Je kdo pred kratkim bil na Madeiri?

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Bil letos čez poletje.
Priporočam rent a car, otok je majhen in ga brez težav prevoziš, lahko si stacioniran cel čas na enem koncu.
Obvezno si vzeti čas za nekaj levad in NE iti na najbolj turistične. Imajo spisek in izbereš kar ti paše. Sicer odvisno kdaj misliš iti ali bo veliko turistov tam ali ne. Obvezna oprema so palerina, dežnik, nepremočljivi čevlji (čim višji), svetilka!, kaj za preoblečt. Fora je, da ima veliko levad tunele, kjer po sredini teče voda. So nizki, mokri in lahko zelo dolgi. Vode je povsod veliko.
Bodi vedno pripravljen na dež. Temp. so sicer zelo ugodne, skoraj nikoli prevroče/premraz.

Glavne znamenitosti so kar vredne ogleda. Glavno mesto Funchal sankanje je past, ker moraš s taxijem nazaj gor, a druge skoraj ni, razen čakati na bus, ki ga ni. Če boš imel že najet avto, greš brez problema gor/dol z avtom in ne rabiš it z gondolo in potem taxi. Se pa gondola sicer splača, je zanimivo iti nad hišami.
Tam je kul še dodatna gondola do botaničnega vrta.
Funchal obvezno pogledat, ima tak kul mediteranski vibe.

Porto Moniz naravno kopališče obvezno. Ni drago in, če so pravi valovi, je kar zanimivo. Voda NI topla.
Kjerkoli se boš vozil, so razgledi hudi, ceste znajo biti ozke, navado imajo parkrirati kar na cestah, a načeloma ni problema.
Če se ti hodi v gore, potem Pico Ruivo, Pico do Areeiro, itd. Se vsekakor izplača.

Hrana in pijača na splošno poceni, razen na res turističnih točkah.

Glavno letališče si splača vzeti čas in iti na terminal na teraso, kjer vidiš letala res od blizu in tudi pristajanje/vzletanje.

Mi smo prevozili cel otok v slabih dveh tednih in videli veliko, pa bi šli takoj še enkrat.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.353
2.280
113
Ja, jaz tudi HVALA!!
Trenutno ovire:
rent a car. Do sedaj Kanarci rent a car po 120€, tu ne gre pod 350€. plus nevarnost scama.
spanje. 500€ bolj malo, je pa od 800€ navzgor - Funcal!
Katera lavada si bil - Levada Do Moinho?

Iščem še: dober roštilj in kaj njihovega. Kje za hrbtom :)

1701444351536.png
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ja, jaz tudi HVALA!!
Trenutno ovire:
rent a car. Do sedaj Kanarci rent a car po 120€, tu ne gre pod 350€. plus nevarnost scama.
spanje. 500€ bolj malo, je pa od 800€ navzgor - Funcal!
Katera lavada si bil - Levada Do Moinho?

Iščem še: dober roštilj in kaj njihovega. Kje za hrbtom :)

Poglej priponko 76982
Mi smo najeli lokalno ko smo bili že tam, je tega veliko. Obvezno avto poslikaj ko ga dobiš, sploh gume, odbijače itd. Ker na koncu ga dobro pogledajo in ti hočejo kakšno škodo obesit, ampak, če imaš fotko, da je bilo to že prej tam, si rešen.

Ker je otok majhen in dostopen, si lahko stacioniran kjerkoli, ni treba biti ravno v Funchalu. Razen, če greste radi ven vsak večer.

Luštno mestece je tudi Camara de Lobos, kjer je Churchill dopustoval. Za nekaj pojest in prehodit je kul.

Dober roštilj. Ne čez teden. Čez vikend, sploh v nedeljo se pojdi vozit med mesteci in opazuj kje je nenavadno veliko avtov. Tam je dober roštilj kamor hodijo lokalci. Ni fency, je pa domače, poceni in dobro.

Mi smo bili na levadi PR6 in PR6.1. 25 fuentes. Ena najbolj obleganih z zelo dolgim spustom do začetka (gor vozi bus). Če ni turistov zna biti super, če so pa ne preveč ker je gužva.

Veliko bolj všeč nam je bila PR16 Faja do Rodrigues, kjer so tuneli. Če si velik, boš imel težave.

Jih je še veliko. Zmajev rep je uf, itd. Odvisno koliko kondicije imate in majhne otroke.

Razgledi so povsod, še posebej pa sta kul plačljivi Cabo Girao in pa brezplačni Arco Sao Jorge, ki je mimogrede ob cesti. Jih je veliko.

Piješ seveda Poncho. Brez ledu. Pomarančna z rumom je classic, probaj tudi druge okuse. Hrana je super, edino navado imajo v marsikaj dodajat sadje. Recimo banano v ribo, itd.

Aja v Funchalu je seveda še CR7 muzej. Jest nisem fen, pa je kljub temu zanimivo za videt. Pa Fabrica sto Antonio, najstarejša pekarna piškotov. Primerno za darilo recimo.

Ne pozabit na obale. Mi smo se kopali na parih, ena je, kjer so snemali Star wars, je zanimiva za videt (ampak samo to).

Na splošno zelo varno, ljudje prijazni. Dobra klima. Pristanek letala zna pa biti zanimiv.... je vetrovno pa kratka steza. Kot zanimivost, je zadnji del steze na stebrih in se lahko pelješ spodaj. Je speljana normalna cesta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alesn in Valhalla

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Rent a car vzemi Funchal Easy. Boljšega odnosa nisem kot z njimi nisem imel praktično z nobenim rent a carjem. Plačaš lahko tudi s kešem, nobenih doplačil za zavarovanja itd. Imajo 600+ ocen na Googlu, povprečje 4,9. Priporočam pa dizla ali turbo bencinarja, ceste v Funchalu so noro strme in navor pride zelo prav. Alternativno avtomatski menjalnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alesn in naliM