kako narediti mrežo?

pikc

Zelenc'
26. okt 2007
21
0
1
V mrežo bi rad povezal 2 računalnika. Računalnika sta priklopljena na router TP LINK TL-R460, ta pa je priklopljen na SiOL-ov modem. Imel bi skupno rabo datotek in uporabljal bi tiskalnik, ki je priključen na en računalnik. Kaj moram narediti, da bo zadeva delovala. Sem že probaval s čarovnikom za omrežje vendar stvar ne dela.:(
Hvala za odgovore.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Predvidevam, da imaš že oba računalnika povezana na internet in ti to deluje. Če je tako, nimaš kaj dosti za spreminjat. Samo obema računalnikoma nastavi v Control Panel > System > Computer name > Change enak "workgroup". Potem samo še mapo dodaš pod shared in pogledaš pod tvoja omrežna mesta in bi ti moglo laufat.
Printer inštaliraš na enemu računalniku, pri inštalaciji dovoliš, da se ga uporablja tudi na mreži. Na drugemu računalniku spet greš inštalirat nov printer in izbereš da je to printer na mreži... ti ga v večini primerov avtomatsko najde, ga samo označiš in laufa.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V routerju vklopiš DHCP, na obeh računalnikih pa nastaviš automatski IP (oz. če nisi nič spreminjal je to že privzeta nastavitev).

Potem pa moreš dat v skupno rabo disk (ali mapo), ki ga želiš v mreži, prav tako tudi pri tiskalniku nastaviš skupno rabo (desni klik na tiskalnik, lastnosti, daj v skupno rabo).

Če te še kaj zanima vprašaj, jaz letim v ''nočni život''.
 

pikc

Zelenc'
26. okt 2007
21
0
1
priklopil sem računalnika pa router pa router v modem, pol sem zagnal čarovnike za omrežje na obeh računalnikih pa dal mape v skupno rabo, ampak računalnika se ne vidita med sabo in tud tiskalnika ne morem namestit
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hmmm...

Lahko probaš še desni klik na Moj računalnik, lastnosti, ime računalnika, id omrežja in obeh nastaviš, da sta del domačega omrežja.

Če še ne bo pomagalo pa klikni še spodnji gumb ''spremeni'' in na obeh nastavi ''delovna skupina'' in napiši isto ime skupine (ne vem če sem prav napisal po slovensko, ker imam ang winse).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
ping dela ?
firewall izklopljen ?
ping po imenu ?
dostop do fajlov z številčnih naslovom ala \\192.168.1.2 ?
dostop imenom alal \\prvi_pc ?
 

pikc

Zelenc'
26. okt 2007
21
0
1
sm končno zrihtal.
samo ena k... kljukca ni bla označena (na client for microsoft networks)
pa še router mi odpade zdej, tko da ni preveč škatel pa kablovja.

hvala vsem za pomoč