JEK 2

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
676
232
43
Ena mogoče faljena ali pa ne... JEK1 prodaja svojo energijo na borzi najboljšemu ponudniku.... komurkoli.
Nato kupimo elektriko na borzi od najcenejšega iz kjerkoli... torej kaj imamo slovenci od izgradnje poleg pufa in odpadkov?
Ok par kapitalcev se omasti s provizijami in nekaj ljudi ima dobre plače....
Če gledaš samo ekonomski vidik je to bedarija od štarta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.515
417
83
Ko/če EU razpade... nisi nag in bos. Imaš kapaciteto, da lahko tudi izstopiš iz sitema, če ne ustreza. Ti kak EKO zavoženi DE diktira prevesiko nabavno ceno na skupnem trgu.

Energijo je treba gledat podobno kot pitno vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.103
3.970
113
Hm kaj naj rečem, novinarjem gre od rok manipulacija ljudi.
Pa itaq ob pravem času ven potegnejo vse nasedle projekte.

Ne vem mislim da rabimo nuklearko samo cena izgradnje je Vprašaj.
Kaj trenutno nabaviti
Ameriško?
Rusko / Kitajsko?
Korejsko?
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
676
232
43
Elektriko bo dobil tisti ki jo bo plačal več in ne drzavljani ki bomo s proračuna črtali en kup nujnih zadev da bomo dobrotniki na elektro borzah
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.581
5.765
113
Ena mogoče faljena ali pa ne... JEK1 prodaja svojo energijo na borzi najboljšemu ponudniku.... komurkoli.
Nato kupimo elektriko na borzi od najcenejšega iz kjerkoli... torej kaj imamo slovenci od izgradnje poleg pufa in odpadkov?
Ok par kapitalcev se omasti s provizijami in nekaj ljudi ima dobre plače....
Če gledaš samo ekonomski vidik je to bedarija od štarta.
Sem tudi jz tega mnenja. Naj gredi tisti, ki bo elektriko prodajal. Ne rečem, da bi za voljo tega imeli slovenci cenejšo elektriko. Ampak temu ni čist tako.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.103
3.970
113
Ja državljani smo mogoče lahko delničarji pri gradnji.
Sicer pa je najboljše da se gradi z privatnim kapitalom.
Case closed.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.445
865
113
Ena mogoče faljena ali pa ne... JEK1 prodaja svojo energijo na borzi najboljšemu ponudniku.... komurkoli.
Nato kupimo elektriko na borzi od najcenejšega iz kjerkoli... torej kaj imamo slovenci od izgradnje poleg pufa in odpadkov?
Ok par kapitalcev se omasti s provizijami in nekaj ljudi ima dobre plače....
Če gledaš samo ekonomski vidik je to bedarija od štarta.
To seveda SPLOH ni res...
Pravico do nakupa slovenskega dela elektrike iz JEKa ima samo GEN-i.
Torej.. Gen energija (ki je lastnik elektrike iz JEK) prodaja direktno elektriko iz JEKa izključno podjetju GEN-i, Šele GEN -i jo prodaja naprej končnim uporabnikom (industriji in gospodinjstvom)...
Zakaj je tako, ne mene vprašat.
Je pa GEN-i prodal elektriko iz NEK-a vnaprej v tujino za obdobje 5?? let... (menda po precej nizki ceni)... Tele stv ari niso javne, zato je težko vedet v detaile, v grobem pa drži...
En izseček:

1728712925002.png
 
22. jul 2007
13.309
1.592
113
124
Elektriko ne bomo imeli državljani na račun JEK2 nič cenejšo, še več dražja bo zaradi odplačevanja gromazanskih kreditov za elektrarno.Ja na koncu leta si bodo pa isti uppravljalci izplačevali nagrade, ker so poceni prodali štrom iz JEK za obdobje par let, zdaj jo pa moramo drago plačevati.
"I ja bih tata isto radijo"

