K: Nokia Lumia 950 XL

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Kakšnih 50 EUR? To so se 650-ke prodajale po taki ceni.
Nova me ne zanima, ker jo rabim za zbirko in ne za uporabo.
Ena se prodaja že par mesecev baje nova, cena je zaenkrat prilezla do 165 EUR.
Žal je WP mrtev in dejansko neuporaben, tako da posledično so tudi cene sledile temu...

PS: Dve 650 še vedno odlično opravljata svojo nalogo pri nezahtevnih uporabnikih.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri meni pa tudi za nezahtevne uporabnike ni vec OK ... Predvsem zato, ker FB ne deluje tako, kot bi moral ... Pri 650ki se nekako gre, ker ima Windows 10 ... in se je dalo celo namestiti novejso verzijo FB... na 550ki pa ni sans, da bi FB sploh se namestil ... Zato imata sedaj oba Androide (Alcatel 5) in sta precej bolj zadovoljna kot z WP ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Moja dva uporabnika potrebujeta klice, sms in FB ter Viber. Zaenkrat to še deluje v sprejemljivih okvirih, tako da je zaenkrat telefon še uporaben. Pa kamero, ki na 650-ki (glede na rang telefona seveda) ni slaba.
Res pa samo čakam, da bo kakšna od teh dveh appov crknila in potem bo treba zamenjati. En uporabnik bo šel na Iphone, drugi pa na Androida. Slednji zato, ker Iphone še vedno nima slovenščine.o_O
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj je pri meni podobno... Problem je, da je najprej pri mami na 650ki crknil FB... oz. se nic ni dalo pisat... Pa sem potem izbrisal in ponovno namestil FB aplikacijo... in potem je nalozilo neko drugo verzijo FB... ki pa ni bila vec v slovenscini ...

Pri drugi Lumii pa se naenkrat ni dalo vec vpisat v FB ... Ko sem jo izbrisal, nisem vec mogel namestiti, ker je v trgovini za naprave z verzijo nizjo od WP 10 ni vec naslo ... Na Lumii je bila zadnja verzija WP8 ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj je pri meni podobno... Problem je, da je najprej pri mami na 650ki crknil FB... oz. se nic ni dalo pisat... Pa sem potem izbrisal in ponovno namestil FB aplikacijo... in potem je nalozilo neko drugo verzijo FB... ki pa ni bila vec v slovenscini ...

Pri drugi Lumii pa se naenkrat ni dalo vec vpisat v FB ... Ko sem jo izbrisal, nisem vec mogel namestiti, ker je v trgovini za naprave z verzijo nizjo od WP 10 ni vec naslo ... Na Lumii je bila zadnja verzija WP8 ...

FB je delal bogo, IE se je ugašal, neznosno je postalo, tega da ni apov.

Sem dal 925 materi, ki ni zahtevna pa še služi dalje.

Drugače pa je očitno edina izbira samo še Android, iPhone sem tudi mel na "testu", pa zanimivo, tudi ni bilo podpore pri eni aplikacijo, pa cel cirkus pri odklepu telefona, če je že bil v uporabi...

tak smo to prišli na koncu

pa WPni bil švoh
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ti si bil še na 8-ki, drži? Tam je moralo biti še slabše ja. :(
Sicer pa glede Iphone-a nimam pojma o kakšnih kolobocijah pišeš pri odklepu telefona. Pač, oseba ki ga je uporabljala, ga mora odklenit iz iCloud-a in to je to. Če pa ni odklenjen, zna biti pa ukraden ;)...

Se strinjam: dokler ga WP ni začel srat s temi travmami, je bil vsaj zame najboljši mobilni OS. Androida pa žal sam ne prežvečim najbolje, na Iphone sem se navadil, vse poštimal in sedaj dela. Zamenjava telefona je trivijalna, saj imaš v eni uri ''isti'' telefon dol iz iCloud-a. Žal pa ni tudi Iphone brez napak :(.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Ali pa pac nabavis Huawei oz. Honor in imas best of both worlds. Android z videzom iphonea.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Jaz bi pa kupil ohranjeno Lumio 735 -za rezervo. Moja še vedno dela odlično, imam jo od februarja 2014 s prvo baterijo, pa ima vse posodobitve (win 10), zadnja posodobitev je bila konec avgusta.