Katera čelada in kje jo kupiti

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Ok ker se sezona lova na outlet opremo bliza ima kdo oonkretne izkusnje s popusti lahko pri nas ali v tujini ker moram poleg celade kupiti se ostalo opremo zase in za drago pa je pri nas to drago ko žafran ne prideva pod 2500 oba skup. Pa ne gledava zdaj neko top opremo, da omenim se enkrat za maksi isceva opremo pa tudi nihce pri nas nima pra specializirane ponudbe.

Pod 2500 ne prideta oba skupaj?

Jaz sem za sebe v zadnjem letu kupil:
- Nolan čelado
- ncom slušalke
- Diesel čelado
- Probiker jakno in hlače
- Alpinestars čevlje
- Dainese jakno
- 2 rokavice
- 2 ledvična pasa
- 15l torbico

in sem glih na približno 1000€.

Res pa je, da kupim, ko naletim na dobre cene.

saj to tudi pravim če bom čakal bova oba šla skozi za 1500 drugače pa ni šans, trenutne cene pri nas so divje. Sem pa opazil, da imaš PRO BIKER opremo kako si zadovoljen s kakovostjo in prileganjem, ter udobjem?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Ne kompliciraj z neko oh in sploh opremo ma maxi scooterju. Sam sem tudi vse živo nabavil in potem prodajal. Vzami čelado v rangu recimo 300 EUR, moto jeans hlače z kolenskimi ščitniki, nizke ali pol visoke (čez gleženj) moto škornje, čim bolj zračne, tanko poletno jakno z ščitniki poletne rokavice, ledvični pas ali želvo. gre predvsem za to, da kar je na motorju udobno je lahko ma maxiju neudobno. ker razni WP škornji in take zadeve so čista bedarija. Razne WP jakne itd. Bač je boljša vetrna zaščita in poleti trpiš. Ravno kar sem prodal WP škornje stare dobro leto, nošene 10 x. Prevroče za poleti. Crkneš kje na tistem kamnu v dalmaciji.

sam imam Nolan N 90 čelado in sem zadovoljen. čeprav je nolan več ne proizvaja jo ugodno dobiš v Lojzu

https://www.louis.de/en/artikel/nolan-n90-louis-special/216964?list=99211860

Tak na hitro. čelada 250-300, jeans hlače 50-120, čevlji 100, rokavice 50, ledvični pas 20, jakna solidna 150, dežni kombinizon 40. Vso opremo solidne kvalitete dobiš za nekje 700 po osebi.