Kaj kupiti nüvi 200 ali nüvi 250?

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Meni je gospodicna na geoset-u rekla da jih dobijo konec aprila. Sicer sem skepticen da bo temu res tako, bomo videli.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Res je da te ne opozarja na NIČ, je pa vseeno fino da vidiš kje so čeri, da vidiš kje se nahajaš, najdeš marino, in se izogibaš prepovedanim conam. Jaz sem bil lansko leto več kot zadovoljen in priporočam vsakomur tudi če nima morske navigacijske naprave.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pravkar sem se vrnil iz Indonezije, kamor sem s seboj vzel Nuvija 250 (je pač manjši in lažji od 760ke). Nanj sem naložil vse karte Indonezije, ki sem jih našel na netu in še nekaj sem jih sam naredil, poleg tega pa še BlueChart Pacific. Ker sem se kar precej vozil z raznimi barkačami sem lahko napravo preizkusil tudi na morju: takrat sem izključil rutanje in vse karte, razen BCja. Stvar res ni opozarjala na ničesar, vendar pa je vodila v ravni liniji z lepim grafičnim prikazom tudi globin in vmesnih otokov. Kapitana ene od bark družbe Perama med Balijem in Lombokom je stvar zanimala (na barki je bil sicer en star GPS, ki pa je kazal samo koordinate in kurz) in eno pot dolgo 5 ur smo opravili z mojim Nuvijem. kapitan in krmar sta bila navdušena nad prikazom, saj sta prvič videla globine in plitvine okrog otokov, ki smo jih obšli. Tudi hitrost je bila prikazana zelo natančno, zlasti pa ju je impresioniral podatek o času prihoda na cilj. Ta je bil presenetljivo natančen tudi potem, ko smo za test še razvili jadra, ki so hitrost povečala za 2 km/h.

Ko sem ze z Lomboka na Bali vračal z isto ladjo, me je kapitan prepoznal in me spet povabil v krmarnico.
303528-IMGP0481.JPG
 

Priponke

  • 303528-IMGP0481.JPG
    303528-IMGP0481.JPG
    45,8 KB · Ogledi: 318