Citat:
Uporabnik dkivi pravi:
ne da izobrazba ni vse, odvisno je kaj ti ponujaš na trgu dela in znanja..moja žena ima VI. stopnjo in dela v javnem sektorju za 900-950 ojrotov,vodovodar,ki nama je prišel neko malenkost popravit z našim materijalom pa je za poldrugo uro dela kasiral 45 ojrotov in možakar pravi,da ko plača vse davke in stroške mu ostane 2-2.5K evrčkov na mesec,moja je samo zinila in rekla zakaj za vraga sem pa jaz 14 let v šolo hodila
Stari, v tem je problem. Folk hodi v šole pač nenamensko, brez razmišljanja. Pač zbirat papir.
Dotični možakar, pa je verjetno končal le poklicno srednjo šolo, vendar je znal pridobit ključna znanja, ki se iščejo na trgu. Tako to je. Pa treba je tudi povedati, da je kot zasebnik izpostavljen rizikom na trgu. Sedaj ima delo, čez mesec ga morda ne bo, naročnik mu bo morda plačal, morda mu ne bo, torej ni tako na izi kot v državni upravi.
Šola je brez veze, če ne daje koristnih znanj ali če ljudje ne znajo praktično izkoristiti znanj. In ko bo glavnini folka na tem svetu to postalo kristalno jasno, bodo reči šle na bolje. V Sloveniji pa še vedno velja socialistični sindrom, da bo država z dekreti talala višino plače glede na stopnjo izobrazbe. Ne gre tako.
V principu niti nikoli ni šlo tako. V socializmu so pač dobri delavci bežali delat v tujino, kjer so bila njihova znanja pač bolj zaželena in potem je folk bolano gledal, kako en varilec fura Merčota. Ampak tako je. Njegovo znanje varjenja je bilo v Jugi kar nekaj, v Nemčiji, pa je bilo dovolj fajn za fabriko Mercedez Benz, da ga je vzela, on pa je hkrati postal tudi njihova stranka.
Ogo