"kartica" v TVju ne dela

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Živjo,

torej, za sprejem digitalnega signala, imamo v Philipsu 7603h notri pač tisto kartico, da ne potrebujemo dekoderja in dodatnega daljinca. Do sedaj je vse delalo lepo in prav, ker me je pa zanimalo, če še vedno lovi kanale brez te kartice, sem seveda potegnil kartico ven. (prej sem seveda ugasnil televizijo). Ker nisem nič videl, oziroma je pri vseh kanalih pisalo "kodiran program", sem pač zalaufal avtomatsko iskanje in našlo mi je 59 kanalov, vse lepo in prav.

No, ko sem ponovno kartico notri vstavil (10min zatem), televizor kot da ne bi zaznal kartice.. sem pregledal vse možne nastavitve, ampak ne pridem stvari do dna - kako to, da zdej TV kar naenkrat ne dela več?! Enako sem probal na televizorju Philips sewrija 8 (8404 se mi zdi da je ime modela), kjer sem tudi kartico potegnil ven, jo dal nazaj notri in je vse normalno naprej špilalo. Če dam zdej avtomatsko iskanje kanalov, mi najde tistih 59, se pravi, ne gre nič čez kartico, če me razumete.

Malo sem bral v navodilih in zasledil, da bi moral imeti v meniju MENU/FEATURES tudi opcijo common interface, kar naj bi pomenilo tista reža, v katero se vtakne kartico. Sem pa probal že vse možne varjante in sem momentalno brez idej, nikakor noče zaznati kartice...

Tko da.. ima kdo kako idejo, je imel že podobne težave..?

hvala

Lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Državo nastavi na 'Finska' in ponovi iskanje. Če imaš na Slovenija, ti išče samo analogne programe.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Dobro, to sem zdej zrohtal mi je našlo cca 300 digitalnih programov, pa tudi meni ima zdej mal več funkcij - ampak slika je pa še vedno črna, piše scramled programme..? Imaš še kakega asa v rokavu...?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Pol pa je še edina opcija, da ti kartica modul nista 'sedla' v režo. Vzami vseskupaj ven, čip od kartice mora biti na tisti strani, kjer ima modul barvno nalepko...v TV pa vtakneš tako, da je barvna nalepka na modulu obrnjena proti zadnji steni. Druge ideje pa nimam...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.049
3.785
113
Jaz sem imel na modelu 5603 (mpeg2) s to kartico same probleme. Včasih jo je prebral, včasih ne, kdaj pa kdaj kar vmes malo ven metal, če je delala je pa slika bolj ali manj za en drek oziroma hitro premikajoče stvari spremeni v zmazke (npr. šport je nemogoče gledat). Zdaj mam dvbt škatlico za 50eur in nimam nobenga problema več.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
KSZ

sem zrihtal zadevo - popolnoma sem izklopil TV, potem je pa kartica prijela, svašta. Tako da, hvala Goran, da si me usmeril v pravo smer, brez tebe mi ne bi uspelo.

Jello, se zgodi ja, da sem pa ke za kaki tri sekunde ne prime kartica, ampak zaenkrat ni moteče, poleg tega, je to TV, ki je na vikendu, tko da... bomo že potrpeli par sekundne izpade
smile-1.gif


Lp