je 1ura dovolj za prestop na letališču?

fritzz

Pripravnik
31. avg 2007
32
0
6
Maribor
Z AlItalio bi Iz Trsta bi potoval v Miami. Letalo v Rimu pristane ob 8:10. Ob 9:20 pa poleti za Miami.Zanima me če prtljago let. družba sama preloži na letalo za Miami ali jo moram dvignit in se ponovno čekirat. Po moje bi bilo logično da ob pristanku v Rimu grem direktno na boarding za Miami -za prtljago pa poskrbi Alitalia. V tem primeru je 1:10h po moje dovolj časa. Glede na to da je karta Trst-Miami ali pač ne?.....
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Težka...prtljago ti sicer prestavijo sami, tako da čekiranje ni potrebno. Greš pa pri letih v ZDA čez dodaten security check, kjer te sprašujejo razne neumnosti, plus da boardanje velikih letal lahko komot traja 30-45 min. Računaj še da ima letalo iz Trsta lahko zamudo, da traja po touchdownu da pride do gata...in da so ponavadi čezocenaski leti na drugem terminalu kamor včasih traja da se prebiješ.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Take variante so idealne za pozabljeno prtljago...
frown-1.gif


Tebi bo verjetno uspelo pridit pravi čas na boarding. Karto ti čekirajo že v Trstu do Miamija, enako tudi prtljago, tako da se ti ni treba ukvarjat s tem še v Rimu (če seveda ne presedaš med letali različnih družb... je vse isti prevoznik?).

Če bo enako tudi s prtljago, pa vprašanje
smile-1.gif
. V vsakem primeru bo v Miamiju naslednji dan.
 

fritzz

Pripravnik
31. avg 2007
32
0
6
Maribor
Prevoznik je isti -AlItalia. Upam le da te omenjene formalnosti za let v ZDA ne trajajo predolgo...Sicer pa zakaj bi prevoznik ponujal let z vmesnim postankom 1:10h če ta ne bi bil izvedljiv?
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Ja pa se zgodi, sem letel iz Dunaja na Bali z fly emirates tja je slo vse po maslu, nazaj pa ne. Iz Balija sem letel v Jakarto in imel 1 uro casa za let proti Dubaju res pa je daje bil notranji let in sem moral na drugi mednarodni terminal v tem času, dobro da je na letališču na Baliju mozakar na šalterju pogledal kam letim in ugotovil da 1 ura ne bo dosti , preden je kaj omenil je po voki tokiju zaustavil letalo na pisti , ki je letelo 1uro prej in nama rekel ,da nama podarja še eno uro ker drgač nimava moznosti ujeti letala za Dubaj.
Ko sem prišel domov sem šel takoj na agencijo ki so nama prodali aranžma in jih povprašal o teh letalskih povezavah inje teta rekla da taka povezava sploh ne bi smela iti skozi , ko so se karte rezervirale. Tako da se vseeno lahko zgodi da letala ne boš dobil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Tole ne bo ravno dovolj za prestop, ker računaj, da sedaj na letala nanašajo posebo tekočino, ki preprečuje nabiranju ledu na avionu, to traja cca. 10 do 15 min. Potem je tudi odvisno kako točni so odhodi samih letalskih družb, odvisno je potem kateri gate moraš izbrati. Morda je nekaj možnosti, da ti uspe, vendar po vsej verjetnosti tvoja prtljaga ne bo potovala s teboj. Še posebej, ker loviš povezovalni let v Italiji, če bi bila Nemčija bi ti morda še uspelo, za Italijo se pa tehnica nagiba v negativno smer. Svetujem ti da poskušaš dobiti kakšno drugo karto.