 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.103
3.970
113
Elektriko ne bomo imeli državljani na račun JEK2 nič cenejšo, še več dražja bo zaradi odplačevanja gromazanskih kreditov za elektrarno.Ja na koncu leta si bodo pa isti uppravljalci izplačevali nagrade, ker so poceni prodali štrom iz JEK za obdobje par let, zdaj jo pa moramo drago plačevati.
"I ja bih tata isto radijo"

Pa dobro saj to sploh ne bi smelo biti dovoljeno.
Te še pa naj meni naredijo elektrarno, jaz pa bom prodajal štrom.
Imam 1,3 ha zemlje,
Koliko sončnic gre tu gor!?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.581
5.765
113
To seveda SPLOH ni res...
Pravico do nakupa slovenskega dela elektrike iz JEKa ima samo GEN-i.
Torej.. Gen energija (ki je lastnik elektrike iz JEK) prodaja direktno elektriko iz JEKa izključno podjetju GEN-i, Šele GEN -i jo prodaja naprej končnim uporabnikom (industriji in gospodinjstvom)...
Zakaj je tako, ne mene vprašat.
Je pa GEN-i prodal elektriko iz NEK-a vnaprej v tujino za obdobje 5?? let... (menda po precej nizki ceni)... Tele stv ari niso javne, zato je težko vedet v detaile, v grobem pa drži...
En izseček:

Poglej priponko 93456
In koliko je GenI imel vložka ko se je elektrarna gradila? Spomnim se tudi 2 milijonskih nagrad enega tipa, ki ga ne maram preveč. Temu bi se tudi reklo, lepo se je kititi s tujim perjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.445
865
113
Elektriko ne bomo imeli državljani na račun JEK2 nič cenejšo, še več dražja bo zaradi odplačevanja gromazanskih kreditov za elektrarno.Ja na koncu leta si bodo pa isti uppravljalci izplačevali nagrade, ker so poceni prodali štrom iz JEK za obdobje par let, zdaj jo pa moramo drago plačevati.
"I ja bih tata isto radijo"

No to je približno tako, kot bi rekel, da "Na račun davkov v Sloveniji ni nič socialne države"
Seveda se vsa Socialna država napaja iz davkov. Je pa dejstvo, da je davkov preveč, preveč socialne države in preveč pokradenega denarja iz tega naslova...

Pri JEK je pa tako, JEK prodaja elektriko po stroškovni ceni + pribitek, GEN-i ju.
JEK plačuje v proračun davek na dobiček, daje svojim zaposlenim plače (te tudi plačujejo davke), dobavitelji in serviserji zaračunajo storitve in material JEKu...

Če bo nova nuklearka privatna investicija (če sploh bo), bodo pa razmerja verjetno drugačna... Več bo dobil lastnik, in manj Trgovec (ki je segaj- GEN-i)...
Davke bo pa država zagotovo pobrala in verjetno jih bo pobrala več, kot jih pobira sedaj..
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.445
865
113
In koliko je GenI imel vložka ko se je elektrarna gradila? Spomnim se tudi 2 milijonskih nagrad enega tipa, ki ga ne maram preveč. Temu bi se tudi reklo, lepo se je kititi s tujim perjem.
GEN-i ni vložil v JEK baš ništa... Kako je dobil ekskluzivo za trgovanje z JEK elektriko ne vem... Stvar politike 100%.
Na tem se je potem bohotil naš Čudežni Deček, Vrhunski Menažer, sin soške postrvi, g. Dr Robert Golob, sedanji predsednik vlade SRS!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom in MrDaco

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.835
3.542
113
Postavimo pogoj tistim, ki si bodo omastili brkove, da ves nastrgan kapital iz te investicije ostane v SLO.
V vmesnem času odkupimo kako odsluženo nuklearno podmornico in jo parkiramo nekje v Piranskem zalivu.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.062
2.532
113
Si arabci manejo roke zaradi provizij?
Je TEŠ po 6 milrd delel 6 let?

Brez elektrike tudi kruha ne bo!