kam v kamp cez 15ga in vikend - ideje

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
693
87
28
zdravo,
naletelo je tako da sva prosta od četrtka do nedelje, pa bi skočila nekam do vode... vec kot 2 max 3h stran se ne bi vozila ( izhodisce LJ)
kaj predlagate na takole hitro iz danes na jutri, da je ok in ne zlatarsko....na hitro sem pogledal v istri do pule..krk, (pag rab - je se trajekt) je vse polno
v avstriji okoli vseh 3-4eh jezer kampi tudi polni....italija podobno....

sem pa preprican da se kaj najde in da boste znal dobro svetovat.
hvala v naprej
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.145
5.966
113
Kamorkoli, kjer morje ne cveti... Spet je vse sluzasto, vsaj v Istri.

Pa vrocinski val za popizdit. Ma najboljs je iti v Bohinj :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.313
-1.385
63
Mogoče Soriška planina. Gor imaš manjši kamp, hladno v senci dreves. Zraven bike park in pohodništvo. Do Bohinja tudi ni daleč, manj kot 45min.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

kajn

Guru
5. okt 2007
2.644
1.435
113
Iskajoč brata
Tudi sam sem imel isto idejo z družino...
Žena malo spremlja Istro, pa že javljajo, da so zasedeni kampi, da morje cveti in da bo vročinski val...
Torej proti jugu odpade...
Trenutno plan, da postavim šotor za hišo in bomo kampirali zunaj, žar bo delal, kopanje bo pa v lokalni reki, ki je dosegljiva s kolesom :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

sousis

Guru
16. nov 2019
1.546
1.030
113
Tudi sam sem imel isto idejo z družino...
Žena malo spremlja Istro, pa že javljajo, da so zasedeni kampi, da morje cveti in da bo vročinski val...
Torej proti jugu odpade...
Trenutno plan, da postavim šotor za hišo in bomo kampirali zunaj, žar bo delal, kopanje bo pa v lokalni reki, ki je dosegljiva s kolesom :)
Edino pametno. Na cestah bo spet kolaps, povsod bo mrgolelo ljudi.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.351
3.486
113
v avstriji okoli vseh 3-4eh jezer kampi tudi polni....italija podobno....
Avstrija ima preko 200 kopalnih jezer in ti že pri tretjem obupaš? V tem tvojem terminu je Avstrija top izbira razen, če k dopustu šteješ še obvezne zastoje in kolapse na cesti. Če greš v avstrijo si vedno proti smeri gneče, tja in nazaj.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
693
87
28
Avstrija ima preko 200 kopalnih jezer in ti že pri tretjem obupaš? V tem tvojem terminu je Avstrija top izbira razen, če k dopustu šteješ še obvezne zastoje in kolapse na cesti. Če greš v avstrijo si vedno proti smeri gneče, tja in nazaj.
Ja res jih je veliko, gledam pa v cca 2h urah, tako da faaker, ossiah, weiss, millstat….
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.351
3.486
113
Na teh bo bolj teška, ker je polno jodlarjev že izven sezone.

Na brzino s chat GPT, bolj podribno pa lahko sam naprej.

V Avstriji obstaja več manjših in manj turističnih jezer, ki so odlična za obisk, če iščete mirnejšo izkušnjo. Številna od teh jezer imajo tudi kamping možnosti v bližini. Tukaj je nekaj primerov:

Pirkdorfer See:

Nahaja se na Koroškem, v bližini Pliberka (Bleiburg).
Manjše jezero, ki ponuja mirno okolje in manj turističnega vrveža.
Kamping: Camping Pirkdorfer See se nahaja neposredno ob jezeru in ponuja možnosti za kampiranje z vsemi potrebnimi udobji.
Lunzer See:

Nahaja se v Spodnji Avstriji, v bližini kraja Lunz am See.
Gre za čudovito alpsko jezero, ki je manj turistično oblegano.
Kamping: Seehof Camping ponuja kamping možnosti z neposrednim dostopom do jezera.
Prebersee:

