kamioni in tranzit

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Tale teden sem se po daljsem casu nekajkrat vozil na relaciji gorenjska-obala in zgrozen ugotavljam, da je kamionov, tranzita, iz dneva v dan vec. Ravno prisel sem iz portoroza in na voznem pasu en za drugim, z 20m razmaki, vozijo kamioni. Voznega pasu kot takega vec ni, samo prehitevalni kjer kolikor toliko normalno poteka promet in se na tem obvezno vsak kilometer naletis na kamion, ki prehiteva drugega z 2km vecjo hitrostjo...

Pametna drzava bi lahko vse ceste obnavljala izkljucno iz tega tranzita. In v prihodnjih desetih letih zgradila stiripasovnice. Iz taistega denarja tako pa se mi zdi, da slovenci prevec prenesemo.. in ne upamo nic storiti.

Kje so casi, ko smo po stari cesti prisli iz lj-sentvid do kopra prisli v 40min, sredi sezone
uf-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam. In če pogledamo tablice tovornjakov? 90% vzhodnjakov s smrdečimi se gajbami. Naši prevozniki pa lepo z EURO4 in EURO5 tovornjaki vozijo po Zahodu. Zakon, a ne?
17758-icon_confused.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ja k nam je prišel en kamion iz bosne, dagorje narodu....star 20 let, cerada vsa potrgana, okvir vsa zmajan.....3 letve imel obstrani......viličarist je samo zapeljal not in pod je počil, viličar nasedel......nato smo ga vlekli ven (viličar ima 3t) in mu počili pod še na drugi strani....
vznik ni niti pisnil.....sem samo čakal šefa kako bo reku naj odpeketa in pride z drugo prikolico....jaz jih niti čez mejo ne bi pustil......
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Tale teden sem se po daljsem casu nekajkrat vozil na relaciji gorenjska-obala in zgrozen ugotavljam, da je kamionov, tranzita, iz dneva v dan vec. Ravno prisel sem iz portoroza in na voznem pasu en za drugim, z 20m razmaki, vozijo kamioni. Voznega pasu kot takega vec ni, samo prehitevalni kjer kolikor toliko normalno poteka promet in se na tem obvezno vsak kilometer naletis na kamion, ki prehiteva drugega z 2km vecjo hitrostjo...

Pametna drzava bi lahko vse ceste obnavljala izkljucno iz tega tranzita. In v prihodnjih desetih letih zgradila stiripasovnice. Iz taistega denarja tako pa se mi zdi, da slovenci prevec prenesemo.. in ne upamo nic storiti.

Kje so casi, ko smo po stari cesti prisli iz lj-sentvid do kopra prisli v 40min, sredi sezone
uf-1.gif
Welcome to 2008. Ko pa pomurci to govorijo že 10 let pa nikogar ne zanima, ker to ni v LJ...
rolleyes-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
samo je pa razlika, v pomurju je kamion za za kamionom po regionalki tako da nimas sans da jih prehitis
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.304
1.065
113
jap.... in potem se čudijo kak to da imam porabo 5.5L na 100 km

ja če pa več kot 70kmh ne gre
frown-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
po novem je tudi cez vikend prepoved voznje v soboto mislim da od 8h do nedelje do 21h.Bo vsaj cez vikend bolje.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
ne skrbi, kmalu bo država uvedla vinjete, ki bodo predrage za vse vas, ki se občasno vozite po AC, zato se boste prisiljeni voziti po stari cesti in vsi bodo spet srečni
cheer.gif
 

Domzalcan

Vzoren Državljan RS
22. jul 2007
228
0
16
41
Domaležale
Eh, sej, poglejte avstrijce... od Šentilja do Dunaja je 100eur cestnine za dobrih 220km... od MB do KP pa jih je okoli 60 eur če se ne motim... tko da alo? Nevem, jst bi naredu za euro 2 motorje dodatno cestninjenje, larmschutz od 22 do 5h zjutraj če nimas, nimas kej vozit...sistem po avstrijsko.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Kaj si se zbudil,po dolgih letih?
cool-1.gif

jaz delam relacije v mursko vsak teden in sem tega vajen, na primorsko pa res enkrat ali dvakrat na leto in mi ni bilo tale teden cisto nic jasno. rusov, romunov, ukrajincev in bosancev imamo toliko, da bi gnoj lahko delali iz njih. kamioni pa niso vredni svojega imena.
in ko ze mislim, da so vsaj lokalne ceste frej se po teh furajo avtobusi, avtosole (ki vozijo tudi relacije 40-50kmh) in preostali kamionarji, ki se jim bodisi ni uspelo stlaciti na prepolne avtoceste, bodisi sparajo pri nekaj eurih cestnine cetudi je stara cesta pol daljsa in polna klancev

da ne omenjamo kako unicujejo ceste teli cigani, placujejo jih pa nasi kamionarji in predvsem mi, vozniki avtomobilov..
jezen.gif

uf-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Saj še malo pa bo koridor (zdaj ne vem kateri) na relaciji barcelona-Kijev potekal izven Slovenije. Pred Trstom bo zavil za Udine, iz Udin pa direkt preko Avstrije (Beljak??) do Kijeva...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dokler bo slovenska cestnina cenejša za šleparje kot avstrijska, ne bo koridor nikamor zavijal.
smirk-1.gif


Sicer je pa tako: ko primerjaš promet na naših avtocestah in skočiš na severno italijanske, ki imajo tudi po 5x več tovornjakov za isto širino avtoceste, se zdi pri nam precej prazno. Že ko greš proti Benetkam sredi dneva, desni pas obiščeš samo, ko greš dol z avtoceste. Pri nam je pravzaprav čisto solidno stanje napram ponekod v zahodni Evropi.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
V SLO se je cestni tovorni promet v obd.2003-06 povečal za 72%. !
vir: Finance

Če že uvjajo vinjete ne vem zakaj ne uvedejo še cestninjenja za kamione po avstrjiskem zgledu. Jodlarji že vedo kako se znebiti tranzita na račun drugih.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zato, ker se pri nam vsak minister ustraši naših avtoprevoznikov kot otrok v vrtcu. Včasih je bilo cestninsko razmerje avto:šlepar 1:5. Seveda so nekateri potem zapirali ceste, pa je mir. Ko avtoprevoznik kihne, politik zboli.
bonk.gif
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Tole z Italijo je povsem res: zadnjič sem šel proti Benetkam, sami tovornjaki na desnem pasu, dostikrat pa tudi na levem. Ja, tudi tam se brezobzirno polžje prehitevajo... Končni rezultat: potovalna hitrost težko preseže 120, seveda nonstop na levem pasu.
V Sloveniji se potem počutiš kar nekako osamljen na AC...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Prehitevanje je prepovedano par kilometrov naprej od Fernettov, po celi A4 vse do Mestre, mislim da od šeste zjutraj do devete zvečer, kazni za prehitevanje so pa kr hude: Tko da če se kdo spravi prehitevat, to naredi hitro. Se mogoče najde kak ki si vzame več cajta, ampak so hudo redki. Tko da s tem "dostikrat po levem" si malo napihnil. Če se kakšna večja jajca cijazijo tam je to kak kombi s cerado ali kaj podobnega.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj drazja kot je Avstrijska skoraj ne more biti.
Ce se komu zdi da je na avtocesti guzva naj pogleda stanje na Avstrijsko-Italijanski Brenner...
stupid-1.gif