Kam na obalo za prvomajske? (mlada družina)

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Kam priporočate na obalo za 3-4 dni med prvomajskimi s 5 mesecev staro punčko? Pa da je oddaljenost max 2 uri in pol za avtom iz Ljubljane.

Nekaj priporočajo Rovinj, samo se sprašujem če ni predaleč.

Da je fajn za sprehajat ob obali z vozičkom, fajn hrana, čimbližje obali - klanci in neke hude stopnice odpadejo. Rad bi parkiral avto in ga ne prižgal 4 dni.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Same here
smile-1.gif
Kak Umag mogoče, stellamaris?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Madona eni komplicirate. Pri 3 mesecih je bil naš tamau v Poreču, pri 5 na Lošinju (več kot 5 ur cjazenja) in pri 7 na Sardiniji. Tako mali otroci pol tolk ne komplicirajo kot starši. Od doma greš takrat, ko ima mala po svojem bioritmu spanje in je takoj lažje.
Drugače so super Rovinj (npr. Villas Rubin, lepo za šetkat do Rovinja), Poreč (Plava in Zelena Laguna, npr. apartmaji Galjot), Umag meni nekako ne sede.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.754
152
63
V Opatiji nimaš kaj počet. Pojdi v Umag.
Imaš kilometre peš poti in kolesarskih poti.
Vzameš apartma in je.

lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
V bistvu se bolj meni ne da cjazit predalec samo za podaljsan vikend. Tnx za nasvete.
V Rovinju si v dveh urah iz Ljubljane. Tudi zelo majhen otrok to preživi komot. Od kar je avtocesta po celi Istri, izraz "predaleč cijazit za podaljšan vikend" ni kompatibilen s tem polotokom.

Za kolesarit in okoli šetat je tam za moje pojme še najbolje od cele zahodne Istre, že ker imaš velikanski park na jugu Rovinja. Če si pa plezalec, pa sploh - no, samo nisi.
evil.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.754
152
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
V Opatiji nimaš kaj počet. Pojdi v Umag.
Imaš kilometre peš poti in kolesarskih poti.
Vzameš apartma in je.

lp

Ne da imaš v Opatiji like 20km dolgo obmorsko sprehajalno pot
grin1.gif

Ja, široko 1 meter in polno upokojencev.
Voziček po poti težko laufa, ker je pot iz skal in ne tlakovcev.
Je pa to ena in edina pot, kjer imaš na eni strani skalnat klif, na drugi pa grdo in nedostopno obalo. Sploh ne moreš do vode.
Sem šel tja, ker so rekli, da je ful lepo. Ja, če si star 75 let in rad sediš na klopci, kadiš pipo in zreš v daljavo.

lp
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Rabac (precej lepih pešpoti ob morju), zraven je Labin, luštno mesto, relativno je Pula z avtom...
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Še en predlog, da ne bo samo Hrvaška - Grado, nasproti Trsta, prek Tržaškega zaliva - lepa cesta, 140 km od Ljubljane.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne razumem neodgovornosti stršev,
otrok, star par mesecev, nikakor ni fizično sposoben prenest nadpovprečnih obremenitev v vozilu. zakaj tvegat?
ko pa je enkrat na cilju me pa zanima kako razmišljate o zdravstveni oskrbi in kaj če kaj rabiš?

ja ja..vse je fajn če je ok. če se zalomi pa letiš nazaj k janša, al kaj.

in zakaj sploh malenkostno tvegat za en prvi maj, za 4 dni..