JEK 2

22. jul 2007
13.356
1.623
113
124
Politiki so se usrali, ker so jih v Tarči razkrinkali.
Edino Levica je pokazala jajca, drugi se pa zdaj nazaj vlečejo.
In potem naj bi takšni odločali o novi JEK 2.
Bolje da štrom kupujemo s tem denarjem, kateri naj bi bil namenjen za novi JEK2 , ker nas bo na dolgi rok ceneje prišlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.810
-439
113
Strom ne bo nič cenejši če se ga kupuje. Pravilno (če bi bil interes) bi bilo da se nadzoruje poraba denarja, prihodki vpletenih (in njihovih družinskih članov ter povezanih)... Ampak ker se lahko omasti veliko ljudi tega interesa ne bo...

tako ja. uvest nek bulletproof nadzor in nadaljevat s projektom...


sicer pa, a ni fajn prebrat, da sds in svoboda koncno sodelujeti?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.182
4.049
113
Politiki so se usrali, ker so jih v Tarči razkrinkali.
Edino Levica je pokazala jajca, drugi se pa zdaj nazaj vlečejo.
In potem naj bi takšni odločali o novi JEK 2.
Bolje da štrom kupujemo s tem denarjem, kateri naj bi bil namenjen za novi JEK2 , ker nas bo na dolgi rok ceneje prišlo.
Glede na to, da je vedno večja odvisnost od elektrike, bo to težko.
Naj privat kapital naredi, mi pa bomo plačali storitev tako kot pri vseh ostalih stvareh.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.810
-439
113
Politiki so se usrali, ker so jih v Tarči razkrinkali.
Edino Levica je pokazala jajca, drugi se pa zdaj nazaj vlečejo.
In potem naj bi takšni odločali o novi JEK 2.
Bolje da štrom kupujemo s tem denarjem, kateri naj bi bil namenjen za novi JEK2 , ker nas bo na dolgi rok ceneje prišlo.

levica je bila proti iz drugih razlogov.

Vatovec: Ustreznih podatkov ni na voljo​

Razpisu referenduma v tej fazi nasprotujejo v Levici. Kot je dejal Matej Tašner Vatovec, je namreč sklicati referendum v okoliščinah, ko ni na voljo ustreznih podatkov, neodgovorno in podcenjujoče. Za soglasje za nadaljevanje aktivnosti pri projektu JEK-a 2 ni treba spraševati volivcev, odločitev o gradnji je bila sprejeta že s sprejemom resolucije, je menil.

Opozoril je na nacionalni energetski in podnebni načrt, ki navaja dva možna scenarija zagotavljanja elektrike – z jedrsko energijo in OVE-jem ali samo z OVE-jem. "Ta korak ste popolnoma preskočili. Nihče ni dal na mizo argumentov, potencialov in možnosti, ki jih ima Slovenija za to, da gremo v 100-odstotno obnovljive vire," je dejal. Z referendumom bodo volivce spraševali, ali naj država izvede projekt JEK 2 – kar pomeni izvedbo v celoti, z izgradnjo elektrarne, je poudaril.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.606
9.451
113
Glede na to, da je vedno večja odvisnost od elektrike, bo to težko.
Naj privat kapital naredi, mi pa bomo plačali storitev tako kot pri vseh ostalih stvareh.
Pa a ti res prebereš tele blesarije, ki jih pišeš? Vozu bi se na štrom, grel bi se na štrom, energent bi pa kapitalu prepustu in to v času ko ga bo premalo. Fino. Nasliki si pelete in presliki v štrom, ko boš v temi. S tem da brez peletov te bi sam zeblo, brez štroma pa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in BuDi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.182
4.049
113
Se ti zdi, da dobave nafte ni v privatnih rokah?
In laufa BP.
No razen da pri nas država določa prodajno ceno...
Ampak malo severno je ne in tudi nimajo višje cene kot pri nas.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.018
152
63
Ko so sprevideli, da referendum ne bo uspel, so ga raje umaknili.

Slovenija definitivno NI SPOSOBNA realizirat tak projekt. Že če nebi bilo nič korupcije (kar ni mogoče, sploh pri nas), bi ta investicija državo spravla na kant.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.810
-439
113
Ko so sprevideli, da referendum ne bo uspel, so ga raje umaknili.

Slovenija definitivno NI SPOSOBNA realizirat tak projekt. Že če nebi bilo nič korupcije (kar ni mogoče, sploh pri nas), bi ta investicija državo spravla na kant.

seveda bi uspel, samo pozornost je sla drugam.