Kam iz Pokljuke s kolesom?

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zdravo

Mi lahko kdo svetuje kam in kaj naj si pogledam, če bi štartal z kolesi iz Pokljuke? Imamo neko srednjo kondicijo (en malo manj, drugi malce več), nekako 50km mislim da bi šlo normalno. Preveliki in dolgi bregi niso zaželeni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.874
5.617
113
Odvisno kakšnimi kolesi?

Lah greš od Šport hotela čez goreljek do gorjuš pa pol po klancu dol do Bohinjske bele (v srednji vasi maš pizzerio Ema)....sam pol je treba tud nazaj po klancu pridt
smile-1.gif
...je pa asfaltirano vse)

Lah greš pa recmo ČE MAŠ gorca od Šport hotela po cesti do vojašnice na Rudno polje....pa pol naprej od tm po makedamu mim biatlon stez na Uskovnico (ena planšarska vas)
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.874
5.617
113
Pomojem če maš gorca zna bit lepo tud čez gozd po makedamu proti Kleku....parkiraš mal naprej (al pa kasnej odvisno iz kje prhajaš
smile-1.gif
) od odcepa za Bohinj....
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Bodo gorska kolesa seveda, odhodna in prihodna točka pa bo tudi Šport hotel.

Super, si bomo tole pogledali. Aha, je mogoče to kakšen prostor bolj na samem, mogoče celo ob kakšni vodi?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.874
5.617
113
Potem ti bo najbolše da greste Šport hotel-vojašnica Rudno polje-Uskovnica-nazaj

Voda če je je kaka mlakuža za krave
smile-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Kaj sem prevelik optimist za turo Pokljuka - Bohinsko jezero ... malo sem gledal in to je cca 20km, samo ne vem ali je to pretežno breg?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.874
5.617
113
20km....hm kaj to si gledal čez Uskovnico po makadamu? Ja je iz Pokljuke na Bohinj je breg na dol.....pol prideš tm v eni vasi vn na asfaltno cesto do Bohinja....bi bla lepa turca...sam vas mora en pridt z avtom iskat....ker nazaj ne bo šlo i guess
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.874
5.617
113
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Zdravo

Imamo neko srednjo kondicijo (en malo manj, drugi malce več), nekako 50km mislim da bi šlo normalno. Preveliki in dolgi bregi niso zaželeni.
Mislm da jih tole omejuje za tako turco k si jo ti pejstal
grin1.gif


Če že hočjo športat nj se zategnejo do Mojstrane pa tm parkirajo pa gredo do Trbiža pa nazaj.....ravnine 98km...ok iz trbiža je rahel vzpon...ni hudga
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Vzameš zemljevid in gremo...Je pa malo čudna lokacija za kolesarit glede na to kaj sprašuješ.

Jaz bi ti raje priporočil Mojstrano, Kranjsko goro. Lahko greš res kamor ti srce poželi. Do Trbiža po ravnini ali pa moja najljubša Kranjska gora-Bovec- raft - Mangartsko sedlo-Trbiž- Kranjska gora , ali pa Mojstrana-dolina Radovne in na Bled in nazaj....
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
20km....hm kaj to si gledal čez Uskovnico po makadamu? Ja je iz Pokljuke na Bohinj je breg na dol.....pol prideš tm v eni vasi vn na asfaltno cesto do Bohinja....bi bla lepa turca...sam vas mora en pridt z avtom iskat....ker nazaj ne bo šlo i guess
smile-1.gif

smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.058
3.806
113
Na Jamnike oz. Zajamnike alkaj je že tista vasica, pa seveda na Uskovnico. Je pa to od Šport Hotela naprej mimo Jasne in potem na makadam desno gor. To so taki bolj ali manj kratki klanci oziroma hupserji, možno pa da je treba kje tudi stopit s kolesa in kak meter peš.

P.S. Kako hudiča si mislil prit v Pokljuko?
grin1.gif