Nahaja se na Štajerskem, v bližini Murau.
Majhno, slikovito jezero, obkroženo z gozdom, ki je idealno za sproščujoče počitnice.
Kamping: Camping Prebersee se nahaja v bližini jezera in ponuja vse osnovne kamping storitve.
Grundlsee:

Nahaja se v Štajerskem Salzkammergutu.
Jezero je večje od drugih na tem seznamu, vendar je manj turistično v primerjavi z bolj znanimi jezeri v regiji.
Kamping: Camping Pesenthein ponuja mirno kampiranje ob jezeru z neposrednim dostopom do vode.
Klopeiner See:

Nahaja se na Koroškem.
Jezero je sicer bolj znano, vendar so okoliški kampi manj oblegani v primerjavi z večjimi letovišči.
Kamping: Camping Breznik ponuja kamping z vsemi udobji v bližini jezera.
Ta manjša jezera so odlična izbira za tiste, ki iščejo manj turistične destinacije s čudovito naravo in možnostjo kampiranja.
Weissensee:

Nahaja se na Koroškem in velja za eno najčistejših jezer v Evropi.
Jezero je nekoliko bolj odmaknjeno in manj oblegano od večjih turističnih središč.
Kamping: Camping Knaller ponuja kampiranje z dostopom do jezera, idealno za ljubitelje narave in vodnih športov.
Altausseer See:

Nahaja se na Štajerskem, v bližini mesteca Altaussee.
Jezero je znano po svoji kristalno čisti vodi in mirnem okolju.
Kamping: Campingplatz Altaussee se nahaja blizu jezera in je odlična izhodiščna točka za raziskovanje okoliških gora.
Irrsee (tudi Zellersee):

Nahaja se v Zgornji Avstriji, v bližini Mondseeja, vendar je precej manj oblegan.
To je manjše, toplejše jezero, ki ponuja čudovite možnosti za kopanje in sprostitev.
Kamping: Camping Irrsee je manjši kamp z neposrednim dostopom do jezera, kjer lahko uživate v mirnem kampiranju.
Gleinkersee:

Nahaja se v Zgornji Avstriji, v bližini kraja Windischgarsten.
Manjše, slikovito alpsko jezero, ki je obkroženo z gorami, idealno za miren pobeg.
Kamping: Camping Gleinkersee se nahaja ob jezeru in je primeren za ljubitelje narave in pohodništva.
Ossiacher See:

Nahaja se na Koroškem, vendar ima v primerjavi z bližnjim Vrbskim jezerom precej manj turistov.
Jezero ponuja čudovito okolje za sprostitev, vodne športe in pohodništvo.
Kamping: Seecamping Plörz se nahaja na manj turističnem delu jezera, ponuja pa mirno okolje za kampiranje.
Hintersteiner See:

Nahaja se na Tirolskem, v bližini Kufsteina.
Majhno, idilično jezero v Wilder Kaiser regiji, primerno za tiste, ki iščejo mir in tišino.
Kamping: Camping Wilder Kaiser ponuja kampiranje v bližini jezera, kjer lahko uživate v naravi in gorah.
Rauschelesee:

Nahaja se na Koroškem, v bližini kraja Keutschach.
Manjše in manj znano jezero, ki je priljubljeno med domačini.
Kamping: Camping Rauschelesee je manjši kamp ob jezeru, kjer lahko uživate v mirnem okolju.
Vorderer Gosausee:

Nahaja se na Štajerskem, blizu znamenitega Dachsteina.
To majhno alpsko jezero je manj znano, a ponuja spektakularne razglede na gore.
Kamping: Camping Gosau je blizu jezera in je idealna izhodiščna točka za pohodniške izlete.
Ta manjša jezera so odlična za tiste, ki iščejo naravno lepoto brez množic turistov. Poleg tega so kampi ob teh jezerih pogosto bolj sproščeni in manj komercializirani, kar omogoča pristnejšo izkušnjo narave.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.351
3.486
113
Če greš pa s šotorom je pa zmagovalec zajezitveno jezero Golica nad Dravogradom. Tam kamp nikoli ni polhen, jezero je na 1080m nadmorske ima 22 stopinj in ni gužve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla