Kakšna dovoljenja za izkop in odvoz humusa na grad

click044

Zelenc'
8. maj 2017
18
0
1
Pozdravljeni

Zanima me , kakšna dovoljenja potrebujem, za ureditev gradbene parcele..
In sicer:
Na parceli bi odstranil zemljo v globini cca. 40 cm in parcelo pripravil za nasutje. Ker na parceli še naslednjih nekaj let ne nameravam graditi, ne mislim pridobivat gradbenega dovoljenja.

Kaj pa v primeru, da nato parcelo zasipam ?

Spraševal sem že na občini, kjer so me napotili na upravno enoto, tam pa spet na občino ..

Hvala za pomoč in predloge.
 

click044

Zelenc'
8. maj 2017
18
0
1
Je le malce večji vrt ,
grin1.gif
3.500 m
Če rečemo na grobo, bi odpeljal 1.500 kubikov zemlje stran ..
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.850
526
113
Parcela je pa zavedena kot njiva,travnik, gozdna ali gradbena ?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Evo nekaj malega za prebrati vpisi v google nivelacija zemljisca ali kaj takega, kar sem uspel na hitro ugotoviti je da vsakdo po svoje nekaj pise rabis dovoljenje nerabis....

Lp
 
Nazadnje urejeno:

click044

Zelenc'
8. maj 2017
18
0
1
Prebral vse in res .. rabiš, ne rabiš .. u bistvu najbolje da grem na inšpektorat vprašat al bodo težili al ne
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.837
6.449
113
Dokler ne bos gradil ti lahko za take odvoze materiala tezi rudarska inspekcija. Glih lred kratkim so se na enega v sentjakobu spravili. Uradno isto ravnal parcelo ampak so se spravili nanj ker so sosedi prijavili da so s kamioni na polno odvazali
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.643
6.046
113
pri taščici
Seveda, ker po nekem zakonu brez dovoljenja lahko samo nekaj (10?) cm pod površino obdelujes teren (orjes, prekopavas...). Izkop gramoza do globine 5 in več m pa to ni. Tam je takoj država zraven s svojimi papirji in taksami.... Ker tistega nisi več tako neomejeni lastnik.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik click044 pravi:
Pozdravljeni

Zanima me , kakšna dovoljenja potrebujem, za ureditev gradbene parcele..
In sicer:
Na parceli bi odstranil zemljo v globini cca. 40 cm in parcelo pripravil za nasutje. Ker na parceli še naslednjih nekaj let ne nameravam graditi, ne mislim pridobivat gradbenega dovoljenja.

Kaj pa v primeru, da nato parcelo zasipam ?

Spraševal sem že na občini, kjer so me napotili na upravno enoto, tam pa spet na občino ..

Hvala za pomoč in predloge.
na UE in občini ti niso povedal, ti prideš pa na alter.
cry12bpy.gif

ja.... humos bi rad prodal.... e , ne?...
lej... tako nekako je.... Če je zemljišče gradbeno, v naravi je pa še zmeraj travnik, še ne pomeni, da lahko kr neki navažaš, odvažaš, koplješ... sploh pa če ne misliš (še) graditi. Z gradbenim dovolenjem, se pa to vse spremeni.
Ti je že nekdo napisal. Obstaja en kup nekih inšpekcij, ki te bodo jeb..le!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.265
2.500
113
v lokalni ostariji
vsaj okoljevarstveno dovoljenje probaj dobit
če je kmetijsko zemljišče potem rabiš še s njihove strani papirje (no če je zaraščeno ti ej to velik plus) če boš pa kopal pesek ven je pa to rudarjenje in tam so kazni konkretne...

pa s čim namreavša zasipat...

v šentjakobu je bil tak primer sedaj na poročilih, res pa da kmetijska parcela...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.115
69
48
ksz
Rabiš okojevarstveno dovoljenje za vnos zemeljskega izkopa po postopku R10.
To področje ureja Uredba o obremenjevanju tal z vnašanjem odpadkov (zemeljski izkopi so opredeljeni kot gradbeni odpadek).

Ta začetek si preberi tole .

In ne, legalno tega ne moreš narediti brez dovoljenja. Inšpektorji so pa zadnje čase na tem področju dokaj aktivni, višine kazni pa si ne želiš izvedeti (+ vzpostavitev prvotnega stanja, jasno).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
V šentjakobu sem našel sredi njive odkopano luknjo do podatlnice očitno? wtf?
smile-1.gif

2575089-IMG_39731.jpg
 

Priponke

  • 2575089-IMG_39731.jpg
    2575089-IMG_39731.jpg
    231,9 KB · Ogledi: 605

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tale luknja je pa že stara videti... ampak mora biti krepko blizu save, da je že podtalnica na cca 3m...
Takšnih "lukenj" je kar nekaj po Sloveniji. Pa kolk jih poznam, so vse zelo stare.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Seveda, ker po nekem zakonu brez dovoljenja lahko samo nekaj (10?) cm pod površino obdelujes teren (orjes, prekopavas...). Izkop gramoza do globine 5 in več m pa to ni.
Torej moraš po 10cm stran jemat, pa je.
Potem se pa površina itak skoz odmika na dol in si čist.
evil.gif
 

click044

Zelenc'
8. maj 2017
18
0
1
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik click044 pravi:
Pozdravljeni

Zanima me , kakšna dovoljenja potrebujem, za ureditev gradbene parcele..
In sicer:
Na parceli bi odstranil zemljo v globini cca. 40 cm in parcelo pripravil za nasutje. Ker na parceli še naslednjih nekaj let ne nameravam graditi, ne mislim pridobivat gradbenega dovoljenja.

Kaj pa v primeru, da nato parcelo zasipam ?

Spraševal sem že na občini, kjer so me napotili na upravno enoto, tam pa spet na občino ..

Hvala za pomoč in predloge.
na UE in občini ti niso povedal, ti prideš pa na alter.
cry12bpy.gif

ja.... humos bi rad prodal.... e , ne?...
lej... tako nekako je.... Če je zemljišče gradbeno, v naravi je pa še zmeraj travnik, še ne pomeni, da lahko kr neki navažaš, odvažaš, koplješ... sploh pa če ne misliš (še) graditi. Z gradbenim dovolenjem, se pa to vse spremeni.
Ti je že nekdo napisal. Obstaja en kup nekih inšpekcij, ki te bodo jeb..le!

Na EU in občini se oz. naj bi se držali zakona do črke točno, alter je pa odgovor v praksi oz. to kar rabim jaz vedet.
Ne humusa ni skoraj nič, polovica parcele je že pred 25 leti bila nasuta 80 cm visoko, sedaj pa bi to zravnal..

Gradbeno dovoljenje bi pridobil v cca. 1 letu, takoj ko bo cona urejena bi pa ta nasuti material počasi odpeljal, sploh glede na to, da sem že nabavil bager in kamion, sedaj pa čakam ..

Vozil bi pa spet na svojo drugo parcelo (vinograd), kjer bi zasuval "luknjo".