JDM project po altersko

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Pumpa je itak "pocen" in tist menjat je najmanj, če bi moral. Tukaj pa res če že, injektorji počepnejo oz tm pr 300-310ps že še lavfa sam si pri nijih na max obremenitvi, kar pa spet ni ok.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zelo pohvalno in respekt za JDM project. Hkrati upam, da je to že najbolj spremljana tema na alterju. :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Pumpa je itak "pocen" in tist menjat je najmanj, če bi moral. Tukaj pa res če že, injektorji počepnejo oz tm pr 300-310ps že še lavfa sam si pri nijih na max obremenitvi, kar pa spet ni ok.
Zato je 280 KM varna varianta. Mora bit avto zelo zabaven za vozit s to zvezno rastjo navora. Ne butne ko TDI, ampak samo vleče in vleče ... Mimogrede, katere gume imaš gor? Na STi fantje kar radi dajo semi-slick. Pa katere zavorne ploščice?

Sorry, firbec in 1000 vprašanj. :zardelalter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Sej prvo sem mel tak mešan občutek, ker nič ne butne oz ima stock boxer res v štartu že tolk navora. Samo ja, ko greš nad 4000rpm začne mal kompresor sikat pa fajn vlečt. Najbolj opaziš, ker sedaj lahko res iz ovnika lepo potegneš in se ne matra. Pa nism hardcore k STI fantje in je tudi track day bolj za gušt kokr rekorde podirat :)

Gume so P. Zero so gor, super gume, mi pa zadaj kar pobira, res ma avto grip, samo spet pri meni prej zarad EMŠA menjam gume :)

Hm ploščice, bi mogu pa prov pogledat, ker sm iskreno pozabu. Scooby mi je takrat ene dal. Klasika, mrzle cviljo in prašijo u pm :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
STI fantje bolj redko zaidejo na track. Bolj ceste peglajo. :valjamse:

Scooby je fan godspeed zavor. Možno, da ti je dal njihove "karbonske" gor. Take je dal meni na foresterja.

Če hočeš preveč gripa, daj gor Federalke 595 rsr. Trgajo asfalt. Sem pa videl že vse živo, tudi štampe so fantje furali. :eek: :valjamse:
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Goodspeed mislm da je dobavitelj. Sm 90% da so PFC gor, Performance Friction. Je nek carbon metalic.

Haha, ja verjamem, da fantje bolj po cest peglajo. Jst sm bolj softič oz res raj po stezi, j ga vseeno je sam zadi pogon :valjamse: Tut z 245 gumo zna ugriznt prasi...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Aja, PFC imaš. To so top ploščice. Frend na STI fura samo te ploščice in njihove dvodelne diske. Vrhunska roba.

Ti verjamem. Sem se enkrat afnal in malo preveč tiščal v tisti 150-stopinjski ovinek iz gorenjske AC na severno obvoznico. Tretja, gas, zimske gume in topla cesta (konec marca, se mi zdi). Me je vsekal snap steer. Iz lepega miru izstreli zadek iz ovinka, popolnoma nenapovedano. Sem ga ulovil, ampak zaplesal je pa 3-4 krat levo desno. Sem se videl že v jarku, pa je bilo tudi nekaj sreče. Čisto presran. :valjamse:
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

na pisti, koliksna je bila najvisja hitrost? mogoce ste merili cas kompletnega “kroga”?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
na pisti, koliksna je bila najvisja hitrost? mogoce ste merili cas kompletnega “kroga”?

Ne vem kolk poznaš Raceland, tist je čist gokart steza in tudi tista ravnina ni baš nešto. Prvič dokaj kratka, drugič je po sredini taka lukna, da moraš počez, da ne zabije vse v pm :valjamse: več k dobrih 100 kmh ne dobiš tam.

Sam krog je pa tut, par prvih ovinkov je ok, pol pa tolk zaprto da bz avto matrat :D men je itak edin zabavno k je mokro, da gre mal po šrek :loveyou: Ta proga mi ni lih neka referenca za nek cajt lovit, men je to vedno bolj zajebancija ko delamo kake trackdaye oz v sklopu naših drift dirk.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

sprasujem, ker se mi zdi (na posnetku), da ste vsi “skupaj”. ce razumes kaj hocem povedati. ponavadi se takrat da malo bolj agresivno, ti naredijo “prostor”. makina pa zgleda 1a.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Določeni kadri so tudi namerni :D da je mal več materiala uporabno za vlog :valjamse: že tko so eni "zajb", pa odzunaj premal posnel :valjamse: