Kako namestit nove karte v Renault?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Potegnil sem dol mapo Evrope: ''TomTom Europe 970 7490''

Not je direktorij ''Europe_970_7490'', kjer so not .dat datoteke.

Zanima me kako te mape namestit na SD kartico od TomTom-a od Renaulta? Gori so mape od Francije (direktorij 'France'), a samo dodam to mapo v root od SD kartice pa bo delalo?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Vraga, 2012 je... S FastActivate ne gre? Javlja mi sicer nonstop, da mu manjkajo neke datoteke (ne vem več na pamet katere), tudi TomTom Home nisem uspel patchat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zato mi je pa bilo čudno, da na celem eBayu nisem našel SD kartic za novejše od 2010
grin1.gif


Torej ostane samo še nakup za 45€ za naše kraje?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da sem jaz dal 60 za celo evropo, pol pa sem jih še izsilil za enoletno posodabljanje, ker nisem mogel iz prve opravit nakupa.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Res je, imajo konstantne težave saj strežnik pogosto javi neko napako, ko želiš sprovedit plačilo. Na njihovem help desku pa kot da nič ne vedo o tem a dejansko se te težave vlečejo že zelo dolgo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem jim takoj poslal mail, da ne morem kupit. Potem mi je drug dan ratalo preko avstrijske strani in že po enem tednu so mi odgovorili na mail, da sem očitno rešil zadevo. Jaz pa nazaj da so čisto neresni, da sem nujno rabil navigacijo pa travme,...
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lepa gesta
smile-1.gif

Sicer pa ko jaz izvajam komu te updejte, vedno pri plačilu izberem kot svojo državo AT in po navadi gre lepo skozi. Ko pa sem izbiral SLO, so bile pogostokrat omenjene težave.
 

cleman

Zelenc'
20. maj 2010
2
0
1
Lep pozdrav.

In kje si si to potegnil. Jaz sem dobil avto (letnik 2010 clio ) iz Avstrije z original SD kartico, na katerem pa je seveda nameščena Avstrija,....
Vse kaže na to, da navigacija ni Live verzija ampak samo carminat,....
Nebi pa rad zapravljal še dodatno za zemljevid, saj sem že z avtom šel v limit :D
Bolj googlam manj najdem
smile-1.gif
... rad bi pa vsaj Slovenijo, da mi ne ravno zeleno kaže ves čas na zaslonu.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je avto l. 2010 potem sigurno ni live in lahko nadgradiš sam. Na spletu je ogromno vodičev kako se zadevi streže..je pa to kar proces ja, sploh za tiste ki še nimajo nikakršnih izkušenj s tem.
 

KVS

Zelenc'
3. okt 2016
1
0
1
Živjo, se oproščam če sem kje spodnje vprašanje spregledal.

Kupil sem GrandScenica 2012 letnik, zraven sem dobil tudi SD TOMTOM kartico, vendar mi ne deluje navigacija. Na sami kartici ni bilo nič gor. Kot sem prebral na forumu mi ne preostane drugega kot da kupim karto na TOMTOM spletni strani. Obstajajo na spletu kaka jasna navodila glede teh renaultovih SD TOMTOM kartic kako poteka namestitev kart na samo SD kartico?

Hvala za kakršno koli inforamcijo
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če bi rad posodobil obstoječo kartico (tudi če je prazna) si na PC instaliraj program Tomtom home. S tem programom registriraš kartico, ki je vezana na tvoje vozilo. Pogram ti ponudi vse možne nadgradnje, ki so seveda plačljive (zemljevidi, radarji ipd.). Plačilo posodobitev se vrši preko paypala ali kreditne kartice (visa, mastercard..). Program te lepo vodi skozi cel postopek. Imaš pa na bolhi na voljo tudi original kartice Evrope, katero samo vstaviš v sistem in deluje. Cene na bolhi so okoli 80 eur, gre pa original servisne kartice, kot jih prodajajo tudi na pooblaščenih servisih Renault...No ja, vsaj tako se oglašujejo...;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Enoletni update je tudi okoli 80€, tako da se najbolj to splača.

Je pa načeloma čisto na izi, ene dvakrat boš kartico iz avta na računalnik nesel pa bo. Te pa vodi skozi cel postopek.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
South Park, tudi sam iščem karto za Carminat Tom Tom, ki je vgrajen v Renault Megan Grandtour, letnik 2012. Imam originalno SD kartico z zastarelim zemljevidom Europe V31. Ko sem spraševal na Renault, so mi rekli, da stane kartica za Vzhodno Evropo cca 130 €!!! Kje konkretno si ti nabavil za 45 €? Hvala vnaprej za pomoč.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Obstoječo lahko nadgradiš preko spletne aplikacije Tomtom Home, vendar za 45 eur dobiš samo vzhodno Evropo. Komplet Evropa je 60 eur, vendar je problem, ker na kartici itak nimaš dovolj prostora zato si moraš kupiti večjo prazno kartico (8 ali 16 GB) s katero lahko potem posodobiš celotno Evropo. Če pa te slučajno zanima original SD kartica z novo karto Evrope, slo vodenjem in premium bazo radarjev, pa se oglasi na zasebno.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Malo obujam temo.

Kako bi se dalo nadgraditi karte na Peugeot 308, letnik 2017? Na servisu hočejo za update 180eur, tako da iščem alternative!
bonk.gif