Kam je bolje leteti v Londonu?

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Letališče LUTON ali STANSTED ?

Pač iz vidika stroškov in enostavnosti, da prideš potem do Londona kjer je dejansko turistični del in prenočišča.

Hvala!
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Stansted. Luton je toliko Londonsko letalisce kot je Graz Ljubljansko.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Iz Stansteda ti priporočam vlak. Vsakih 15-20 minut, vožnja do Liverpool street traja ca. 50 minut, povratna karta za 1 osebo 31.50 funta (so pa tudi neki popusti za več oseb) https://www.stanstedexpress.com/index.asp?SID=%7B58DCB6D3-4627-4B09-B18E-9C158225C5F2%7D. Postaja je v sklopu letališča.
Tako kot je rekel Killa, ni neke bistvene razlike, tudi iz Lutona greš lahko z vlakom, ki je najbolj enostavna in prijetna pot v London. Najcenejši je seveda bus, ampak tisto je druga zgodba, glede na to, da vemo kakšen promet je tam. Je pa Stansted definitivno veliko boljše letališče kot Luton.
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
Če se ti ne mudi priti z letališča do centra (oziroma obratno), je zelo ekonomična možnost Easybus . Najnižja cena za cca. 90 minutno vožnjo je 2 funta v eno smer (iz Stansteda). Sistem cen je enak kot pri Easyjetu (prej prideš, nižja je cena). Te cene veljajo ob nakupu preko spleta. Možen je tudi nakup ob vstopu na bus, cena pa je, če se ne motim 10 funtov v eno smer. Je čisto solidna zadeva.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Med tema dvema letališčema ni velike razlike (glede razdalje do centra Londona), midva sva tudi šla lani z Easybudom in si lepo v 1,5h v centru (če se prav spomnim), malo zamudila čist poceni karte tako da dala mislim da 6€. Angleži pa se večinoma vozijo s National express, ki so bolj pogosti in večji kot Easybus (ta je bolj minibus), še en link: link
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ali vlaki, kot sem omenil sam, veliko hitrejše in udobnejše, res pa da dražje. Je pa tako kot je rekel Vin S, National Express bo tudi dobra izbira...
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Hvala vsem za informacije in nasvete!

Je pa verjetno bolje iti spomladi v London zaradi temperatur ane?
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
London ima neko posebno enegijo v vseh letnih časih. Decembra bo sigurno zelo lep, zaradi temperatur pa je obisk boljši v poletnih mesecih. Dež bo pa vedno kapljal
smile-1.gif
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Moj obisk v Londonu je bil na Stanstedu. Takrat sem šel s tem poceni busom do centra. Vse je bilo OK. Za nazaj pa je bila gužva in sem komaj ujel letalo, čeprav sem si vzel "dovolj" rezerve. Torej obvezno vlak, če se vsaj malo mudi.

Bil sem 8 dni poleti (konec julija, začetek avgusta). Vreme je bilo odlično, imel sem samo eno ploho in sem šel v McDonaldsa nekaj pojest in je bilo naprej že vedro. Verjetno je bil takšen teden bolj kot ne izjema.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Res je, dež, veter je kar prisoten, sicer še nisem šel poleti tako da mislim da je malo prijetnejše. Sicer te pa to sploh ne moti, ker imaš dovolj drugega za gledat:) Priporočam pa poleti ja... Je pa vseeno kam letiš, ti pa priporočam Easyjet. Je mogoče že kdo letel z Wizzairom?
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Sem letel že na vsa 4 letališča in z izjemo Heathrowa med ostalimi tremi ni večjih razlik tako z vidika ekonomičnosti kot enostavnosti.

Prav tako nisem opazil večjih razlik med nizkocenovniki (Ryanair, EasyJet, Wizzair).

Poleti sicer še nisem bil, ampak spomladi mi je bilo lepše kot pozimi.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Na Lutonu nisem opazil, je v okviru letališča tudi železniška postaja? Na thetrainline.com mi najde Luton Airport Parkway. Je to prava postaja? Gre do Farringdona...Leti z Wizzairom so dokaj pozni.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne veliko... Tam, 5 z busom, recimo... Pa ene 50? z vlakom v London...