kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim pomoč

karamanica

Zelenc'
17. okt 2010
15
0
1
Zdavo.

Doma imam Phillipsovo televizijo in Phillipsov hisni kino.Prosil bi vas za pomoc pri vzpostavitvi zvoka iz tv na hisni kino, nikakor mi ne gre.
Npr ko zvecer gledam porocila bi imel rad zvok na hisnem kinu in ne na tv.Hotel sem stvar resiti z opticnim audio kablom ampak mislim da tv nima te moznosti, hisni kino pa ja.

Prilagam slike obeh naprav za lazjo predstavo. Hisni kino in tv sem povezal z HDMI kablom.

TV: http://www.philips.si/c-p/37PFL4606H_58/4000-series-lcd-televizor-s-tehnologijo-pixel-plus-hd

HIŠNI KINO:http://www.philips.si/c-p/HTD3510_12/5.1-kanalni-domaci-kino-dvd

Najlepsa hvala za pomoc
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Imaš možnost z koaksialnem iz tv ali hdmi. To moraš tudi vklopiti na kino sistemu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Če prav vidim, obe napravi podpirata HDMI ARC (Audio Return Channel), tako da je najbolje, če uporabiš kar HDMI. Pobrskaj malo v navodilih, kako je z nastavitvami.

Kolikor sem uspel na hitro pobrskat po navodilih od tvojega TV-ja in hišnega kina, priklopiš iz hišnega kina HDMI OUT (ARC) v HDMI (ARC) vhod na televiziji (pač če imaš več vhodov in izhod, je važno da uporabiš tiste, ki so posebaj označeni kot ARC). Na televiziji nato pod [Setup] > [TV settings] > [EasyLink]:
-vklopiš [EasyLink] -> ON
-[TV Speakers] nastaviš na [EasyLink] oziroma [EasyLink autostart], če želiš, da se hišni kino tudi avtomatsko prižge
Za kaj več bo najbolje, če probaš, oziroma preveriš v navodilih.
 

karamanica

Zelenc'
17. okt 2010
15
0
1
Zdravo

Ravnokar sem klical na Philips podpora in tammi je prijazna gospodicna resila problem. Fora je bila v nastavitvah hisnega kina,treba je bilo nastimati da hisni kino vlece zvok preko HDMI-ja iz TV-ja.Potrebnih je bilo 5,6 pritiskov na daljincu od hisnega kina in zadeva deluje.

Sedaj samo prizgem tv nato z daljincem od hisnega kina prizgem hisni kino in na gumbu SOURCE najdem ARC IN in zvok se avtomatsko aktivira oz prenese na hisni kino.

Jaz se pa ze en teden ubijam od brige kako resit tezavo
smile-1.gif


Hvala vam vsem za cas in pomoc ki ste mi jo nudili !!!!!