Kaj proti moljem v shrambi

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Kaj lahko naredim proti moljem v shrambi s hrano oz. sestavinami?

Razne dišave proti moljem ne pomagajo kaj dosti oz. nič.

Kaj od opcij še ostane? Morda tiste modre UV lučke delujejo tudi proti moljem? Ker konec koncev kako pa se proti temu problemu borijo v živikskih obratih in trgovinah s skladišči te robe?
 

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Dišave delujejo bolj proti moljem v oblačilih.
Nalepke so bile videti še kar učinkovito. In pa seveda to, da počistiš vso shrambo in zapreš moko in podobno v dobro zaprte škatle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Če so v živilu, ti noben hudič ne pomaga. Morda veš kje jih imaš? Če imaš v moki, daj v skrinjo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Če jih imaš v shrambi potem so v nekem živilu. Preglej vse, tudi zaprte vrečke moke in vse očisti. Potem pa moka in podobne zadeve obvezno v zaprto plastično vrečko ali kozarec, enako velja za kake kosmiče in podobne zadeve.
Molji in podobna golazen se hitro zaredi v odprtih zadevah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Če so v živilu, ti noben hudič ne pomaga. Morda veš kje jih imaš? Če imaš v moki, daj v skrinjo.

V presejani moki sem našel tri zabubljene ličinke, je takoj vse letelo v kanto. Ena moka je bila odprta in v tej je bila ena ličinka, druga pa še tovarniško zaprta in v njej dve lepi zabubljeni ličinki.
Sem pa kupil to zalogo moke že spomladi ali poleti, ko sem naredil čistko shrambe iz istega razloga. Tko da to zihr ni prišlo iz trgovine...

Vso novo kupljeno moko bom od zdaj naprej takoj presejal in zaprl v nepredušno zaprto posodo. Zavijanje v vrečko baje ne pomaga, ker menda pregrizejo.

Kot dodaten ukrep bi rad namontiral kako lučko oz. neko past.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Midva sva na vrata (notranjo stran) omar dala lepljive plosce. Tako sva bolj natancno locirala v kateri omari je problem. Pa tudi nekako sva se jih znebila.
Moko imava v PVC "kantici", ampalk ocitno jim je nekaj drugega se disalo.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
katere lepljive plošče konkretno pa? Ker tega je kar nekaj na trgu...in na vseh piše da so za tekstilne molje
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
UV lučke ne pomagajo

Pomaga:
Omare spraznit, omit in razkužit s kisom.
Tudi na vrhu in za coklom

vse odprte vrečke pregledat in kjer so bube ali "nitke" zavreči

ostale za dva dni v skrinjo (pocrka vse)

lepljive nalepke (iz prve drogerija) na notranjo stran omar (privlačijo samo moške molje)
Kosmiče, moko ipd v steklene zaprte kozarce

sivka jim smrdi


Če boš naredil samo na pol, je isto kot nič. Zguba časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey