Katera čelada in kje jo kupiti

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Pozdravljeni, ker sem ko en otrok se opravicujem na butastih vprasanjih a rabim odgovore.

Med maksiskuter fahrerji sem opazil da nekih pravil za izbiro celad ni opazil sem celo motokros celado pri vozniku mika me pa preklopna celada z temnim vizirjem ala nolan n103 pa me je dtrah da ne brcnem mim pri izbiri. Ker nekateri imajo odprte celade spredaj se sprasujem ali je le ta ok.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Greš v Compaco v Velenju, imajo morje čelad, znajo dobro svetovati, čelado lahko tudi preizkusiš pred nakupom.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Odvisno kaj bi rad imel. Sam imam N90 in je na majesty preglasna. Sicer so vse preklopne glasne, ampak ta je preglasna, predvsem tam levo ko je žepek za interkom in vzvod za temen vizir. Sicer so maxiji dobro vetrno zaščiteni, ampak ravno toliko piha po glavi da je glasna. Foter je prej mel x city z tistimi velikimi kotači. To je drugačna vrsta skuterja, ni tolk aero dimamičen, šipa je ravna, pa še povišano je imel. Zgledal je ko poštar. Tam so bile pa vse čelade prevroče, ker dejansko ni dobil nobenega vetra v bučo. Skoraj edina izbira je bil N 43 air in je bil zadovoljen. No z to isto čelado na zdajšnjem xmax 400 ni zadovoljen. Preveč vetra posledično glasna. Najtišje bodo integralke. Pri Nolanu v Velenju je super, ker lahko vsak model z svojim motorjem sprobaš in se odločiš. Drugače, če denar ni problem Schuberth C3. Naslednjo bom verjetno nabavu Shark evoline, sam prej jo moram nekje sprobat.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Odvisno katere ture misliš delat največ...če boš veliko/pretežno v mestu bi ti svetoval odprto ker imaš mnogo boljšo preglednost na stran.
Če mislis delat relacije pa raje zaradi varnosti zaprto.

Zdaj preklopne pa...so neki vmes (priznam da mi ni jasno kje jim je prednost).

Sam imam nolan n82 (se mi zdi,)...zaprta..a na skuterju sem jo imel izključno do nakupa odprte...potem nikoli več. Odprta je enostavno bolj priročna za fijakanje.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Mogoče ti bo tale zanimiva

http://compaco.si/15-crossover

Lahko si jo prilagodiš trenutnim potrebam - za po mestu snameš predbradni del in imaš jet čelado, za na daljše in hitrejše ture pa jo sestaviš kot integralno čelado

Sicer znajo pa zelo dobro svetovati.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
S preklopno ne boš zgrešil. Zakaj so tako popularne in kaj je njihova prednost...? Kaj pa vem... Imam zaprto, fibergasko. Lahka, kot sam satan. Imam odprto, tudi fiberglasko. Z očali a'la Grunf. Pa preklopno. Ko peljem na ture, je preklopni del zaprt. Ko je vroče in po mestu, je sprednji del odprt... Pa ko tankaš lahko greš plačati s čelado, samo dvigneš. Itak boš sčasoma imel par čelad in jaken....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
O preglasnosti celad je tolk enih buc da je prov smesn brat. Kaj folk sploh rine na motor, ce jih pol nek vetric moti....?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mam svojo že 7 let in je ok
smile-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
To, o glasnosti čelad... Tudi najtišja je lahko glasna -na motorju z drugačno šipo ali držo motorista.... Je pa res...-če nekoga moti piš vetra, dežne kaplje, vročina v koloni,... strela jasna, naj si pa avto kupi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Jah no...kakro se gelda...jaz sem vzel Nolan N84, ki ej bila na testu takrat med najtišjimi...zadeva je na motorju, ki sem ga imel (Honda Hornet, 600.ka) dobesedno rohnela (!).

Verjetno ni bila povsem čelada kriva..zadeva je naked, jaz rahlo velik za tak motor, zračni curek narobe padel...je bilo dobesedno moteče nad 100 km/h.

Zdaj imam 'mestno' čelado (spredaj rbez nagobčnika), šibedah na skuterju...o hrupu sploh ni govora, ko da ta zadeva ne obstoja.

A na odprtem motorju bi bilo idealno sprobat par čelad, ker bo zaradi ergonomije lahko zadeva povsem drugačna od čelade do čelade - ne glede na teste.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Ok ker se sezona lova na outlet opremo bliza ima kdo oonkretne izkusnje s popusti lahko pri nas ali v tujini ker moram poleg celade kupiti se ostalo opremo zase in za drago pa je pri nas to drago ko žafran ne prideva pod 2500 oba skup. Pa ne gledava zdaj neko top opremo, da omenim se enkrat za maksi isceva opremo pa tudi nihce pri nas nima pra specializirane ponudbe.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Jaz sem sebi kupoval opremo januarja...na jakni je bil že tretji popust gor
evil.gif
(na koncu skupno 60 % nižja cena, a sem prepričan da tudi pod razno niso bili v minusu).

Tako da..če se ti ne mudi, počakaj še par mesecev.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Ok ker se sezona lova na outlet opremo bliza ima kdo oonkretne izkusnje s popusti lahko pri nas ali v tujini ker moram poleg celade kupiti se ostalo opremo zase in za drago pa je pri nas to drago ko žafran ne prideva pod 2500 oba skup. Pa ne gledava zdaj neko top opremo, da omenim se enkrat za maksi isceva opremo pa tudi nihce pri nas nima pra specializirane ponudbe.

Pod 2500 ne prideta oba skupaj?

Jaz sem za sebe v zadnjem letu kupil:
- Nolan čelado
- ncom slušalke
- Diesel čelado
- Probiker jakno in hlače
- Alpinestars čevlje
- Dainese jakno
- 2 rokavice
- 2 ledvična pasa
- 15l torbico

in sem glih na približno 1000€.

Res pa je, da kupim, ko naletim na dobre cene.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
jaz sem nekaj časa bral teste čelad glede tihosti, potem pa sem si naročil po meri izdelane čepke za ušesa s filtri..

od takrat naprej je vožnja z motorjem tudi pri AC hitrostih bistveno bolj udobna, zaznavanje okolice pa minimalno reducirano
smile-1.gif


cena 120 €

do sedaj sem mel N103, sedaj gledam N104, ker za normalen denar ponuja to kar rabim, sončni vizir in preklopnost...

pri stari mi razpada podloga, menjat moram vizirje (tudi sončnega) in pa pinlock... strošek cca 140 EUR... zato bom verjetno vzel novo čelado...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zmeni se za test X-1003, je še lažja in najnovejša.