Kako ojacati gsm signal?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Z drugim telefonom sem opazil, da je v prtljažniku avtomobila malo signala. Tudi to bi šlo skozi, ker ima avto tam akumulator, in lahko priklopim vse gor, direktno.

Vseeno pa signala ni dovolj, da bi delovali SMS, bi kaj takega pomagalo? https://www.ebay.co.uk/itm/9DB...4MAAOSwjL5ZIfjX

Zraven še imam sicer štrom vtičnico, ampak ni šanse, da bi dap ojačevalec in anteno ven, tako da bi na licu mesta moral biti signal. Mogoče pa ga je dovolj, da bi tista naprava za 50€, potem zadevo ojačala in celo pokrila celo garažo. Mogoče še kak sosed pristavi kak € za nakup.
Kaj ti ojačevalci potem ojačajo vsa GSM omrežja, ali se to kaj še mora nastavit? Je zadeva zanesljiva, plug n play n forget?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Samo....jaz tudi prvo o tem razmišljal. Ampak to pomeni, da moram imeti to anteno potem nekje v avtu, ali pa na avtu, samo dodatno delo.
Če pa dam ojačevalec v garaži, pa v avtu ni potrebno ničesar naredit
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Zgleda tudi ojačevalca ne morem namestiti, ker na tisti točki ni signala. Edino če vlečem anteno na sredino garaža, kar pa potrebujem soglasje.

Nazaj na idejo o dodatni anteni, tole je priklop:



Kakšne antene moram gledati, oz kako se reče temu priklopu, ker ko nekaj surfam je kar nekaj različnih?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Sem našel še en stari samsung galaxy s3 mini telefon. Ta pa ima FME konektor ne? Torej potrebujem FME moški?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Zadeva dela netežavno. Priklopiš in pozabiš. Ni več prekinjanja pogovorov in je signal enakomeren po celi etaži.
Dobra stran je, da je kabel dolg petnajst metrov. Tako sem lahko peljal po postrešju in skozi zračnik (dimnika) mimo mansarde dol do kuhinje.
V navodilu za uporabe piše, da je v nekaterih državah potrebno ojačevalec prijaviti operaterju.
Nisem gledal, kaj o tem pravi pri nas zakonodaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Če imaš wifi po hiši, si nabavi naročnino pri mobitelu in uporabljaj
Vowifi.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Gonzo si dobil nosilec za anteno že zraven?
CLIO15 Vowifi vsaj na Samsungih prekinja, meče ven.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Gonzo si dobil nosilec za anteno že zraven?
CLIO15 Vowifi vsaj na Samsungih prekinja, meče ven.
Imel sem na zalogi metersko cev Fi štirideset iz aluminija, katero sem skrajšal na polovico. Objemka za pritrditev cevi na streho je tudi stara zaloga. Objemko sem obojestransko odrezal po nagibu strehe. Ostalo je vse bilo v paketu.

 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in elth

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
94
16
8
Problem teh GSM ojačevalcev:
- izolacija med sprejemno in oddajno anteno; če ni zadostna, povzročaš interference (tudi drugim operaterjem)
- oddajniki so velikokrat nekakovostni (sploh tapoceni) in s časom zdrsnejo iz frekvenčnega pasu, kar spet povzroča interference
- AKOS jih ne mara in jih lovi

Verjetno ga imaš za 900M pas. TS ima na tem pasu GSM, ostala dva LTE, 3G. Če si blizu železnice, lahko motiš GSM-R.