K: robotska kosilnica

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
imamo kaj na gps 4x4 v rangu za 2000 do 3000m2, da dela tak kot mora, ker luba je bolj smeh!?!. Pa za primerno ceno. Sprašujem poznavalce scene. tnx.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
sajkek , zakaj je luba bolj smeh? Si videl kje kaj slabega o njej? Ker mi imamo huso 435AWD in daljni sosed je lani kupil lubo in mi je že večkrat reko, naj pridem pogledat, kak to dobro dela.. In seveda dodal, da je dal pol manj kot mi za huso.. Nisem pa si še vzel časa, da bi šel pogledat, kak dela..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
no pjet pogledat...luba 1 zaustavi vejica, luba dva kup težav...z robovi in podobno, če moram z njo it s silkom vsake 14 dni ali drugo kosilnico, potem ne rabim takega robota.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Jaz sem pri Lubi dobil bolj občutek nekega agresivnega marketinga, obljublja dosti, porodnih težav pa veliko. Pač, začetniki v garaži. Ni veliko zanesljivih opcij verjetno, husa, segway ali pa kak ambrogio, ki je cenovno še malo nad huso, njihovi high end stroji pa samodejno kosijo par 10000m² velike kompleksne zelenice, tudi do 60 stopinjske naklone zmorejo nekateri modeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
sajkek , zakaj je luba bolj smeh? Si videl kje kaj slabega o njej? Ker mi imamo huso 435AWD in daljni sosed je lani kupil lubo in mi je že večkrat reko, naj pridem pogledat, kak to dobro dela.. In seveda dodal, da je dal pol manj kot mi za huso.. Nisem pa si še vzel časa, da bi šel pogledat, kak dela..
Kolko vidim se je lube za izogibat na siroko in dalec.
Smeh od robota.
Mal si poglej na yt.
Same težave - večina nepopravljivih ali predragih.
Saj bo ko odpravijo porodne težave ampak sedaj se je boljše izognit tega.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Ahaa, saj se mi zdi sosed bolj taki, da vse kar ma on, je "bok i batina".. :D Je pa mi njegova žena pravila, da so neke težave z wifi...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ja pa gps, pa s senzorji, vidi fantome, dost pred ovirami se ustavlja itd.. tole je zame no go, ker potem to ni to.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
no pjet pogledat...luba 1 zaustavi vejica, luba dva kup težav...z robovi in podobno, če moram z njo it s silkom vsake 14 dni ali drugo kosilnico, potem ne rabim takega robota.
Nobena ne kosi čisto do roba, niti Worx.
Kar zna biti problem, če imaš ograjo (in ne more preko), drugače gre - mejo postaviš malo preko.

Ambrogio, Stiga ali Husqvarna, samo cena ti ne bo všeč.
Tako da raje ostani na sedanji rešitvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
Slučajno našel
do 600 m2 površine
Husqvarna Automower 105 -40%, iz 999/799 na 599


Viper_Xxl
segway je isto kitajc, ni ravno kaj preveč popularen.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Imam Landroida L2000 5. sezono. Zadovoljen. Kosi 1500 m2. Letos sem imel težave z "missing wire" v smislu, da je bila na postaji zelena luč - krog je bil sicer sklenjen, a je očitno preperela izolacija. Kupil sem detektor za dobrih 30 e in hitro lociral. Z AM radijem na 700 kHz težje lociraš ta tip okvare. Pretrgano žico pa takoj.
Glede prehodov in con predlagam, da se žica pred fiksiranjem zgolj položi in preizkusi delovanje. Imam tri cone na način, da jo ročno prestavim v cono. Potrjujem, da v ožjih delih košnje ne opravi najbolje, saj se bolj obrača in vrti, kot pa kosi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
Katero žico si prvotno polagal ? Je ni trava prerasla ?

3.26.0 fw naloži preko usb ključka in odznači 'allow auto updates' v 'firmware update' znotraj landroid aplikacije.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Katero žico si prvotno polagal ? Je ni trava prerasla ?

3.26.0 fw naloži preko usb ključka in odznači 'allow auto updates' v 'firmware update' znotraj landroid aplikacije.
Žica je original. Vkopana v zemljo. Lahko jo je neka beštija obdelala. Se zgodi. Moj model nima usb vhoda.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
V prostoru, kjer je baterija je drugače usb port.

Nože imaš od worx ali katere druge ?
Sam imam take (49*18 mm), obojestranski, bojda so večji od originala


original nožki:

Se ti kaj nabira trava vmes med noži in ploščo/vijaki ?
Kosi samo po suhi travi, parkrat tedensko
spiham spodaj/zgoraj s pihalnikom/kompresorjem, višina 5 cm.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Nože imam od Worxa. Trava se občasno nabere oz. navije med noži in ploščo, od časa do časa jo očistim. Robot ni vsemogočen, a mi prihrani 3 ure košnje na 14 dni. Del parcele moram še vedno pokositi z navadno.
Posodablja se OTA. Tu sem imel nekaj težav, dokler nisem ugotovil, da je ta reč Internet of things, ki dela zgolj na 2,4 Hz.
Mimogrede, najcenejše vodotesne spojke za podaljšanje ali popravilo žice, ki sem jih našel pri nas, so 1,7 e, na Amazonu 50 centov.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Nože imam od Worxa. Trava se občasno nabere oz. navije med noži in ploščo, od časa do časa jo očistim. Robot ni vsemogočen, a mi prihrani 3 ure košnje na 14 dni. Del parcele moram še vedno pokositi z navadno.
Posodablja se OTA. Tu sem imel nekaj težav, dokler nisem ugotovil, da je ta reč Internet of things, ki dela zgolj na 2,4 Hz.
Mimogrede, ncenejše vodotesne spojke za podaljšanje ali popravilo žice, ki sem jih našel pri nas, so 1,7 e, na Amazonu 50 centov.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Imam Landroida L2000 5. sezono. Zadovoljen. Kosi 1500 m2. Letos sem imel težave z "missing wire" v smislu, da je bila na postaji zelena luč - krog je bil sicer sklenjen, a je očitno preperela izolacija. Kupil sem detektor za dobrih 30 e in hitro lociral. Z AM radijem na 700 kHz težje lociraš ta tip okvare. Pretrgano žico pa takoj.
Glede prehodov in con predlagam, da se žica pred fiksiranjem zgolj položi in preizkusi delovanje. Imam tri cone na način, da jo ročno prestavim v cono. Potrjujem, da v ožjih delih košnje ne opravi najbolje, saj se bolj obrača in vrti, kot pa kosi.

v teh ločenih conah imaš tudi žico in povezano z glavno žico iz prve cone, kjer je polnilnica?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
Ja, okoli posamezne cone je tudi žica (je samo ena in ista žica), glej tu od 1:55


če gledaš video na računalniku, klik na settings, podnapisi,
prvo je izbira "izklopljeno" in "nemščina", klikni na "nemščina"

potem še 1x: settings, podnapisi,
se pojavi še ena možnost "samodejni prevod" (daš ang ali kaj drugega razumljivega).