Kako prodati stvari na ebay-u z najmanj stroški?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nabralo se mi je kar nekaj stvari, ki bi jih lažje prodal na ebay-u, kot na Bolhi. Ko sem se pred leti vpisal na ebay, sem se na nemškem ebay-u. Je zaradi tega lahko kakšna težava, če bi želel prodajati na angleškem ebay-u?
Kakšni so stroški? Recimo, če mi kupec plača preko pay pala?
Kako pa prakticirate pošiljanje v tujino? Da mi kupec slučajno ne zateži, da ni prejel paketa.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.130
454
83
10% si vzame ebay + 3-4% še paypal, odvisno od kategorije je včasih potrebno še doplačati za oddajo oglasa. Sam sem prodajal le digitalne dobrine, tako da pošiljanja nisem imel.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
Ni problema, lahko prodajaš na kateremkoli ebayu. kot je napisal že nekdo, 10%+paypal. Če boš imel fiksno ceno je še tam nek minimalni znesek, v primeru avkcije ni ničesar. Preveri za kakšno ceno se prodajajo podobne stvari, če je povpraševanje in na podlagi tega se odloči za avkcijo ali fiksno ceno. Svetujem ti tudi, da preveriš različne ebaye, ker se mi zdi,da je DE bolj obiskan kot UK.
Sam pošiljam preko pošte, so zanesljivi, v Nemčijo pride v dveh treh dneh, Rusija, Zda nekje 10- 14 dni.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Nujno pošiljaš priporočeno (takoj ko je vrednost več kot lahko pogrešiš
tongue-1.gif
), najcenejša je Pošta. Če se kdo "pritoži" da ni dobil, imaš tracking number in če je bilo prevzeto je s tvoje strani zadeva zaključena.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Oglas bi rad oddal samo enkrat, pa da bi bil viden na obeh ebay-jih (angleškem in nemškem). Ali se to da narediti in kako?
Pa verjetno ti potem ne opalijo dve proviziji?
bonk.gif


V primeru zapleta z dostavo: ali si moraš kje na internetni strani sprinatati (na podlagi tracking numberja), da je tip prevzel pošiljko, ali pa lahko tudi kasneje na pošti pridobiš te podatke, če pride do reklamacije?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.213
681
113
imam za prodat en tisklanik vrednost ene 300€ matrični... mu dam nekaj provizije, če bi da vse skupaj na ebay. na PM.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
Provizija je ena na en oglas. Ker ima ebay možnost pregleda vseh ebayev hkrati, ga bodo videli tudi drugje, seveda, če bodo imeli takšen iskalni ključ. Na potrdilu imaš tracking number, ki mu ga lahko pošlješ. Če je zadeva več vredna, mu pošlješ vrednostno, vendar je višja poštnina, ki jo moraš napisati v oglas.

Ateis:
najprej preveri kakšne cene dosega takšna stvar na ebayu. sem že večkrat mislil, koliko je vredno, a na ebayu so cene dosti nižje, kot pa na naši bolhi,no vsaj večina.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti tiskalniki so res večni. Pa res še obstaja potreba po A3 matričnem tiskanju ali je to samo še za zbiralce? Se trakovi sploh še dobijo?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.213
681
113
v uporabi so bili še nedolgo nazaj, zdej pa ne vem, ampka potrošni material se še dobi. pomoje kakšni še uporabljajo za arhivske kopije. sej novi so ohoho dragi.

lp