Kakšna dovoljenja za izkop in odvoz humusa na grad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.879
9.563
113
pri parceli 400m2, res ne, cepa imaš 3000 ali več m2 v bregu, pa pride prav. Jaz sem za bagersko delo da že vsaj 4 k€ pa sem vse hudo hudo pocen skoz prišel, pa smo na polovici... recimo, kar še bo treba.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.643
6.046
113
pri taščici
Če smo pošteni, bager tudi ne dela zastonj 5 let. Nafta, servisi, kakšne strgane cevi pač niso zastonj. Imaš ga pa pri roki kadar ga rabis.

Lahko tudi za rože zalivati. Sploh če bi jih sicer moral z lojtro....mi smo drevje obžagoval z bagerjem. Kiblo obrneš okoli, stopiš vanjo pa greš 4m od tal v krošnjo brez lojtre......
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.265
2.500
113
v lokalni ostariji
kupiš bager. v železo vežeš 10.000 ali več €
če imaš srečo ne boš takoj še 5000 dal na njega.

bager ne dela sam, moraš biti na njemu. kar pomeni, da ne moreš delat svojega posla, počivat, bit s otroci...
bager tudi popije nekaj nafte
bager rabi mast
bager zahteva vzdrževanje

če imaš srečo ne odleti nič pomembnega... kvečjemu kakšna gosenica (1000€ takole med brati)... par cevi (vsaka cev je tam po 50€ in več) če imaš smolo odleti hidropogon, motor. če si pa še štorast pa bager po bregu zakotališ (talenti uspejo zvrnt goseničarja na ravnem terenu!!!).

potem ugotoviš, da tistih 4000€ niti ni tako zelo veliko...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kupiš bager. v železo vežeš 10.000 ali več €
če imaš srečo ne boš takoj še 5000 dal na njega.

bager ne dela sam, moraš biti na njemu. kar pomeni, da ne moreš delat svojega posla, počivat, bit s otroci...
bager tudi popije nekaj nafte
bager rabi mast
bager zahteva vzdrževanje

če imaš srečo ne odleti nič pomembnega... kvečjemu kakšna gosenica (1000€ takole med brati)... par cevi (vsaka cev je tam po 50€ in več) če imaš smolo odleti hidropogon, motor. če si pa še štorast pa bager po bregu zakotališ (talenti uspejo zvrnt goseničarja na ravnem terenu!!!).

potem ugotoviš, da tistih 4000€ niti ni tako zelo veliko...
Koliko stroškov z bagrom- ko pa ti pride bagerist in ti reče npr. 30€/uro te pa na rit vrže tok je drago
evil.gif


PS- razen tajkunov in redkih zaposlenih v javni upravi- kdo pa je še bil z otroci, ko je gradil hišo z ali brez svojega bagra
sprasujem se.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.265
2.500
113
v lokalni ostariji
drago?

bager na delovno uro popije tam nekje 6 L goriva = 6,84€
servis (redni) je vsakih 250ur. servis te pride nekih 300€ = 1,2€
mast =1€
strojnik )=12€
skupaj imaš tekočih stroškov 21,04€

od tvojih "famoznih" 30€ ti tako ostane nekih 9€ za stroj.

res veliko... na rit te vrže kako je drago...

ko crkne "malenkost" je takoj 1000€ (to pomeni da mora delati 100 ur vsaj za to...)

seveda v prejšnjem sistemu so bili vsi navajeni, da se je "po bratsko" iz firme ukradu v petek bager, naredu vse pri sebi pa pr prjatlih v ponedeljk pa nazaj... firma je bila pa itak "naša"...
še danes marsikateri tako delajo...

časi, ko so se bajte gradile "samograditeljsko" so že minili.... ljudje gradnjo prepustijo firmi, sami pa uživajo z otroci....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.643
6.046
113
pri taščici
In krediti katere bodo še otroci odplačeval.
Res je glede prejšnjega sistema.
Danes se nič več preko vikenda ne dobi bagra.
Danes veliko lažje 100 bagrov in 200 kamionov pošlješ v stečaj kot pa bager preko vikenda na dvorišče. Tudi manj si kaznovan.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

seveda v prejšnjem sistemu so bili vsi navajeni, da se je "po bratsko" iz firme ukradu v petek bager, naredu vse pri sebi pa pr prjatlih v ponedeljk pa nazaj... firma je bila pa itak "naša"...
še danes marsikateri tako delajo...

