Kako prepričiti posodobitve za Viber v Windowsu?

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Torej, Windows 10 64-bit, 1703. Zadnji dve verziji Viberja enostavno vsakič zakrkneta. Poženem, pa se kar naguzi v procesor, kjer jemlje cca 60% moči. Probal deaktivacijo Viber računa, deinštalacijo, ponovni zagon, ponovno download aplikacije in ponovna inštalacija. Večkrat, brez uspeha.
Probal deinštalirati še nekajkrat z Revo uninstallerjem, brisanjem vseh sledi in ponovno namestitvijo, pa je isto.

Vendar pa vse prejšnje verzije delujejo BP. Težava pa, da se avtomatsko posodobijo na zadnjo verzijo, v nastavitvah pa nikjer ne najdem možnosti, da bi to preprečil.

Torej, če je kdo probal, če je komu uspelo, ali če ima kdo idejo, kako onemogočiti avtomatsko posodabljanje, bom zelo vesel informacije.

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tudi jaz sem bil prepričan v to, da sem edini. Namreč, po netu na mednarodnih forumih ne najdem, da bi se kdo pritoževal. Če njim pišem, mi odgovorijo samo, naj naredim "clean install"...
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Izključite auto update in si inštalirajte "windows update mini tool", kjer si sami izberete kaj naj updejta.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hm, govorimo o auto update Viber programa, ne pa Windowsa in ostalih Microsoftovih produktov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Ne uporabljam, ampak mogoče samo ideja, kako sem podobno težavo rešil pri Skypeu:
Sam od sebe je downloadal .exe fajl v temp direktorij in od tam ponujal nadgradnjo. Ker je bilo ime vedno enako, si lahko ustvaril svoj fajl z enakim imenom in onemogočil pravice za njegovo spremembo. Posledično tudi samodejni download v ozadju ni deloval in ker fajla ni bilo, tudi z nadgradnjo ni težil.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Meni je pri enem specialnem programu delala sive lase zadnja posodobitev .NET frameworka. Pred dnevi je izšla verzija 4.7, ki se je avtomatično naložila preko Windows Update kot kritičen popravek.

Sem jo odstranil in naložil nazaj verzijo 4.6.2 in zdaj dela kot prej ... ja, ni ok z vidika varnosti, ampak nimaš drugega, dokler proizvajalec programa tega ne posodobi tako, da bo delal z verzijo 4.7.

Tako da če ima zadnje čase kdo problem z nedelujočimi programi (ki rabijo .NET framework), je po vsej verjetnosti razlog v tem.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Fantje, hvala za predloge!

Po naključju sem ugotovil, da se program sesede, ko se v spodnjem levem kotu pod kontakti pojava reklama. Vsakič, ko odprem Viber, deluje, do pojava reklame.

Rešitev:
1.) Odpremo C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts datoteko

2.) Na koncu v novo vrstico dopišemo: 127.0.0.1 ads.viber.com

3.) Shranimo

Fertik, ni več reklame, Viber pa deluje BP.
cheer.gif


@Narodnjak (in še kdo), upam, da bo tole koristilo.

LP
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
tnx za tole, sem jaz tudi že nekaj časa sumil tisto reklamno okno ampak se s tem potem nisem detajlneje ukvarjal. Mi je pa freezalo na vseh win računalnikih tako da sem potem viber tam preprosto nehal uporabljati.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ker sem opazil, da je težava tista reklama, sem vedel, da jo je potrebno blokirati.
Vedel sem za hosts datoteko, samo se pogoogle-al in dobil informacije, kaj je treba vpisati.

Stvar je čudežno začela delovati.
cheer.gif


LP