Kar se pa tiče dvigovanje prtljage. Pri check inu povej, da naj ti "čekira" prtljago do končne destinacije. Potem ne boš imel nobenih težav kar se tiče dvigovanje prtljage.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ne. Še posebej, ker je takrat v Rimu orenk gužva. Jaz ne bi reskiral, jutranji leti Trst-Rim so znani po praktično vsakodnevnih zamudah (vsaj pol ure) ... Mislim, da sem doslej prišel točno 1x brez zamude.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
jst z 1 uro skor nebi več razkiral.... smo prestopali enkrat v Dohi in nam je šlo za sekunde......
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Jaz sem 1x imela v Londonu eno dobro uro za prestop in je prav tako šlo dobesedno za sekunde... Tako da od takrat dalje presneto dobro gledam na razmak med leti in si raje vzamem malo "fore"...
Upoštevaj še to, da so to precej velika letališča, kjer dosti časa porabiš že samo za prihod iz enega terminala na drugega. (no, v Rimu sicer še nisem bila, a sklepam, da je večje kot npr. Trst ali Pučnik)
 

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Zdaj mislim da se moraš preko neta prijavit - namesto tistih papirnatih obrazcev izpolniš na netu. Če že velja to
smile-1.gif
Zal papirji se ostajajo, je pa to kot predkontrola, da lahko potujes v ZDA. Torej, da te ne zavrnejo sele na letaliscu.
To formalnost je potrebno narediti vsaj 72ur pred letom!
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik fritzz pravi:
Z AlItalio bi Iz Trsta bi potoval v Miami. Letalo v Rimu pristane ob 8:10. Ob 9:20 pa poleti za Miami.Zanima me če prtljago let. družba sama preloži na letalo za Miami ali jo moram dvignit in se ponovno čekirat. Po moje bi bilo logično da ob pristanku v Rimu grem direktno na boarding za Miami -za prtljago pa poskrbi Alitalia. V tem primeru je 1:10h po moje dovolj časa. Glede na to da je karta Trst-Miami ali pač ne?.....

ker je Alitalia vedno pred stečajem so delavci vedno preko k....
Nazadnje, ko je šlo meni za sekunde sem povezavo zamudil, tako sem potem prenočil v Sao Paolu na svoje stroške in nadaljeval polet drugo jutro. Vsaj so mi dali zastonj karto za zjutraj, nekaterim, ki so imeli drugo družbo za nadaljevanje poleta so pa želeli najprej 100 usd zakasirat.
uf-1.gif

Tudi ko sem se vračal je imelo letalo Alitalia 1 uro zamude, pa ni bilo vremenskih težav. Pri čezoceanskih poletih je to problem, ker majo vsi naprej polete.
Vsekakor bi bil pripravljen na vse, sicer pa 2 uri morš met pri takih connectih. LP
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Moj rekord; pristal v atlanti in prestopil za orlando v pičlih 12 minutah, z ček-in-om, pregledom (ameriškim seveda),
in stanju v vrsti - letalo je vzletelo na minuto natančno,...

Ni bojazni, sicer pa če bi meni letalo pobegnilo, oni vidijo zakaj ti je, tako da kvečemu dobiš boljši let (manj prestaplanja,
al počakas 3 ure in se pelješ v prvem razredu, ali pa celo hotel in greš nasledn ji dan, oni pa krijejo vse taksije,
in po novem kolko sem bral ti morajo celo omogočit zastonj turo po mestu v katerem si)

Če zamudis in nisi kriv, se nič ne boj. Še vsak je prišel do cilja.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kolko te vidim si malo paničarja; na easy si ga vzami, skrbno hrani boarding pass-e in pasuš, pa ti nima kaj bit,
na bording pasih glej kater "Gate" si (A1, B18, H33), se tam postaviš v vrsto in to je to. Tut če let zamudis bos dobil
drugega, zgubil boš pa mogoče 5 ur. Samo na easy.

28 Decembra sem letel;

Dunedin, Christchurch, Auckland, Los Angeles, London, Bern, Ljubljana , easy ko pasulj.

Remember; boarding passi (dobiš pri čekinu; spravi voučer tut za vsak slučaj), pasuš in denar, pa brez panike,
in te že vidim kako z brisače čekiraš bejbe v kopalkah na kotalkah
smile-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
vsako letališče ima tako imenovani connecting time - najmanjpši čas za prestop na drugo letalo. Če je manjši kot letališče določa se karta sploh ne more izdat.