Kako se znebiti sršenov v strehi?

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.382
362
83
Ljubljana
Spoštovani!

Doma v strehi, imamo sršene, so se kar lepo zabubili. Razni spreji ala Bauhause ne delujejo ker je višina gnezda nekje na 7-8 m in ne pridemo zraven z nobenim od njih.

Ali obstaja kaka firma (okolica Domžal) ali mogoče koga lahko pokličem, da jih pride odstranit.

hvala na odgovorih
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.651
453
83
Sprej mislim, da res ne nese 8m. Kakšnih 5-6m pa že. Če je pa dolgo odprt pa kakšen meter dva. Al pa še to ne.
Je pa res učinkovit. Pr men so v letu dol padal, če/ko sem jih zadel. Je pa jeba, če ga fališ in poleti na tebe..... je dobro prej imeti prosto pot za umik (beri: beg) :)
Če so na težko dostopnem mestu raje poklicati gasilce.....
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.046
448
83
A pri nas niso zaščiteni? NA IG mi je vrglo en videjoiz BIH al Srbije, kjer je ženska tudi bila 1sec stran od katastrofe (ptičja hišica je visela po streho in jo je zažgala :bonk: :bonk:) . Samo komentarji so pa bili, da naj zbriše posnetek, da so zaščiteni, da lahko dobi kazen...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
574
356
63
Veliko jih je že napisalo. Zvečer!
Jaz sem enkrat (sicer osam) gnezdo popipsal sredi popoldneva, ko jih ni bilo doma in sem imel potem cel kažin, ker so želele domov, tam jim je pa smrdelo. Kar nekaj dni so rojile okoli hiše, tako da sploh ni bilo možno biti zunaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.222
5.502
113
Mater meni se že ene par dni ponoči v dnevni v šipo zaletavajo gledam gor po strehi ap to pa nič ne najdem. Danes pa nekaj hodim okoli hiške na igralih za froce (še dobro da so pri babici) pa vidim puno nekih sršenov. Pogledam not pa gnezdo premera 20cm in visoko ene 30cm. Naj se lotim z sprejem al naj pokličem gasilce? Nevem če bi se glih sam tega lotil :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.384
2.797
113
Mene je enkrat 5 komadov pičilo v obraz. Edina luč naokoli, so lepo prileteli v kabino traktorja in me nažgali. Preživel brez posledic. Drugače jih pa doma potolčem s tistim, kar je pač trenutno pri roki. Po tisti izkušnji nimamo več prijateljskega odnosa.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.384
2.797
113
Mater meni se že ene par dni ponoči v dnevni v šipo zaletavajo gledam gor po strehi ap to pa nič ne najdem. Danes pa nekaj hodim okoli hiške na igralih za froce (še dobro da so pri babici) pa vidim puno nekih sršenov. Pogledam not pa gnezdo premera 20cm in visoko ene 30cm. Naj se lotim z sprejem al naj pokličem gasilce? Nevem če bi se glih sam tega lotil :)
Odvisno koliko si upaš. Take stvari pri nas rešujemo sami, moraš pa imeti prostor za pobeg. Ali pa čebelarsko obleko.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.371
3.490
113