Kamera - nadzorna (varnostna)

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
sam imam reolink povezano preko wifi na mobilni router in telekom sim kartico. S statičnim ip-jem dostop do kamere dela bp.

če ima kdo konkretno vprašanje, je najboljš se direkt na njih obrnit. ne normalno hitro odgovarjajo!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
sam imam reolink povezano preko wifi na mobilni router in telekom sim kartico. S statičnim ip-jem dostop do kamere dela bp.

če ima kdo konkretno vprašanje, je najboljš se direkt na njih obrnit. ne normalno hitro odgovarjajo!
Če doplačaš za statiko mora skoraj 100% delovati. Moral bi poskusiti še za NATom.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Če doplačaš za statiko mora skoraj 100% delovati. Moral bi poskusiti še za NATom.
najprej sem imel tako;
hofer modem preko wifi/bridge na wifi ruter, ta ruter je potem bil dostop za vse naprave. No tako ni delalo. Pa sem miljonkrat probal en kup porte forwardirat, odpirat..... na vsak x poskus mi je uspelo se povezat na kamero. Drugace je pa internet na ven delal normalno.
Sedaj imam samo huawei 4g modem vse gre preko njega in sedaj dela.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Ok, kolikor sem dobil odgovorov od proizvajalcev, vsaj za Reolink SIM + FTP ne gre.

Zato sestavljam naprej:
* imam en Hoferjev GSM modem, ZTE - MF920V

Če vzamem eno Reolinkovo WiFi kamero, jo povežem na ta Hoferjev modem, ali bo potem kamera lahko pošiljala slike na FTP?
Ali je mogoče kakšna težava s kakšnimi porti?
Koikor sem delal z računalnikom preko tega Hoferjevega hot spora, je vse delalo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Ok, kolikor sem dobil odgovorov od proizvajalcev, vsaj za Reolink SIM + FTP ne gre.

Zato sestavljam naprej:
* imam en Hoferjev GSM modem, ZTE - MF920V

Če vzamem eno Reolinkovo WiFi kamero, jo povežem na ta Hoferjev modem, ali bo potem kamera lahko pošiljala slike na FTP?
Ali je mogoče kakšna težava s kakšnimi porti?
Koikor sem delal z računalnikom preko tega Hoferjevega hot spora, je vse delalo.
Na ftp bi po moje moglo delat, ker posilja ven.
Na kamero pa ne bos mogel dostopat. Lahko pa doplacas za staticni ip, potem pa bo sigurno vse delalo. Moja izkusnja s telekom sim.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
A tudi preko oblaka (od proizvajalca) ne?
A se kamera ne poveže na oblak (torej povezava na VEN), jaz pa z druge strani do oblaka dostopam?
Enako, kot delujejo Zoom, Teams, ISL, TeamViewr,...
To pa ne vem. Nisem probal.
Ti si imel v mislih reolinkov ftp? Jaz sem mislil, da mislis na svojga.
Trenutno pa tudi ne morem vec probat, ker imam staticni ip. Ce pa naredim hotspot na telefonu, pa se bojim, da bom spet mogel resetirat kamero, ko jo bom zelel povezat nazaj na wifi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Če kamera podpira FTP ti bo lahko normalno uploadala slike na FTP, saj gre za povezavo navzven iz kamere. Isto, kot se lahko na FTP povežeš iz telefona.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Da si izposodim temo.

Iščem nadzorno kamero za garažo.
Rad bi
  • Imel možnost v živo gledat kaj se tam dogaja.
  • Night vision
  • Dobil neke sorte obvestilo, notification, sms, karkoli če zazna gibanje in seveda imel shranjene posnetke "incidenta"
  • (Opcijsko) Naj ima neko backup baterijo in naj zažene paniko če ostane berz štroma
  • Vse skupaj nalaga v nek cloud. Google cloud npr.
  • Nekega dodatnega cloud servisa raje ne bi plačeval
Situacija:
  • wifija ni
  • elektrika je
  • prostor je precej mali
Kaj naj vzamem? Razmišljam da bi dal not zraven nekam en star telefon in imel skoz vlopljen hotspot, ker se potem ponudba konkretno razširi. Prinese pa to verjetno s sabo precej problemov. Verjetno ima kdo podobne izkušnje.

Hvala za odgovore.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Da si izposodim temo.

Iščem nadzorno kamero za garažo.
Rad bi
  • Imel možnost v živo gledat kaj se tam dogaja.
  • Night vision
  • Dobil neke sorte obvestilo, notification, sms, karkoli če zazna gibanje in seveda imel shranjene posnetke "incidenta"
  • (Opcijsko) Naj ima neko backup baterijo in naj zažene paniko če ostane berz štroma
  • Vse skupaj nalaga v nek cloud. Google cloud npr.
  • Nekega dodatnega cloud servisa raje ne bi plačeval
Situacija:
  • wifija ni
  • elektrika je
  • prostor je precej mali
Kaj naj vzamem? Razmišljam da bi dal not zraven nekam en star telefon in imel skoz vlopljen hotspot, ker se potem ponudba konkretno razširi. Prinese pa to verjetno s sabo precej problemov. Verjetno ima kdo podobne izkušnje.

Hvala za odgovore.
Če prebereš https://alter.si/tema/nadzorna-kamera.2675431/ boš kar precej na to temo izvedel in spoznal opcije, ki so ti na razpolago.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
OK, dajmo takole.

Kupim wifi kamero. Spravim jo na net preko wifi točke na telefonu. Kako potem app od kamere na drugem telefonu in lokaciji pride do te kamere.

Je dovolj da je kamera na internetu, brez nekih specifičnih zahtev, al je potrebno odpirat kake porte, skrbet za statični ip in podobno sranje. V tem primeru zna bit net preko telefona kr jeba....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Odvisno od kamere. Večina jih že podpira, da jih povežeš v kak njihov cloud in se potem povezuješ preko tega. Če te to ne moti, potem rabi samo dostop do neta brez neki posebnih zahtev in odpiranja portov.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Odvisno od kamere. Večina jih že podpira, da jih povežeš v kak njihov cloud in se potem povezuješ preko tega. Če te to ne moti, potem rabi samo dostop do neta brez neki posebnih zahtev in odpiranja portov.
Odvisno tudi od operaterja in mobilnega paketa.
Imam mobilni internet doma ter reolink kamero, telekom sim kartico. Na prejsnjem paketu sem moral vsak mesec placat se za staticni ip, sedaj na naj c paketu pa nimam vec tega stroska. Ja do kamere nisem mogel dostopat od zunaj.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Jaz sem imel v najemniskem stanovanju tole, mi je najemodajalec notr hodil

Set up je bol plug and play, posiljanje obvestil na tel tekoce, pa se nek oblak se omenja. Ga nisrm uporabljal in se ne spomnim