časi, ko so se bajte gradile "samograditeljsko" so že minili.... ljudje gradnjo prepustijo firmi, sami pa uživajo z otroci....
Tukaj se pa ne strinjam najbolj s tabo, Da so kr tako vozil med vikendi bagre iz firm, ne vem, če je res točn tako. Ne rečem pa, da se ni mogoče kdaj zgodilo. Da si med vikendom sebi in prjatlom kopal, si pri sebi imel zelo malo za narediti, da si še utegnil pr prjatlh (ne mislim tebe osebno).
Osebno sem si v bivši firmi lahko občasno posodil kakšen stroj, mašino, orodje.... Res da nisem izkoriščal in sem uporabljal izključno za sebe in svoje potrebe. Tudi naredil sem si lahko v firmi kaj. Vendar izven delovnega časa. Vse skupaj max 5x v nekaj letih da sem si posodil pa 5x da sem si kaj naredil. O nobeni kraji ni bilo govora. Vse v vednosti šefa/lastnika.
Se pa strinjam, da ni prav, da si nekdo nekaj posodi in veselo služi med vikendi z fušanjem.
Tako da ne vidim razlike glede tega v prejšnjem in sedanjem sistemu. Razen da danes firm ni več.
Se pa popolnoma strinjam s Hanzijem
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.643
6.046
113
pri taščici
Danes se res bagrov več ne vozi domov da se zida hišo.
Danes ima že vsak drugi službeni avto s katerim gre vsak vikned na daljši izlet. Tudi gorivo.mu placa služba. Sicer plača boniteto, ampak zagotovi je naredil računico da se obema splača (delodajalcu in delavcu)
Nekateri delodajalci bi itak najraje videli da bi vsak delal od doma, z svojjo opremo in zastonj.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.265
2.500
113
v lokalni ostariji
telex sem mislil da resno misliš da je 30€ veliko za uro... ker eni mislijo...

lanos, ne vem kje ti živiš, vem pa še zadaj za par "modelov" ki med šihtom gredo pa mal pofušajo (čez vikend pa itak) seveda za drobiž s službenim kamionom...

včasih je bilo pa še bolj po domače... pač je za "vikend" prpeljal stroj domov pa podelal... mogoče je tankal mogoče ne...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.386
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
Zato pa sprašujem kak si ti prišel do 12,- EUR / uro strojnika.

Ker pri "hočem" netu od 1.650 si hitro pri urni postavki 20,- EUR pa tja do 25,- EUR (delno upoštevan dopust, regres, bolniška in prevoz / malica zadnji dve postavki "znižujeta" razliko med neto in bruto-bruto).

In ja - smešno je ko te nekdo čudno pogleda, ko mu rečeš, da je strojna ura nad 40,- EUR.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

lanos, ne vem kje ti živiš, vem pa še zadaj za par "modelov" ki med šihtom gredo pa mal pofušajo (čez vikend pa itak) seveda za drobiž s službenim kamionom...

včasih je bilo pa še bolj po domače... pač je za "vikend" prpeljal stroj domov pa podelal... mogoče je tankal mogoče ne...

verjamem, da še obstaja in da je obstajalo. Sam zaradi nekaj modelov in delodajalca, ki jim to omogoča, še ne moremo reč, da je to stalna praksa.
(mogoče jim da pa tako nizko plačo, da jim da še stroj da si mal doslužijo med vikendi-kar seveda delodajalec najbolj naškoduje sam sebi
evil.gif
)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.265
2.500
113
v lokalni ostariji
lanos, verjem da delodajalci ne omogočajo tega... samo 100% nadzora ne moreš imet... imaš strojnika ki sam dela premike... popoldne ko se vrača se ustavi pri enemu in mu na fuš naredi marsikaj (Recimo za dve-tri ure dela)....

sej drugače če si delavec sposodi bager zato da bo doma nekaj skopal niti ni tako napačno. ok, mu šteješ to v "boniteto"...