manj nalaganja zobnega kamna in manj obarvanosti. Pri uporabi oralB se nam vsem 3, začela umikat zobna sklenina, zato jo sedaj uporabljamo le občasno. Najbolje da vprašaš še svojega zobozdravnika. Glede cene pa poglej po spletu; boš 100% našel cenje kot v Muellerju ali v lekarnah.

za ultrazvočno čiščenje moraš za moje razumevanje imeti generator UZ, ki ga krtačka seveda nima.
Če je mišljeno pulziranje krtačke to za moje pojme še ni UZ(leprav so iste frekvence kot UZ)....no tudi BRAUN ima 40000+8000.
Zobarji, higienki, ....itd pa Philips reklamirajo zato ker jih kolikor vem tudi prodajajo.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Hvala vsem za odgovore.

Se splača sonicare ščetko kupiti pri nas? Vem, da se jih je pred časom precej kupovalo preko e-baya - če se ne motim, je bila tudi tukaj ena obširna debata kaj in kako, ampak že dolgo nazaj.

@guardy: a je tista iz tvojega linka starejši model kot tista iz mojega?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.330
113
sam mam oralB kupljeno preko amazona...men se zdi da je koncni rezultat dost boljsi kot prej ko sem rocno cistil.